Matěj Jendrišák si připsal hattrick. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Matěj Jendrišák gólem pomohl Linköpingu k výhře. FOTO: Per Wiklund
31. 1. 2019 Švédsko (4) KOMENTÁŘŮ

Kalmarsund a Sirius nadále stoupají tabulkou

Kalmarsund a Sirius oba porazili soupeře z vyšších příček a posunuli se tak výše v tabulce. Naopak Dalen se propadl na osmé místo a Pixbo z postupové osmičky dokonce vypadlo. Storvreta deklasovala Örebro a pojistila si tak první místo v tabulce.

V velmi vyrovnaném zápase Kalmarsundu a Växjö platil pouze ve dvou částech utkání větší než jednobrankový rozdíl. Vítěznou branku pak v 55. minutě vstřelil William Larsson a zajistil tak Kalmarsundu velmi cenné tři body do tabulky.

Přestřelku přineslo utkání Siriusu s Dalenem. Sirius si v první třetině zajistil tříbrankové vedení, Dalen pak v závěru utkání dokázal ztrátu stáhnout na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Na deseti brankách Siriusu se čtyřmi body podíleli Jakob Drews a Filip Eriksson, za Dalen si pět bodů připsal Sebastian Degeryd.

Souboj dvou týmů mimo postupové i sestupové pozice, to byl zápas Helsingborgu s Jönköpings. Domácí Helsingborg sice po druhé třetině ztrácel jednu branku, třetí třetinu ale dokázal ovládnout poměrem 5:2 a zajistil si tak uklidňující body do tabulky.

Linköping a Mullsjö svedli přímý souboj o třetí pozici v tabulce, ve kterém byl nakonec úspěšnější hostující Linköping. Gólem se na vítězství podílel i Matěj Jendrišák, vítěznou branku pak ve třetí třetině vstřelil Simon Palmén.

Storvreta si došla pro velmi pohodové vítězství proti Örebro. V 32. minutě zvyšoval svým čtvrtým gólem v utkání Robin Nilsberth už na 9:0, ve druhé polovině zápasu Storvreta ještě šest branek přidala. Pět bodů si v zápase připsal Alexander Rudd, čtyři body si zapsal Albin Sjögren a posunul se tak na první místo v kanadském bodování SSL.

Lindås zatím v marné snaze odlepit se ode dna tabulky, vyzvalo Pixbo. I přes snahu dotáhnout dvoubrankovou ztrátu ve třetí třetině Lindås nedokázalo vyrovnat a všechny body tak bralo Pixbo. To i přes vítězství vypadlo z postupové osmičky a v dalším kole ho čeká důležitý zápas se Siriusem.

Výsledky 24. kola Švédské superligy:

FBC Kalmarsund – Växjö IBK 7:6 (3:3, 1:2, 3:1)
Branky: 3. a 55. Larsson, 17., 37. a 46. Johansson, 17. Haglund, 43. K. Nilsson – 4. a 13. Sankell, 15. Hansson, 27. Maurer, 28. Bergfors, 53. Persson. Střely: 18:19 (8:5, 5:8, 5:6). Diváci: 1 233. Sestřih z utkání:

IK Sirius IBK – IBK Dalen 10:9 (5:2, 3:3, 2:4)
Branky: 4. a 53. J. Eriksson, 7. Sjöblom, 8., 29. a 45. Drews, 14. Olsson, 15., 36. a 39. F. Eriksson – 10. a 58. Kronberg, 13. a 37. Larsson, 29. Åkerlund, 33. Nystedt, 45., 52. a 54. Degeryd. Střely: 34:21 (11:6, 13:6, 10:9). Diváci: 1 113.

FC Helsingborg – Jönköpings IK 6:4 (0:0, 1:2, 5:2)
Branky: 21., 53. a 53. Nordgren, 54. Lidholm, 59. Windfeldt, 60. Azelius – 27. a 45. Weidman, 36. Hedin, 57. Johansson. Střely: 25:13 (6:1, 7:7, 12:5). Diváci: 568.

Mullsjö AIS – Linköping IBK 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Branky: 16. Braillard, 20. Tarenius, 45. Hedlund, 52. Rosén – 9. Seth, 33. Lindström , 39. JENDRIŠÁK, 46. a 54. Palmén. Střely: 14:18 (5:6, 5:6, 4:6). Diváci: 788.

Storvreta IBK – IBF Örebro 15:5 (5:0, 7:1, 3:4)
Branky: 1., 4., 12. a 32. Nilsberth, 8. a 31. Pettersson, 17. a 23. Götz, 26. a 33. Rudd, 37. Lindholm, 40. Jämtdal, 41. Samuelsson, 41. Andersson, 45. Sjögren – 32. Lindgjerdet, 50. Ruud, 55. Rudolfsson, 56. Pontusson, 59. Jirebeck. Střely: 31:18 (11:4, 12:6, 8:8). Diváci: 1 428.

Lindås Rasta IBK – Pixbo Wallenstam IBK 4:5 (0:1, 2:3, 2:1)
Branky: 30. a 46. Wiklund, 32. a 58. Glaerum – 7. a 43. Larson, 21. Thurén, 34. Lindh, 36. Calebsson. Střely: 23:25 (5:7, 9:11, 9:7). Diváci: 612. Sestřih z utkání není k dispozici.