Ve finále poháru se prosadil také matador Martin Zozulák (15). Foto: Martin Flousek, Český florbal Ve finále poháru se prosadil také matador Martin Zozulák (15). Foto: Martin Flousek, Český florbal
17. 1. 2019 Český pohár (4) KOMENTÁŘŮ

Ukázali jsme, že umíme hrát florbal, radovala se pardubická ikona Zozulák

 Pardubice prožily v Olomouci pohádkový podvečer. Vítězstvím nad Libercem v pohárovém finále dosáhly nejprestižnějšího úspěchu ve své klubové historii, přesto jejich ikona Martin Zozulák odmítla, že by šlo o vůbec nejdůležitější zápas v historii oddílu. Naopak se radoval z toho, že jeho tým ukázal, že umí hrát florbal.

Pardubický Sokol je znám zápasy play down či play off první ligy, dost možná proto Martin Zozulák neřekl, že se v Olomouci jednalo o nejdůležitější zápas klubové historie. „Nemyslím si, že to byl nejdůležitější zápas v klubové historii. Času na přípravu jsme upřímně tolik neměli, hráli jsme prakticky třetí utkání v pěti dnech, takže jdeme ze zápasů,“  řekl k tomu, jaká byla příprava na Liberec a připomněl zápasy se Spartou a Znojmem.

Sám s takovým programem neměl problém. „Mně osobně to vyhovuje, já mám rád, když se hraje, síly nedocházely,“ usmíval se s trofejí v ruce.

K dobré náladě měl důvod, pohárovou soutěž nevyhrajete každý den. „Myslím si, že nám určitě pomohla pondělní výhra ve Znojmě, dnes jsme byli kompaktní a nakonec rozhodla naše vůle a touha po vítězství, kterou jsme ukázali,“ hledal klíče k vítězství.

V Superlize jsou Pardubice na desáté pozici, nicméně na osmé Otrokovice ztrácí šest kol před koncem osm bodů. Lze tedy pohárové zlato považovat za určitou náplast na dosavadní průběh sezony, když uvážíme, že dostat se do play off bude pro Pardubice nesmírně složité? „Může to tak být. Doufám a věřím, že nám pohárové vítězství pomůže také v Superlize. Ve finále jsme dokázali, že florbal umíme hrát, ale máme mladý tým, který ještě potřebuje nějaký čas k tomu, aby vyzrál,“ zakončil autor vítězné finálové branky Martin Zozulák.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ole napsal:

  No, teď by to chtělo nějak zajistit si jedno z těch dvou klidných míst, aby se nemuseli strachovat o to, že spadnou.

 • trener napsal:

  pardubice budou mít problém setrvat v superlize o čemž svědčí jejich současné postavení v tabulce. celkově – úroveň tento ročník nevalná, nezájem předních klubů očividný o tuto zdá se téměř nadbytečnou soutěž. hrát finále s kýmkoliv z první čtyřky, odešli by pardubky s dvouciferným nákladem, bolely z toho oči…

  • Sporťačka napsal:

   Ono navíc tím, jak se změnil termín Poháru mistrů je třeba pro mistrovské týmy ten Pohár vyloženě přítěží a skoro se ani termínově nedá zvládnout a buď se rovnou nepřihlásí jako Vítkovice v ženách a nebo se nechají vyřadit jak nejdřív to jde.

  • Trenér dvě napsal:

   Trenére,
   pokud bys byl opravdu trenér tak bys věděl, že to není pravda. Boleslav s tlustým Pazderou se rozhodně na pohár nevybodli, jen prohráli s lepším (Vítkovice), a to že pak Ostrava doma porazila Vítkovice, holt tak to prostě chodí, i v letošní sezońě máme dost zápasů kde zápas vyhrál outsider.
   Tak prosím nebreč a hlavně, co je ještě horší, neoroduj za top týmy, kteří prohráli zaslouženě.

Napsat komentář

*