O výhře Chomutova rozhodl o výhře 3 vteřiny před koncem Tomáš Novotný.
6. 2. 2019 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Obrat Chomutova nad Kladnem dokonal 3 vteřiny před koncem Novotný

Během 23. kola se utkal Hattrick s Ústím, k vidění byla nadstandardní podívaná. České Budějovice se zásluhou výhry nad Petrovicemi vyhnou play-down, místo v nejlepší osmičce zatím jisté nemají. Přestřelku Chomutova s Kladnem gólem tři vteřiny před koncem ovládli domácí. Náchod vzdoroval Torpedu, na body ale nedosáhl.

Nejlepší střelec ligy opět pálil ostrými, Michal Klápa pěti zásahy řídil výhru nad Litvínovem, výrazně se přičinil i Michal Strachota, který k dvěma trefám přidal pět asistencí. Počátek Hurricanu sice nevyšel podle představ a po první třetině dokonce domácí ztráceli na Bivoje dvě branky. Po první přestávce utkání nabralo jiný směr a vyplynulo v devět karlovarských branek.

Hodnotné tři body si Ostravy odváží Slovan, který zažil lepší vstup do zápasu než soupeř. Po vyrovnané prostřední části Havířov ustál přestřelku ve třetí periodě a odešel jako vítěz.

Napínavé utkání až do samotného závěru, to bylo střetnutí mezi domácím Chomutovem a Kladnem. Na skóre skromnou první třetinu, vystřídala výživnější druhá, v níž si Kanonýři vytvořili vedení 4:6. Ve třetím dějství Chomutov dotahoval, ale do vedení se dostal až v samotném závěru. K vyrovnanému stavu 8:8 se domácí dopracovali necelé dvě minuty před zazněním sirény, tři vteřiny před koncem vedení na stranu domácích strhl střelou z otočky Tomáš Novotný.

Vyrovnanou partii sehrál Náchod proti Torpedu Havířov. Domácí snaživým výkonem drželi krok a vyrovnaný stav až do konce druhé třetiny. Po začátku závěrečné části ale začali mírně ztrácet. Snažení hostů vyústilo ve vlastní branku Geislera, pojistku do prázdné přidal Daniel Filip.

Kvalitní florbal byl k vidění v hale v Maloměřicích, v níž se utkal Hattrick s Ústím nad Labem. Ostrá prověrka potenciálních soupeřů play off nejprve nabídla dvoubrankové vedení hostů, které přišlo z hole Cabejška, později se prosadil i reprezentant Krbec a následně Janata. Brňané zvládli v druhé části skvěle zareagovat, když si třemi zásahy vzali vedení. Následně padlo na každém konci už jen po jedné brance a tři body si Brno pohlídalo.

České Budějovice mají jisté, že nezasáhnou do bojů o udržení ligy, naopak svoji šanci na účast v play off výrazně zvýšily po výhře nad Petrovicemi. Střelecká aktivita zajistila Štírům vedení 7:0 po dvou třetinách, závěr už znamenal jen kosmetickou úpravu na 9:2 pro domácí.