Mika Kohonen si zatím připsal na MS dvě asistence. Na první gól tak čeká. Foto: Flickr IFF Mika Kohonen si zatím připsal na MS dvě asistence. Na první gól tak čeká. Foto: Flickr IFF
8. 12. 2018 Mistrovství světa (2) KOMENTÁŘŮ

Rozhodnou malé rozdíly, tvrdí před semifinále s Českem Mika Kohonen

 Už dnes se rozhodne o tom, jestli bude i nadále trvat severská nadvláda nebo Češi prolomí semifinálovou bránu a postoupí do vysněného boje o zlato. Na soupisce Finska jsou tři hráči, kteří pamatují semifinále z roku 2008. Jedním z nich je i Mika Kohonen, jenž startuje na svém 11. šampionátu.

Finové porazili Německo 6:1. Většinu zápasu kontrolovali hru, ale ofenzivní smršť to z jejich strany nebyla. „Měli jsme nějaké šance vstřelit více gólů, ale Německo podalo dobrý výkon. Bojovali, hráli jako tým a ukázali velké srdce,“ pochválil soupeře Mika Kohonen.

Po vítězném duelu s Německem už Finové přepnuli soustředění na český tým. „Očekávám dobrý zápas. Doufám, že se aréna zaplní. Samozřejmě to bude velmi těžké a vyrovnané. Přeci jen jde o semifinále mistrovství světa. Malé rozdíly rozhodnou o tom, kdo vyhraje“ je si vědom 41letý matador.

Největší předností Kohonena je přehled ve hře. Foto: Flickr IFF

Největší předností Kohonena je přehled ve hře. Foto: Flickr IFF

Před deseti lety byl v Praze u toho, když Finsko porazilo český výběr v semifinále 4:2. „Tehdy to byl hodně vyrovnaný zápas. Nakonec jsme byli o malinko lepší. Ale to se stalo před deseti lety, zítra je úplně nový den a vše začíná nanovo. Uvidíme, kdo bude lepší a kdo postoupí do finále,“ zavzpomínal na střetnutí z roku 2008.

Co hráč Happee hodnotí jako největší přednost českého výběru? „Češi jsou hodně dobří v protiútocích. Na to si zítra musíme dát pozor. Celkově je to dobrý tým a mají dobrého kouče,“ pochválil Kohonen Petriho Kettunena, pod jehož vedením před dvěma lety vybojoval v Rize mistrovský titul.

Finové neměli oproti Čechům k dispozici den volna. Podle finského veterána to však nebude hrát roli. „Kluci, co jsou v týmu, nemají problém odehrát šest zápasů v řadě. Petteri Nykky vybral nejlepší možný tým. A je jedno, jestli je hráčům 16, nebo 41 jako mě. Můžu vás ujistit, že nebudeme působit unaveně. Mám v náš tým velkou důvěru,“ dodal na závěr.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • fanda napsal:

    doporučuji si všimnout rozdílu mezi postojem, názory a rétorikou jendrišáka a kohonena…sebevědomí ano, ale tam kde to je opodstatněné, široká ramena ano, ale tam kde na to mám…

  • názor napsal:

    Jak moc se v titulku Kohonen spletl. Rozhodly velké rozdíly:-)

Napsat komentář

*