Florbalistky Ostravy slaví pohárový triumf. Foto: Martin Flousek - Český Florbal
16. 1. 2019 Český pohár (17) KOMENTÁŘŮ

Divoké finále pro Ostravu! FBC předvedlo parádní obrat a vyhrálo 8:6 nad Chodovem

 První trofeje roku 2019 jsou v českém florbalovém prostředí rozdány. Finále Poháru České pojišťovny proti sobě v Olomouci svedlo Chodov a FBC Ostrava, přičemž spokojenější mohou domů odjíždět ostravské florbalistky. Ty předvedly v divokém zápase nečekaný obrat v posledních minutách a nakonec porazily Chodov 8:6.  

Utkání začalo lépe pro Ostravu, která si vytvořila úvodní tlak, přesto se po třech minutách radovala Kellovská, která využila závaru před brankou FBC. Oba týmy následně měly několik šancí a v čase 8:12 dostala Ostrava možnost trestného střílení, kterou Paulína Hudáková nevyužila.

Chodov se tím dostal ještě více do hry a dvakrát skóroval: nejprve se umístěnou ranou zaskvěla Frantíková, v čase 13:33 to bylo už 3:0 opět díky Kellovské. Ani ne za minutu a půl ale bylo srovnáno: Ostrava předvedla tři povedené kombinační akce a po dvou zásazích aktivně hrající Kotzurové a brance Kristíny Hudákové bylo rázem srovnáno na 3:3.

Ostrava reagovala tlakem, který ale brankou neskončil. Chodovské florbalistky prožily v první polovině druhé třetiny krizi, částečně zřejmě také kvůli tomu, že se jim nezdálo vyloučení Pekárkové. Dlužno podotknout, že čirá komunikace směrem k rozhodčím probíhala z obou střídaček.

Ostrava navíc přesilovku využila, další pohlednou branku si připsala Kristína Hudáková. FBC ale vedlo necelých pět minut, poté dokázala z dorážky vyrovnat Suchá. Zlepšený výkon Chodova navíc ve 38. minutě korunovala brankou Vávrová, která využila důvtipné nahrávky Řepkové.

Třetí třetina přinesla nejprve relativně koncentrovaný výkon Chodova, který navýšil své vedení na začátku 46. minuty zásluhou Řepkové. Jenže poté začal velký tlak Ostravy, který sice deset minut gól nepřinesl, ale nakonec předvedly svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka velký obrat.

Vše začala v 55. minutě Lacková, o dvě minuty později skórovala Paulína Hudáková. FBC se dostalo na vlnu, ze které skórovala v čase 59:01 Kotzurová a Ostrava rázem v utkání opět vedla. Chodov zareagoval power play, ve kterém si ale pro lob doběhla Paulína Hudáková a stanovila konečné skóre na 8:6 pro Ostravu.

FBC si tak po velkém obratu v posledních minutách připsalo premiérové vítězství.

FLORBAL CHODOV – FBC OSTRAVA 6:8

branky: 3. Karolína Kellovská, 13. Daniela Frantíková, 14. Karolína Kellovská, 29. Karolína Suchá, 38. Jana Vávrová, 46. Martina Řepková – 15. Denisa Kotzurová, 15. Kristína Hudáková, 16. Denisa Kotzurová, 24. Kristína Hudáková, 55. Jana Lacková, 58. Paulína Hudáková, 60. Denisa Kotzurová, 60. Paulína Hudáková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jana Christianová 19 – Veronika Tomšová 26; po třetinách: 3:3, 2:1, 1:4;


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • soko napsal:

  juchúúúúúúúú FBC !!!!

 • trener napsal:

  víc než zasloužené vítězství FBC…vyhrál tým s větším srdcem a slečinky mají opět nad čím přemýšlet – jak ztratit zápas během několika minut…

 • Unijak napsal:

  Tam snad ani nebyli diváci, týmy to bojkotují. Měli by pohár zrušit a peníze dát jinam.

 • Jenda napsal:

  Obrovský rozdíl v koučingu během zápasu. Do očí bijící. Na střídačce Ostravy to žilo, neustále se pracovalo s videem na tabletu, kreslilo se a povzbuzovalo. Procházka s Marešovou naopak pořád jen stáli spolu vedle střídačky, něco sice probírali, ale s týmem pracovali minimálně. Nula emocí, víry a sebevědomí od Procházky během time-outu to jen podtrhla. To, že Chodov dvakrát zkolaboval během jednoho zápasu, jak uvedl Procházka v onlinu, je 100% zásluha právě trenérů, kteří koučovat buď neumí, nebo to odflákli, nebo (hlavně Prochocházka) nemají morál na to prát se s osudem, když jim začne téct do bot.

  • trener napsal:

   souhlas, dvakrát během zápasu zkolabovat způsobem, jaký se povedl chodovu, je opravdu rarita…robenek a jeho realizační tým neustále pobíhal, vysvětloval, hecoval, byl v kontaktu s mužstvem, u chodova jakoby chcípnul pes a proto jim ujel vlak…FBC zaslouženě nakonec vyhrála

   • Emirates napsal:

    Ono jestli to nadšení na lavičce FBC nebylo také trochu tím, že takový zápas hrálo poprvé. Přece jen týmy jako Chodov, ale také Vítkovice a Tigers takových zápasů za posledních 5 let hrály nespočet, takže už pro ně není takové finále pohár nějak výjimečné.

    • Vaclav Dusek napsal:

     Asi tak
     Favorit hral s outsiderem
     Jiny zapal je celkem normalni

     • Jenda napsal:

      Odkdy se KOUČINK = ZÁPAL??
      Takže stačí 5 důležitých zápasů aby se dvojice chodovských trenérů začala chovat jak leklé ryby? Nemělo by to být naopak a neměl by právě z těch více zápasů už mít zkušenosti, že tohle jsou klíčové věci na střídačce?
      Stačí se podívat na světové trenéry, třeba Jurgen Klopp – ten už má desítky, možná stovky top zápasů, a přesto na střídačce řádí. A proč? Né jen proto, že je to takový typ, ale proto, že to je součást trenérské práce a umu.
      Né jen bezhlavě a nadšeně povzbuzovat, ale opravdu koučovat, udílet pokyny, pracovat s emocemi, vybudit tým…

      … z hlediska Chodova to bylo na absolutní nule.

 • laik napsal:

  Na lavičce Chodova asi opravdu v této sezóně „chcípnul pes“, je to bez jakékoliv emoce a reakce na průběh zápasu. Tréňové již chtěli odejít, ale nějak si to rozmysleli, chtělo by to změnu.

  • Unijak napsal:

   No já nevím. Tým v létě oslabil, omládl. Mimo jiné je mladší a méně zkušenější než třeba zrovna Ostrava. A přitom vedou ligu, jejich juniorky jsou o parník taky před ostatníma a že jeden zápas ty mlaďošky zkolabovaly, my jako špatné fungování fakt nepřijde.

   • Jenda napsal:

    No však to je právě ono – tým Chodova omladil, přišel o spoustu zkušeností. A trenéři je v možná největším zápase, jaký dost z těch holek kdy hrálo, nechají bojovat bez výraznější podpory a pomoci.

    Znovu, to není vina hráček, že se celý tým dvakrát za finálový zápas rozpadne. Možná si to pan Procházka nepřipustí, že je špatně něco u něj, radši to hodí na hráčky. V komentáři neměl pravdu, že se porazili naprosto sami. Porazila je Ostrava, to zaprvé. A usnadnil jí to on sám. Je vážně škoda, že ani tak renomovaný trenér, jakých je v ČR pomálu, nemá dostatek sebereflexe, hází vinu na hráčky a nedokáže si přiznat, že na zkolabování týmu má zodpovědnost zejména on sám.

    • Quido napsal:

     Není snad trenér součástí týmu, to jen k tomu, že tvrdíte na koho to háže. A druhá věc je o stylu. Je snad Brus špatný trenér, nebo Fin Nykky? A v jiných sportech bych našel tisíce klidných veleúspěšných trenérů. Mam pocit, že hledáte něco, co není na základě jednoho v podstatě né zas tak významného zápasu.

 • buldog napsal:

  Parádní zápas,na jedné straně zápal,víra ve vítězství,aktivní koučink a rozdílové hráčky které ve vypjatých situacích nezklamou,na druhé straně chladný stroj na vítězství,a když se najednou prohrává,tak to hlavičky neberou a stroj se zasekne.Tak to je i v mladších kategoriích. Trenujete 4krát týdně,hrajete za Chodov,jste nejlepší,pozvánky do repre. Co z těch holek naši slavní trenéři vychovají? V životě bych do takovýho molochu svou dceru nepustil,radši bude hrát za Horní Dolní ale bude v pohodě a zůstane normální. Martinu Řepkovou uznávám,ale ta ztráta míčku u vlastní brány a následný gól Ostravy,to si za rámeček asi nedá,holt stane se i na Chodově!

 • kontrabuldog napsal:

  Ale pustil buldogu, ale to na to ta tvoje holka musí mít.
  I když je fakt, že některé tam utíkají moc brzy a za každou cenu.

Napsat komentář

*