Vítkovice mají po sobotní výhře tři mečboly k postupu do Superfinále. Foto: Florbal Vítkovice
30. 3. 2019 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice s Chodovem mají tři mečboly, Superfinále by tak bylo stejné jako loni

Je velmi pravděpodobné, že Superfinále Extraligy žen bude mít stejné obsazení jako v loňském ročníku. Vítkovice s Chodovem totiž vedou ve svých semifinálových sériích již 3:0 na zápasy a jsou jedinou výhru od toho, aby si navzájem zopakovaly loňskou bitvu z OSTRAVAR Arény. Nejprve se dnes dařilo Vítkovicím, které v Praze vydřely výhru 6:4, Chodov pak ve večerním utkání porazil FBC Ostrava 5:3.

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Stav série: 0:3

Jako zápas dvou rozdílných polovin by se dalo popsat třetí semifinále mezi Vítkovicemi a Ivanti Tigers. Domácí Pražanky cítily, že za stavu 0:2 nutně potřebují první domácí utkání série získat na svou stranu a v první polovině zápasu se jim celkem dařilo.

V poměrně nervózním utkání dělaly méně chyb a ač v čase 2:50 potrestala jejich chybnou rozehrávku Krzywak, vzápětí dokázaly rovněž využít ztráty hostí a za osm sekund vyrovnat. Za necelých pět minut poté navíc vedly, když trestné střílení bezpečně proměnila Beránková. Byla to poslední branka první třetiny, ve které nadále měly o něco více ze hry domácí florbalistky Ivanti Tigers.

Vítkovicím se povedl nástup do druhé části, když v čase 20:43 srovnala Planková, jenže za půl minuty se díky přesné ráně Hermannové vrátilo vedení na stranu Pražanek. Zlom v celém utkání nastal v jeho polovině: čas 30:31 přinesl po individuálním uvolnění se branku Šupákové a za 21 sekund na to zakončila Theimerová. Vítkovice tak poprvé od třetí minuty utkání vedly a využily momentu, kdy se utkání rozhodlo.

Na konci druhé třetiny se totiž prosadily po delším tlaku ještě Enenkelová s Huskovou a Ostravanky rázem vedly o tři branky. Ivanti Tigers utkání logicky nezabalily a ve třetí části měly pasáže, ve kterých dokázaly dostat Vítkovice pod tlak, který ale dlouho nevyjádřily gólově. Povedlo se to až Kubišové po samostatném úniku v čase 48:50. Další branka již ale v utkání nepadla, což znamená, že Vítkovice po výhře 6:4 vedou v sérii 3:0.

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:6
branky: 3. Adéla Polívková, 8. Vendula Beránková, 22. Nikola Hermannová, 49. Dominika Kubišová – 3. Justyna Krzywak, 21. Eliška Planková, 31. Ivana Šupáková, 31. Lucie Theimerová, 39. Veronika Enenkelová, 40. Barbora Husková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Kristýna Karli 17 – Nikola Příleská 22; po třetinách: 2:1, 1:5, 1:0;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV

V totožné situaci jako Ivanti Tigers byla také Ostrava. Jenže začala třetí semifinále velmi špatně. Vyloučení Kotzurové potrestala již na začátku třetí minuty úvodní brankou utkání Řepková. Chodov byl nadále o něco aktivnější, nicméně se nedokázal prosadit gólově, což v závěru třetiny vedlo k vyrovnání.

Vyloučení Pekárkové totiž nyní potrestala Kapcová. Po první části to tak bylo 1:1 a zároveň se ukázalo, že Chodov bude spoléhat na zabezpečenou obranu a brejkové situace. Po jedné takové se ve 27. minutě zaskvěla Hanzlíková a Chodov vedl. Pražanky následně ustály oslabení, což se jim povedlo ještě jednou a pozadu ve druhé třetině nezůstala ani Ostrava. Přesto do třetí části mohl jít lépe naladěný Chodov: přesně minutu před koncem druhé třetiny totiž na 3:1 zvýšila Plášková.

Ostrava v této sezoně umí rozpoutat v poslední části peklo, jenže to se jí na začátku třetí třetiny nepovedlo. Nejprve se musela srovnat s dalším zásahem Hanzlíkové a následně ubránit oslabení při vyloučení Vavrečkové. V 53. minutě navíc bylo pro domácí ještě hůře, na 5:1 totiž zvýšila Tožičková.

Až poté se Ostrava dostala ke svému zámku, ale více než dvě branky Kapcové a Káčové již nedokázala vytěžit. Prohrála tak 3:5 a v neděli bude muset poprvé odvracet hrozbu konce sezony.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:5
branky: 18. Nela Kapcová, 54. Nela Kapcová, 59. Veronika Káčová – 3. Martina Řepková, 27. Tereza Hanzlíková, 40. Magdaléna Plášková, 42. Gabriela Tožičková, 53. Gabriela Tožičková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:4; využití: 2:1; diváků: 180; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Jana Christianová 20; po třetinách: 1:1, 0:2, 2:2;