Filip Langer si v duelu se Švýcarskem připsal první gól na turnaji. Foto: Martin Flousek, Český florbal Filip Langer si v duelu se Švýcarskem připsal první gól na turnaji. Foto: Martin Flousek, Český florbal
6. 12. 2018 Mistrovství světa (2) KOMENTÁŘŮ

Byl to výkon hoden českého národního týmu, naše lajna musí pracovat na obraně, hlásí Filip Langer

 Jeho jméno již druhou sezonu rezonuje českou florbalovou obcí. Proti Švýcarsku ale Filip Langer zase jednou ukázal, jak nesmírným talentem disponuje. Do utkání nastoupil společně se spoluhráčem z Tatranu Markem Benešem a patřil ke klíčovým osobnostem našeho národního týmu. Po utkání přesto říkal, že jeho lajna musí zapracovat na bránění a je důležité, že se tým poučil.

V mix zóně byla na nejmladším hráči světového šampionátu znát úleva. „Výhra nám strašně moc pomůže co se týče budoucího vývoje turnaje a našeho sebevědomí. Výhra je odrazem toho, jak jsme hráli. Konečně jsme ukázali florbal, který je hoden českého národního týmu,“ prohlásil Filip Langer.

Vývoj ve skupině A byl bláznivý a Češi nakonec hráli se Švýcarskem s jistotou přímého postupu do čtvrtfinále turnaje, ačkoliv předtím podlehli Lotyšsku, které zase nezvládlo duel s Německem. „Na našem přístupu k utkání se Švýcarskem se ale nezměnilo nic. Od začátku jsme chtěli skupinu vyhrát a věděli jsme, že musíme Švýcary porazit. Tím, že nám Němci pomohli, tak se jenom zvýšilo naše sebevědomí a šli jsme vyhrát,“ prozradil mladý český útočník.

Je logické, že reprezentace si v průběhu volného dne nenechala klíčovou bitvu mezi Německem a Lotyšskem ujít. Jo, na konci už na hotelu byl trochu řev a přiznám, že nám spadl kámen ze srdce,“ přiznal útočník, který v minulé sezoně působil také v Pixbu.

Proti Švýcarům měl Langer v obraně také Milana Garčara. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Proti Švýcarům měl Langer v obraně také Milana Garčara. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Ve stejném klubu hrál také Marek Beneš, kterého trenér Petri Kettunen k Langerovi postavil. A dvěma forvardům Tatranu to šlo v zápase skvěle. „Neumím to úplně říct, protože takto jsme spolu s Benym zatím nehráli. Ale asi nám to sedlo, dali jsme dost gólů, ale také jsme obdrželi, to musíme zlepšit. Uvidíme, jak to trenér příště postaví,“ vyhlíží další tahy finského kormidelníka na české střídačce.

Sám k tomu přispěl brankou na 2:1 v divoké první třetině. „Po gólu to ze mě spadlo, protože je pravda, že už jsem na to trochu čekal. Bylo to krásné, neumím úplně popsat, co jsem cítil, ale pak jsem se musel znovu soustředit, abych pomáhal týmu tak, jak mám,“ myslel ale také na druhou stranu hřiště.

Na závěr ještě při dotazu ze strany Českého rozhlasu přidal, jak nesmírně důležité je, že se tým poučil. „Kdybychom to hodili za hlavu, tak se z toho nepoučíme a nic z toho nebudeme mít, proto je důležité, že jsme se pro úterní zápas poučili a dokázali jsme zvítězit. Byla to ukázka toho, že český tým může hrát světový florbal,“ vrátil se ještě na závěr k nepovedenému zápasu s Lotyšskem.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Irvin napsal:

    Dnes bude opět záležet na soupeři, co nám dovolí. Proti Německu jsme půlku zápasu nebyli ve hře, pak Němci odpadli a my jsme vývoj otočili. Naopak Lotyšsko nám nedovolilo nic, proto ta blamáž. Švýcarsko působilo odevzdaným dojmem, určitě to nebylo Švycarsko tak, jak ho známe, jinak by výsledek ani nemohl být tak příznivý. Takže uvidimě dnes, držíme palečky. Snad přijde více diváků než v úterý, to by byla také ostuda, nenaplnit aspoň spodní patro ve čtvrtfinále!

    • Míra napsal:

      Napsal jsi správně, že bude záležet na soupeři, co nám dovolí. Hodnocení vystoupení Švýcarů proti nám z tohoto úhlu pohledu ovšem kulhá. My jsme Švýcarům moc nedovolili, a proto to molo vypadat, že jsou odevzdaní. Švýcaři nemají v nátuře prohrávat a už určitě né s námi. Našim se ten zápas i přes chyby v obraně, které tam byly, prostě povedl.

Napsat komentář

*