České florbalistky vyhrály nad Polskem 5:2. Foto: Flickr IFF
3. 2. 2019 Reprezentace žen (11) KOMENTÁŘŮ

Češky vyhrály skupinu, domácí Polsko padlo 2:5

České florbalistky mají za sebou kvalifikační turnaj o postup na světový šampionát ve Švýcarsku. Ve svém posledním utkání v Gdaňsku porazily domácí reprezentaci 5:2, když se Polkám nepovedl už vstup do utkání. Celkově tak vyhrály podle předpokladů svou kvalifikační skupinu a mohou se v klidu připravovat na prosincový vrchol celého dvouletého cyklu.

Polkám vůbec nevyšel vstup do utkání. Už po 34 vteřinách dostala u mantinelu prostor Krupnová a nemýlila se, v polovině sedmé minuty pak po závaru před brankou zvýšila Mlejnková. Špatný vstup do utkání jako by také omráčil polské fanoušky, kteří sice zaplnili polovinu haly určnou pro diváky, jenže atmosféra nebyla nijak oslnivá.

České florbalistky se nadále držely více na míčku a dovolily Polkám pouze několik pokusů, z nichž ale žádný lze označit za vylouženou šanci. Po první části tak panoval stav 2:0 pro favorita.

První polovina druhé třetiny přinesla polskou převahu. Češky dostaly možnost vymanit se díky přesilové hře při vyloučení Nogy, ale početní výhodu nevyužily, naopak Horňáková musela vychytat únik Justyny Krzywak. Dlužno ale podotknout, že po návratu k rovnovážnému stavu hráček se Češky vrátily do role a když ve 34. minutě přežily sérii polských šancí, tak dokázala umístěnou ranou udeřit Ratajová. Chvíli poté mohla snížit Rogala, ale z voleje netrefila míček, který by jinak doletěl do odkryté branky.

Na začátku třetí třetiny chybovaly obě obrany: nejprve ta polská zapomněla na Enenkelovou, která vymetla horní roh branky, následně se Polkám povedlo napadnout českou rozehru a Justyna Krzywak se do odkryté klece nemýlila.

Následující minut byly hodně divoké, nejdříve byla vyloučena Buczek, ale přesilovku ukončilo vyloučení Řepkové. Následně rozhodčí kontrolovali video, ale ránu Kotzurové v síti nenašli a za pár skund následovalo vyloučení Krupnové.

Utkání se poté trochu uklidnilo, šest minut před koncem trefila Zuzanna Krzywak z rychlého kontru tyč, nicméně o minutu později se trefila Plechan a Sascha Rhyner reagoval oddechovým časem. Polsko začalo hrát téměř okamžitě power play, dokázalo ale pouze jednou trefit břevno, skóre naopak uzavřela po rychlém protiútoku Martina Řepková.

Polsko – Česko 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
42. J. Krzywak a 55. Plechan – 1. Krupnová, 7. Mlejnková, 36. Ratajová, 42. Enenkelová a 60. Řepková.
Střely na branku: 25:29. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Rozhodčí: Ilyk, Zolotar (Ukrajina). Nejlepší hráčky: Patrycja Bernacka – Martina Řepková.

Česko: Horňáková – Pekárková, Frantíková, Plášková, Machková, Koníčková, Kotzurová, Zabavská – Ratajová, Krupnová, Urbánková – Enenkelová, Bočanová, Řepková – Mlejnková, Martináková, Hanzlíková – Kadidlová. Hlavní trenér: Sascha Rhyner