Filip Langer nasázel do sítě Bohemians čtyři zásahy. Foto: Tatran Střešovice Filip Langer nasázel do sítě Bohemians čtyři zásahy. Foto: Tatran Střešovice
20. 1. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Langer čtyřmi góly pomohl zdolat Bohemians. Sparta vyhrála v Otrokovicích

Sedmnáctiletý útočník Filip Langer vstřelil v utkání 21. kola Tipsport Superligy proti Bohemians čtyři góly a výraznou měrou se tak podílel na výhře Střešovic. Tatran udělal velký krok k jistotě postupu do vyřazovací části. Důležitou výhru si připsala také Sparta, která zvítězila na půdě Otrokovic těsně 5:4. Vítkovice doma se Znojmem nezaváhaly a svému soupeři nadělily deset branek.

Pražské derby mezi Tatranem a Bohemians nabídlo pěknou bitvu. V úvodu šli jako první do vedení hosté. Nejprve Matyáš Krebner proměnil trestné střílení a dal na 1:0. Pak se sice podařilo Langerovi srovnat na 1:1, ale minutu před přestávkou vrátil klokanům vedení Viktor Kopecký.

Druhá třetina patřila výhradně Střešovickým. Domácí během dvou minut otočili skóre na svou stranu a v prostřední části nasázeli do sítě Bohemians pět branek. Závěrečné dějství se proměnilo v přestřelku, a ačkoliv se Bohemians postupně dostali na dostřel, Tatran přidal další dva góly a vítězství uhájil. V tabulce je se ziskem 33 bodů na páté příčce, Bohemians jsou sedmí s 28 body.

Zaváhání s posledním celkem tabulky nepřipustily Vítkovice a Znojmu nasázely deset branek. Na čtyřech z nich se podílel Adam Delong. Hosté kladli odpor hned na začátku, kdy dokázali srovnat na 1:1, a pak výrazněji až v poslední třetině, ve které dali favoritovi tři branky. Vítkovice díky výhře stále drží třetí příčku v tabulce, Znojmo zůstává poslední.

Tři body si z horké otrokovické půdy odvezla Sparta. V utkání byla vždy napřed a domácí panteři dotahovali. V 52. minutě se jim podařilo díky trefě Kittela srovnat na 4:4. Drama v závěru rozsoudil minutu před koncem Milan Garčar. Sparta má stejně bodů jako vedoucí Boleslav, ovšem horší skóre.

Nedělní výsledky 21. kola Tipsport Superligy:

Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 9:6 (1:2, 5:0, 3:4)

Branky: 13. Langer (Vítovec), 21. Kreysa (Meliš), 22. Švéda (Jak. Kolísko), 23. Tlapák (Meliš), 34. Langer, 38. Sládeček, 53. Langer (Vítovec), 59. Langer (Vítovec), 60. Švéda – 11. Krebner (TS), 20. Kopecký (Krbec), 46. Kindl, 49. Ďopan (Kindl), 54. Buršík (Ďopan), 58. Krebner. Rozhodčí: Preisig, Schädler. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 163.

1. SC Vítkovice – TJ Znojmo 10:5 (3:1, 3:1, 4:3)

Branky: 5. Bräuer (Oborák), 13. Oborák (Bräuer), 19. Firda (Nehera), 21. Delong (Rýpar), 30. Hájek (Rýpar), 38. Rýpar (Jastřembský), 41. Jastřembský (Delong), 47. Besta (Jastřembský), 52. Delong (Besta), 53. Besta (Delong) – 6. Kucharič (Salava), 29. Krejčíř (Šindelář), 46. Novák (Šindelář), 54. Procházka II (Žižka), 59. Daberger. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 111.

Panthers Otrokovice – Sparta Praha 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Branky: 29. Sovják (Zapletal), 34. Szweda (Pešat), 47. Gál (Pešat), 52. Kittel (Zapletal) – 1. Marvánek (Zouzal), 23. Časar (Burian), 30. Svatoš (Garčar), 43. Ujhelyi (Křenek), 59. Garčar (Ujhelyi). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 304.