Kladno prožilo skvělou třetí třetinu proti Ústí a ve šlágru kola vítězí.
17. 12. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Kladno ve šlágru vítězí nad Ústím, Litvínov doma porazil Start

Po reprezentační přestávce se do plného proudu dala i 1. liga, která nabídla 16. kolo, v němž se vyrovnal spodek tabulky, Black Angels si na jeho konci stále drží prvenství a překvapivě velkým rozdílem ovládlo šlágr kola Kladno.

Ve slušné formě se stále nachází Karlovy Vary. Obrovskou zásluhu na produktivitě Hurricanu má opět Michal Klápa, v posledním domácím utkání tohoto kalendářního roku pálil do českobudějovické sítě přesně pětkrát, navíc si připsal i jednu asistenci a prakticky tak rozhodl o výsledku utkání ve prospěch svého celku.

Přetahovanou mezi domácím Torpedem a Chomutovem rozhodla až závěrečná perioda. Domácí šli do tříbrankového trháku i zásluhou smolného sklepnutí Novotného do vlastní branky, ten minelu odčinil vstřelenou brankou na druhém konci, na body hosté už hosté nedosáhli.

Pro velice důležité body si trpělivým výkonem dokráčel Litvínov. V hubenném zápase, co do počtu vstřelených branek, dokázali Bivojové vstřelit v závěrečné části o jednu branku navíc a vyhrát tak 3:2.

Ostrava držela krok s favorizovaným Brnem, do 41. minuty jí scházela k vyrovnání jediná trefa. Jenže Hattrick zvýšil efektivitu střelby a začal se svému sokovi vzdalovat. Domácí Mvil se už neprsadil a Brňané tak berou všchny tři body za výhru.

Slovan si vyšlápl na Petrovice. Ačkoliv na začátku druhé třetiny doháněl brankové manko, dokázal Havířov vstřelit tři a neinkasoval ani jednu. V poslední třetině podpořili Havířované vedení dalšími dvěma přesnými zásahy, soupeř reagoval, ale ne dostatečně.

K překvapení došlo na palubovce Kladna, kam zamířili hosté z Ústí nad Labem. Soutěživé dvě třetiny nechaly vzniknout vedení domácích Kanonýrů. V závěrečné periodě oslabeným Ústečanům scházela fyzická síla, Kanonýři ji ovládli jednoznačně 7:0 a ve šlágru kola si došli pro povedený výsledek.

Drápky vytasil Náchod proti Black Angels, kteří přijeli do Plechárny. Úvodem se prosadili hosté, čímž se zřejmě lehce ukonejšili, Náchod nebojácně dvěma trefami srovnal stav. Prostřední část nabídla jen branky na jednu stranu, Andělé získali dvoubrankové vedení. V závěru výrazně hrálo Pražanům do karet pětiminutové vyloučení, ze kterého vytěžili další čtyři branky a už nepustili domácí znovu do zápasu.