Amanda Delgado Johansson právě rozhodla utkání s Českem. Foto: Flickr Swiss Unihockey
9. 11. 2018 Reprezentace žen (3) KOMENTÁŘŮ

Po špatném začátku přišlo srovnání a nakonec K.O. Češky podlehly Švédsku 6:7

Úvodní zápas švýcarského turnaje série EuroFloorball Tour mají odehrán české florbalistky. Postavily se úřadujícím mistryním světa ze Švédska a ze začátku to vypadalo velmi špatně. Nakonec se jim povedlo vyrovnat hru a dlouho držely nerozhodný výsledek. O bodový zisk přišly až 30 sekund před koncem, když se prosadila Amanda Delgado Johansson.

České florbalistky předvedly velmi špatný vstup do utkání a na konci šesté minuty prohrávaly již 0:3. Už po šesti sekundách se prosadila Hultgren a následně přidala dvě branky Joelsson. Leckoho by napadlo, že utkání je v této chvíli prakticky rozhodnuto, jenže naše reprezentace se obdivuhodně zvedla.

Už za půl minuty snížila Ratajová a ačkoliv se ještě do první přestávky prosadila Rasmussen, tak bylo vidět, že úroveň české hry stoupá. Definitivně se to potvrdilo na přelomu utkání do druhé poloviny základní části. Češky totiž definitivně ustály tlak soupeře a začaly přebírat aktivitu.

Ve 28. minutě tak využila zaváhání Švédska při střídání Mlejnková, na což ještě dokázala odpovědět Rasmussen, ale ve 34. minutě se prosadila Krupnová, necelé dvě minuty poté Urbánková a minutu a půl před koncem druhé části ukázala důvtip Ratajová, která využila minely brankářky Lundmark a následně o ní odrazila míček do sítě.

Vstup do třetí třetiny českým florbalistkám nevyšel, když se po pěkné kombinaci prosadila – a hattrick zkompletovala – Joelsson, nicméně pozorně bránící tým se dočkal srovnání z hole Bočanové, která zakončila technickou ranou z úhlu.

Češky následně sice ubránily oslabení ale  nakonec rozhodla Amanda Delgado Johansson, která půl minuty před koncem třetí třetiny překonala Janu Christianovou. Znovu tak ukázala, že umí být u důležitých momentů: poslední dva světové šampionáty totiž rozhodla zlatými brankami v nájezdech právě tato útočnice IKSU.

Česko – Švédsko 6:7 (1:4, 4:1, 1:2)

Branky: 7. Ratajová, 28. Mlejnková, 34. Krupnová, 36. Urbánková, 39. Ratajová a 53. Bočanová – 1. Hultgren, 4. Joelsson, 6. Joelsson, 20. Rasmussen, 33. Rasmussen, 41. Joelsson a 60. Delgado Johansson.
Střely na branku: 24:31. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Rozhodčí: Kirves a Snellmann (Finsko). Diváci: 326. Nejlepší hráčky: Eliška Krupnová – Ellen Rasmussen.

Česko: Christianová – Tožičková, Jiráková, Beránková, Hermannová, Koníčková, Kotzurová – Ratajová, Krupnová, Urbánková – Řepková, Bočanová, Kubišová – Enenkelová, Martináková, Mlejnková – Plášková, Pekárková a Hanzlíková. Hlavní trenér: Sascha Rhyner

Švédsko: Lundmark – Tschöp, Strandberg, Krantz, Sundberg, Svanström, Aggestål, Boberg – Hultgren, Wijk, Gustafsson – Joelsson, Rasmussen, Wibron – Sjödin, Moberg, Björkman – Delgado Johansson. Hlavní trenérka: Åsa Karlsson