Black Angels vyhráli nad Torpedem Havířov.
23. 10. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Black Angels poráží Torpedo, ostravský MVIL konečně vyhrál

Deváté kolo započalo v Karlových Varech a domácí uhájili výhru před Slovanem. Regionální souboj mezi Chomutovem a Ústím nad Labem šel do prodloužení, v němž o výhře Chomutova rozhodl Pastor. Hattrick po první třetině ztrácel na Petrovice, ve dvou následujících třetinách neobdržel ani jednu brnku a jasně zvítězil. Náchodu se dařilo na domácí palubovce, na rozdíl od Budějovic. Ostrava se dočkala prvního vítězství v sezoně. Black Angels v přímém souboji o druhou příčku porazili Torpedo vysokým rozdílem.

Svěřenci trenéra Pánka začali úvodní fázi proti Slovanu povedeně. Opět se prosadil Michal Klápa, trefil se čtyřikrát, nejdůležitější byla ta na 6:5 ve třetí třetině, na kterou už Havířov nedokázal reagovat. Za hosty se čtyřikrát prosadil Kuczera, ale ani to na body nestačilo.

Začátek duelu mezi Chomutovem a Ústím patřil domácím, kteří se ujali vedení a ještě před vstupem do třetí třetiny hájili vedení 3:0, o které v samotném závěru přišli, když Kopecký při hře bez brankáře pojistil Ústí alespoň bod. V prodloužení Bod Chomutovu vystřelil Pastor pohotovou střelou do prázdné branky.

Petrovice zaskočily vedoucí celek Brno, alespoň tedy v první třetině, kterou hosté ovládli 1:2. Následně se už na gólovou listinu nezapsali ani jednou. Domácím se dařilo skórovat, především Sládečkovi, Coufalovi a Hronkovi, zbytek utkání byl v režii Hattricku.

První domácí výhra připadá Náchodu, kterému se podařilo přetlačit Litvínov. Rytíři našli cestu za hostujícího brankáře hned dvanáctkrát, Bivojové nebyli tak produktivní. Náchod se zásluhou vítězství posouvá na dělenou 11. příčku.

Ostrava zvítězila v utkání s Kladnem a utnula dlouho trvající šňůru porážek. Výsledek se nerodil nijak snadno, nejprve vedli Kanonýři, ale Ostravané zejména ve druhé třetině zabrali a srovnali stav, načež ve třetí periodě šli do vedení, které i v závěrečných infarktových minutách uválčili.

Start98 si připisuje druhou výhru, pro kterou si vyjel do Českých Budějovic. Domácím se nedařilo stíhat tempo hostů, kteří průbežně stále skórovali. Po dvou trefách si připsali Plíhal a Pražák.

Přímém souboji o druhou pozici v tabulce se střetli Black Angels a Torpedo Havířov. Andělé hrající netradičně v hale na Podvinném Mlýně ovládli první třetinu 4:0. Dvojice Klimeš – Černý se prosadila v zápase dvakrát. Ale domácí drželi oteže zápasu ve svých rukách a v závěrečné třetině nastříleli svému sokovi osm branek a jednoznačné vítězí.