Hlavní trenér Vítkovic Tomáš Martiník. Foto: Florbal Vítkovice
2. 1. 2019 Ženský florbal (3) KOMENTÁŘŮ

SB-Pro, vítkovicím dobře známé. Čekám rychlou finskou hru, říká trenér Martiník

 Vítkovické florbalistky společně s finským týmem SB-Pro obstarají vůbec první utkání Champions Cupu 2019, který se premiérově uskuteční formou Final Four. České a finské úřadující mistryně navíc spojuje mnohem více, než by se mohlo zdát: oba týmy prošly před sezonou proměnou, navíc se v minulosti na této trase čile přestupovalo.

SB-Pro bylo prvním zahraničním angažmá pro Denisu Ratajovou, která přišla z Vítkovic společně s Hanou Sládečkovou. Opačným směrem pak putovaly Mirva Laitinen a o sezonu později také Riitta Lankinen.

Jasnou představu má také trenér Vítkovic Tomáš Martiník. „Očekávám rychlou finskou hru, plnou protiútoků a tlačení se do zakončení, do brány. Co bude proti SB-Pro potřeba? Bude důležité dostávat se do šancí, hrát naši hru a bude rozhodovat, jak moc budeme v těch protiútocích úspěšní, je jasné, že si takových šancí nevytvoříme třeba 30,“ řekl vítkovický hlavní trenér.

SB-Pro patří k baštám finského ženského florbalu, tým navíc loni získal mistrovský titul za mohutného přispění Denisy Ratajové, která navíc v Superfinále vstřelila vítěznou branku. Letošní sezona navíc mohla být v lecčems pro finský tým nová jelikož prošel velkou proměnou, přesto měl nad očekávání dobré výsledky.

Na konci listopadu nečekaně došlo ke změně hlavního trenéra. Odvolaný Vesa Pulkkinen navíc v rozhovoru pro finská média naznačil, že některé hráčky úmyslně nepodaly optimální výkon v jeho posledním utkání na lavičce proti Lahti. Finská disciplinární komise sice případ po písemném vyjádření dotčených hráček  smetla ze stolu, na pohodě ale určitě nepřidal.

Týmu by naopak mohla pomoci Elina Kujala, která se v prosinci vrátila po půlroční pauze a její domovský tým ji stihl zapsat na soupisku pro Champions Cup.

Vítkovice s SB-Pro zahájí program Champions Cupu 2019 už ve čtvrtek v 10.00.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Honza D. napsal:

  no špica, tak ony ty Finky nakonec kleply 8oO
  PARÁÁÁDA!!!! Velká gratulace do Vítkovic!!

 • Ota napsal:

  Super výkon od holek! Chtěly hrát, šly do toho aktivně a nebály se. A hlavně hrály týmově a pomáhaly si na hřišti. Radost se dívat.

 • Martin Kotelník napsal:

  Gratuluji, taky jsem koukal jako blázen, v prostřední části finky byly jaksi celkově out. Čekal jsem to jako hru kočky s myší a o ne!!!

Napsat komentář

*