Náchod se zásluhou výhry nad Slovanem odlepil od poslední příčky.
21. 1. 2019 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Náchod dokázal zvítězit nad Slovanem, Kolstrunk táhl Ústí

Během 20. kola se ode dna odrazil Náchod díky výhře nad Slovanem, nyní má ale pouze jednobodový náskok na svého sobotního soupeře. Šlágr mezi Karlovými Vary a Kladnem se proměnil v přestřelku, k vidění bylo hned devatenáct branek, na konci se radovali hurikáni. Překvapení se zrodilo na palubovce Českých Budějovic, kde na body nedosáhlo Torpedo Havířov.

Skóre utkání ve Varech načal Mayer, o minutu později navýšil vedení kladenských Kanonýrů Přívara, následně ještě Nushart. Snížení ze strany domácích přišlo z hole slovenského střelce Michala Chudiny. Prostřední dějství patřilo domácím, šest branek vstřelených proti dvěma inkasovaným znamenalo dvoubrankové vedení. Zápas ve třetí třetině vrcholil, přetahovaná vyšla lépe domácím, kteří nakonec uhájili těsné vedení.

Skvělý výkon Jakuba Kolstrunka výrazně přiblížil Ústí k výhře nad Petrovicemi, forvard domácích si připsal devět kanadských bodů za čtyři branky a pět asistencí. Hosté už ve třetí třetině nedokázali zápas výrazně zdramatizovat a body zůstávají na Slunetě.

Důležitý bodový zisk zaznamenal Náchod, kterému se v souboji dvou sousedů z tabulky postavil Slovan Havířov. Domácí soustředěným výkonem v druhé třetině nabyli vedení, jež dokázali i přes závěrečnou snahu Slovanu uhlídat.

Celkem 14krát dokázal Chomutov překonat obranu Ostravy při utkání hraném v Kadani. Hosté drželi krok do poloviny duelu, ještě v 38. minutě byl stav shodný pro oba celky 5:5, jenže domácí přeřadili na vyšší rychlostní tempo a soupeři nasázeli devět branek.

Potřebné body k setrvání v nejlepší osmičce získaly České Budějovice, které dokázaly přetlačit favorizované Torpedo. Zásadní roli na úspěšném tažení měla třetí třetina, útok Jihočechů se prosadil osmkrát a dokonal obrat ze stavu 4:6 na 12:8.

Vyrovnanou partii sehrál s dosavadním lídrem Litvínov. Hosté zažili perfektní vstup do utkání, když po šestnácti vteřinách přelstil brankáře Black Angels Hocelík. Jinak rozkouskovaná hra vyloučeními na obou stranách vyhovovala Bivojům, kteří se drželi na dostřel, ale v závěru už na vyrovnání nedosáhli.

Výsledky 20. kola:

FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 10:9 (1:3, 6:2, 3:4)
18. a 24. Chudina, 23. a 42. Šnajdr, 24. Zavadil, 36. a 47. Strachota, 37. a 59. Klápa, 39. Mutínský – 14. Mayer, 15. a 40. Přívara, 20. a 60. Nushart, 28. a 41. Pecha, 41. Pecha, 48. Kalina, 53. Sachr. Diváci: 215.

Florbal Ústí – Z.F.K. AQM Petrovice 10:5 (5:2. 3:1, 2:2)
2. Kühnel, 10., 12., 14. a 51. Kolstrunk, 17., 21. a 57. Cabejšek, 32. Vavruška, 34. Horák – 9. Mrkva, 13. Hrubý, 39. Ivan, 41. Kopelec, 49. Zbořil. Diváci: 105.

Florbal Primátor Náchod – TJ Slovan Havířov 6:5 (3:2, 2:1, 1:2)
10. Černý, 13. a 45. J. Savický, 20. Světlík, 34. a 36. Bureš – 6. Prorok, 15. Špaček, 40. Vylegala, 47. a 51. Turoň. Diváci: 110.

FBC Štíři Č. Budějovice – Florbal Exelsior Havířov 12:8 (3:4, 1:2, 8:2)
9. Procházka, 19., 43., 51. a 59. Hanák, 20. a 47. Havelka, 23. a 51. Staněk, 44. Lukáš Froněk, 46. Malý, 60. Králík – 1. Plášek, 11. Bezděčík, 20. a 38. Vilím, 20. Kozlík, 25. Šochman, 47. Tychtl, 47. Feber. Diváci: 205.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 13:4 (6:3, 5:1, 2:0)
2. Dvořák, 8., 21. a 40. Brom, 10. a 20. Hronek, 16., 18. a 60. Coufal, 25. Malich, 37. Kůra, 40. Grábl, 54. Halama – 11. a 28. Kulík, 14. Chmelíček, 18. Volek. Diváci: 69.

Florbal Chomutov – 1. MVIL Ostrava WOOW 14:6 (2:2, 5:3, 7:1)
10., 40 a 47. Jäschke, 11., 38. a 55. Šafařovský, 27. Novotný, 27. a 33. Stibor, 42. a 57. Melíšek, 46. Halej, 48.a 60. Bejček – 12. Trulík, 19. a 25. Hranický, 32. Smrčka, 38. Svačinka, 57. Tesárek. Diváci: 65.

BLACK ANGELS – SK BIVOJ LITVÍNOV 8:6 (3:2, 3:1, 2:3)
3. a 60. Hromada, 8. a 33. Hněvkovský, 11. Ludvík, 27. Král, 35. J. Boček, 55. M. Boček, – 1. Hocelík, 19. Tichý, 38. Skuhrovec, 41. Straka (vlastní), 54. Krejčí, 60. Hulič. Diváci: 75.