Ve šlágru kola zvítězili Black Angels nad Brnem.
19. 11. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Black Angels vystřídali Hattrick Brno na čele, Vary rozstřílely Petrovice

Nejpreztižnějším zápasem 13. kola bylo střetnutí domácích Black Angels s Hattrickem Brno, které přisoudilo Pražanům průběžnou první pozici, díky lepšímu skóre. Start98 dokráčel pro všechny body v nevyzpytatelné Ostravě. Ústí se s rolí favorita popasovalo bez problému, i přes vlažnou první třetinu. Chomutov nepřipustil zaváhání v Budějovicích, Slovan zvítězil na domácím hřišti. Torpedo Havířov zaznamenalo třetí prohru v řadě.

Solidní hrou a jasným cílem se prezenoval kunratický Start v Ostravě, kde si došel za ziskem všech tří bodů. Především první třetina se hostům vyvedla, ovládli ji 1:5. V dalších částech byla hra vyrovnaná, ale domácí už nedokzáali srovnat. Za Start se prosadil navrátilec Petr Pražan.

Ústí vycestovalo do Náchoda jako papírový favorit. Svojí úlohu z prvu úplně nenaplňovalo, vyrovnaná první třetina 1:1 mohla znamenat drama, ale hosté v druhé třetině zkušeně 0:5 a v závěrečné části už došlo jen k lehké korekci skóre.

Na palubovku Štírů z Budějovic zavítal momentálně třetí celek ligy, Chomutov. Hosté předvědli dominatní hru a počínali si od začátku velmi dobře, s koncem druhé sirény vedli 1:5. V poslední periodě se hra pochopitelně otevřela tak začlo padat více branek, avšak domácí už se k vyrovnání nedotlačili. Při absenci Petra Pastora se prosadili třikrát Fiala nebo dvakrát nová posila Tadeáš Melíšek.

Důležité tři body zaznamenal Slovan při výhře na Litvínovem, k rozhnutí došlo až ve třetí třetině, ve které dokázali domácí vstřelit pět branek. dvěma trefami se prezenovali Smeták a Kozelský.

V boji proti rakovině věnovalo Kladno zápas proti Torpedu Havířov. Domácí Kanonýři začli dobře a drželi si náskok o jednu branku. Prostřední část patřila Torpedu, které vyrovnalo a následně nabylo nízkého vedení. Závěrečná třetina jednoznačně vyšla lépe Kladnu 5:0 a došlo si pro jisté vítězství.

Souboj mezi prvním a druhým celkem tabulky vyzněl lépe pro domácí Black Angels, kteří zvládli přetlačil hattrick Brno. První třetina vyšla lépe Andělům, což měl zásadní vliv na další vývoj. V určitém úskeu utkání vedli domácí už o sedm branek, ale Brno se dokázalo třemi zásahy částečně vrátit do zápasu, nakonec snížilo na rozdíl čtyř.

Karlovy vary na domácí palubovce předvedly jednoznačný výkon, tentokrát hostili Petrovice. Divoká první třetina 7:2 nebyla vše. V druhé a třetí třetině pokračoval Hurrican v konstantním útočném výkonu. Zavadil si připsal sedm kanadských bodů, činil se i Klápa a Nicklas, oba mířili přesně třikrát.