České florbalistky si bez problémů poradily s Itálií, vyhrály 34:1. Foto: Flickr IFF
2. 2. 2019 Reprezentace žen (0) KOMENTÁŘŮ

Italky nekladly v Gdaňsku odpor, Češky je rozstřílely 34:1 a mají jistý postup

České florbalistky mají odehráno také třetí utkání na kvalifikačním turnaji o postup na mistrovství světa žen 2019. V polském Gdaňsku se v sobotu utkaly s Itálií, která z pozice outsidera nekladla odpor. Češky zvítězily 34:1 a v neděli se s domácím Polskem utkají o první místo, pokud Polky večer porazí Belgii. Zároveň si třetí výhrou zajistily postup na světový šampionát, protože ve skupině skončí nejhůře druhé.

Obecně se možná předpokládalo, že nejslabším týmem „české“ kvalifikační skupiny bude Belgie, která také podlehla Itálii, jenže její výkon proti českému týmu byl mnohem pestřejší než ten, kterým se v sobotu prezentovala Itálie.

Italky prakticky celé utkání strávily v hlubokém obranném bloku, skrze který ale Češky až příliš často nacházely cestu. Už v první třetině nastřílely 12 branek, Denisa Ratajová stihla za necelých patnáct minut hattrick, prosadila se například Daniela Frantíková a asistenci si připsala také brankářka Nikola Příleská, v první části jinak zapisující si pouze jeden zákrok.

V podobném stylu se pokračovalo také v e druhé třetině, ve které se Češky prosadily jedenáctkrát. Velmi dobře se jevila například Tereza Urbánková, která ve druhé části rozdala tři přesné pasy a po čtyřiceti minutách měla ještě další dvě vstřelené branky na svém kontě.

Na začátku třetí třetiny dokončila hattrick Adéla Bočanová, přičemž to byl její pátý bod v utkání. Chvíli poté si Češky musely poradit s oslabením, což se jim podařilo, ale český brankostroj to na nějakou dobu zastavilo.

Opět se rozjel po zhruba sedmi minutách a Češky nakonec nadělily Italkám 34 branek. Soupeř se dočkal čestného zásahu necelé čtyři minuty před koncem poté, co se z dorážky po rychlém brejku prosadila Barbacetto.

Češky nakonec porazily Itálii 34:1 a jejich výhra znamená, že si zajistily postup na světový šampionát.

Česko – Itálie 34:1 (12:0, 11:0, 11:1)
3. Ratajová, 4. Koníčková, 7. Ratajová, 9. Frantíková, 9. Mlejnková, 12. Urbánková, 15. Ratajová, 16. Bočanová, 16. Kotzurová, 17. Řepková, 17. Bočanová, 17. Koníčková, 25. Krupnová, 26. Zabavská, 28. Ratajová, 29. Kotzurová, 32. Frantíková, 33. Urbánková, 37. Zabavská, 37. Mlejnková, 38. Krupnová, 39. Enenkelová, 39. Ratajová, 42. Bočanová, 49. Krupnová, 51. Kotzurová, 52. Ratajová, 53. Koníčková, 54. Urbánková, 55. Zabavská, 56. Krupnová, 58. Kotzurová, 60. Martináková a 60. Urbánková – 57. Barbacetto.
Střely na branku: 68:8. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Rozhodčí: Ilyk, Zolotar (Ukrajina). Nejlepší hráčky: Denisa Ratajová – Lorena Barbacetto.

Česko: Příleská – Pekárková, Jiráková, Zabavská, Frantíková, Koníčková, Kotzurová, Machková – Ratajová, Krupnová, Urbánková – Plášková, Bočanová, Kadidlová – Enenkelová, Martináková, Mlejnková – Řepková a Hanzlíková. Hlavní trenér: Sascha Rhyner