Patrik Dóža v dresu Könizu. Foto: Fabian Trees/www.imagepower.ch
28. 2. 2019 Švýcarsko (4) KOMENTÁŘŮ

Dóža po sezoně opustí Köniz a přestoupí do Rychenbergu, kde podepsal dvouletou smlouvu

 Český útočník Patrik Dóža opustí po sezoně Köniz a zamíří do Rychenbergu. Klub to oznámil na svém Facebooku. Pětadvacetiletý český reprezentant si tak po Pixbu a Könizu vyzkouší angažmá ve třetím zahraničním týmu ve své kariéře.

Osmý tým švýcarské nejvyšší soutěže HC Rychenberg nebyl zcela spokojen se svou střeleckou potencí v základní části, a proto ještě před začátkem play off začal pracovat na posilách pro příští ročník.

Mužstvo, kde v minulosti působili také Michal Podhráský a Radim Cepek, posílí aktuálně jeden z nejlepších českých florbalistů Patrik Dóža. Ten poslední dvě sezony hájí barvy Könizu a loni s ním získal mistrovský titul.

Rychenberg se v play off utká s Curychem, Köniz čeká bitva s Zugem. Teoreticky se oba týmy mohou v dalších kolech play off střetnout, Rychenberg by ale musel vyřadit velkého favorita a vítěze základní části.

V letošní ročníku švýcarské NLA nasbíral Dóža 38 bodů (15+23) a byl osmým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Produktivitu svého týmu ovládl. Zároveň patřil mezi tahouny české reprezentace na prosincovém světovém šampionátu v Praze.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • fb napsal:

  V každém kolektivu oblíben 😀 Peníze na prvním místě 😀

 • Florbalista napsal:

  Předpokládám, že Köniz opustí i Jan Zaugg, takže to v příštím roce nebude žádná sláva.

 • Včelka napsal:

  Pro fb:
  Mezi normalně uvažujícimi lidmi neznam nikoho, ktery by nešel za lepšími podmínkami.

  Jinými slovy a obecně – za tenisky, tepláky, hokejku a bandasku s pitím se donekonečna hrat nedá.

Napsat komentář

*