Chodov vedení z povedeného začátku už nepustil. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
16. 2. 2019 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Chodov v bitvě s Vítkovicemi udržel náskok z první třetiny a posunul se na druhé místo

V jednom z posledních taháků letošní základní části nejvyšší soutěže uhájil Chodov domácí půdu v zápase s Vítkovicemi a poskočil tak ve vyrovnané tabulce na druhé místo. Domácím výrazně pomohl začátek utkání, kdy využili chyb Vítkovic a dostali se do vedení 4:0. Vítkovice sice dokázaly snížit na 5:6, téměř minutu před koncem ale o výhře 7:5 rozhodl gólem do prázdné branky Marek Matejčík.

Základní část Tipsport Superligy se pomalu chýlí ke svému konci, předposlední kolo otevřel zápas průběžně třetího a čtvrtého týmu. Oba týmy vstupovaly do zápasu s pěti výhrami z posledních utkání, domácí Pražané ale začali mnohem vydařeněji než lépe postavené Vítkovice.

Chodov zvládl trestat nepozornosti Vítkovic v rozehrávce, které úvod zápasu nezachytil v dobré formě. Na branky Koutného a Matejčíka hosté nedokázali zareagovat, na 3:0 zvýšil ještě před koncem první třetiny znovu Martin Koutný, když našel mezeru ve vítkovické zdi.

V další třetině už Vítkovice zvládly zabrat. Čtvrtá branka Chodova hosty probudila a během necelých čtyř minut snížili o dvě branky. K obratu to ale nestačilo. Chodov zvládl znovu výrazně promluvit do průběhu utkání a do konce druhé části si znovu vypracoval čtyřbrankový náskok. Na branku Ondruška z trestného střílení navázal Mikuláš Krbec po kombinaci se Švajným – 6:2.

Chodov v předposledním kole zamotal pořadím na vrchu tabulky. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Vítkovicím se i přes vysokou ztrátu podařilo utkání ještě zdramatizovat, nejlepší výkon si hráči Vítkovic šetřili na poslední dějství. Hosté si do 59. minuty připsali tři branky v řadě a Chodov se pomalu začínal strachovat o vítězství. V poslední minutách ale měli poslední slovo znovu domácí, který se zvládl zásluhou Matejčíka prosadit do prázdné branky a uzavřít tak na 7:5.

Poslední zápasy přinesou na prvních příčkách pořádné drama, Chodov se po výhře posunul na druhé místo. Kartami může zamíchat hned zítra Sparta, která zítra vyzve vedoucí Mladou Boleslav.

ÚVODNÍ ZÁPAS 25. KOLA:

FLORBAL CHODOV – 1. SC VÍTKOVICE 7:5 (3:0, 3:2, 1:3)

Branky: 8. Koutný, 9. Matejčík, 18. Koutný (Švajný), 22. Ondrušek (M. Vávra), 31. Ondrušek (TS), 31. Krbec (Švajný), 59. Matejčík (Kašovský) – 22. Rýpar (Jastřembský), 26. Jan Šebesta (Rýpar), 44. Delong (Jastřembský), 54. Bräuer (Hájek), 59. Jan Šebesta (Rýpar). Rozhodčí: Kamil a Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 261.