Kronberg utekl obráncům švýcarska a mohl se radovat ze své třetí trefy na šampionátu. Foto: Flickr IFF Kronberg utekl obráncům švýcarska a mohl se radovat ze své třetí trefy na šampionátu. Foto: Flickr IFF
7. 12. 2018 Mistrovství světa (1) KOMENTÁŘŮ

Klobouk dolů! Norský brankář Jelsens čtyři minuty před koncem čapnul míček, rychlým výhozem oslovil veterána Ketila Kronberga a ten se radoval ze svého třetího gólu na mistrovství.

Na útočníkovi Dalenu byste v tu chvíli nepoznali, že je mu 38 let. Švýcarské obraně utekl jako by nic. Míček si pak připravil na bekhend a jednoruč ho poslal do sítě kolem brankáře Meiera.

Kronbergova parádní trefa znamenala překvapivé vyrovnání na 2:2. Švýcaři se pak museli trochu bát o výsledek. Norové měli v samotném závěru několik šancí. Ty však Švýcaři přečkali bez újmy a nakonec v prodloužení rozhodl o jejich postupu Braillard.