Hatrrick Brno podlehl Ústí nad Labem v prodloužení.
30. 10. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Brno ztratilo v Ústí, MVIL se odlepil ode dna

Nejatraktivnější podívanou v rámci 10. kola nabídl duel Ústí nad Labem a Hattricku Brno, v prodloužení skórovali domácí. Voda na hrací ploše zamezila konání zápasu Kladno – Chomutov. Black Angels se záslouhou výhry nad Startem posouvají na první, dělenou příčku. Štíři dojeli pro výhru do Petrovic, Karlovy Vary přetlačily Litvínov. Ostrava dokázala získat tři body proti Slovanu. Torpedo nemělo snadný začátek, ale nakonec porazilo Náchod.

Pražské derby Severu proti Jihu mezi Black Angels a Startem98 mělo vyrovnaný vývoj, ale hosté postupně navyšovali svůj náskok a v třetí třetině už jasně převzali otěže zápasu. Jakub Renčín si připsal hattrick a k tomu dvě příhry.

V Petrovicích byli úspěšnější hosté z Budějovic, úspěšnějí si počínali především v produktivitě, což se odráželo na skóre. Štíři šli do tříbrankového vedení, kterého se již nevzdali.

Přetahovaná v zápase Litvínov – Vary dostala jistou podobu až ve druhé třetině, ve které šel Hurrican do vedení, to si přetáhl do třetí třetiny a náskok udržel. Michal Klápa si připsal už 23 trefu v tomto ročníku.

Soustředěný výkon podala Ostrava v Havířově proti Slovanu. Za domácí se prosadil dvakrát Smeták, ale to ze strany Slavanu bylo vše. Ostravané mířili přesně hned sedmkrát a dokráčeli tak pro bodový zisk, čímž si polepšili v tabulce na 10. pozici.

Vladimír Štorek výrazně přispěl k výhře  Ústí v prodloužení, kam zamířili do té doby první Brňané. Domácí prakticky po celou délku zápasu dotahovali manko, v hektickém závěru se podařilo vyrovnat právě Štorkovi, když 13 vteřin před koncem dal na 5:5, v následné nastavbě přisoudil bod navíc.

Favorizované Torpedo nevstoupilo do zápasu s Náchodem ideálně, v závěru první třetiny dokonce prohrávalo 1:3. Druhá část se domácím naopak velice vydařila a v kombinaci se závěrečnou periodou znamenala vítězství 8:5.