Adam Delong vystřelil v prodloužení Vítkovicím 3. výhru. Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal
30. 3. 2019 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Infarktové závěry! Vítkovice urvaly výhru v prodloužení, Boleslav během 14 vteřin otočila skóre

Tohle bylo play off! Napínavé zápasy, góly těsně před koncem, obraty a plno diváků v hledišti. Sparta dlouho zlobila Vítkovice a už už se schylovalo k nájezdům. Jenže tři vteřiny před koncem prodloužení rozsekl utkání Adam Delong. Vítkovice tak vedou v sérii 3:0. Stejným poměrem to má rozehrané rovněž Boleslav, i když to ještě minutu a půl před koncem vypadalo, že Chodov sníží. Středočeši pak ovšem během necelé minuty zasadili soupeři tři údery a i oni mohou zítra vybojovat postup do superfinále.

Vítkovickým se ve čtvrté minutě moc nepovedla standardní situace, Pažák poslal míček na Ježka a ten v samostatném úniku zamířil přesně. O pár minut později bylo srovnáno. Besta připravil o balonek Křenka, přihrál na volného Delonga a ten bekhendovou kličkou obelstil brankáře Beneše – 1:1.

Další góly přišly až ve druhé polovině zápasu. Vítkovičtí se nedokázali posunout do útoku, míček se odrazil ke Karešovi a ten přízemní střelou poslal Spartu podruhé v zápase do vedení. Následovala naopak chyba na opačné straně a dalo by se říct, že sparťané darovali domácím vyrovnání. Šest minut před koncem druhé části srovnal Besta.

Ten byl při chuti a na začátku poslední dvacetiminutovky poslal Vítkovice poprvé do vedení. Jastřembský sice v první chvíli zpomalil slibný protiútok, poté však krásně našel nabíhajícího Bestu a ten přidal už svůj třetí bod v duelu. Sparta i nadále kladla odpor a ve 47. minutě se jí to vyplatilo. Košir zpoza branky našel Zouzala, který si míček připravil a pak ho napálil do sítě.

Za stavu 3:3 se šlo do prodloužení. Trenéři už pomalu promýšleli potenciální exekutory nájezdů, když v tom přišlo rozhodnutí z hole Delonga. Trio Hubálek, Hájek a Delong skvěle vykombinovalo sparťanskou obranu a poslední jmenovaný zasunul míček do branky. V tu chvíli zbývaly do konce prodloužení 3 vteřiny. Vítkovice porazily Spartu i potřetí, tentokráte nejtěsnějším rozdílem.

„Myslím, že za třetí třetinu jsme si zasloužili vyhrát,“ řekl po zápase v rozhovoru pro Českou televize Jiří Besta. „Je to super. S klukama jsme si v lajně sedli a zatím to šlape,“ dodal ke svému tříbodovému výkonu. Už zítra mohou Vítkovice po roce opět vybojovat postup do boje o zlato.

Právě duo Curney - Natov řídilo únorovou kanonádu do sítě Otrokovic. Foto: Štěpán Tomš, Technology Florbal MB

Natov dvěma zásahy v rozmezí 14 vteřin pomohl Boleslavi k třetímu triumfu v sérii. Foto: Štěpán Tomš, Technology Florbal MB

Zajímavé věci se děly také na Jižním Městě. Chodov dlouho směřoval k vítězství, po první části vedl po trefách Vošty a Krbce 2:0. Ve 39. minutě dával Pražan na 3:1 a vypadalo to pro Chodovské velmi nadějně.

První vážnější úder přišel ze strany Boleslavských pouhé dvě vteřiny před koncem druhého dějství. To Curney propálil vše, co mu stálo v cestě, a vstřelil kýženou kontaktní trefu. Středočeši se dlouho nemohli ve třetí třetině prosadit, a tak v závěru zkoušeli hru v šesti. V čase 58:52 se snaha vyplatila a Natov z výběhu poslal míček do sítě. Asistoval Curney.

Za 14 vteřin se útočné duo Boleslavi radovalo znova. Curney skákavou přihrávku oslovil Natova a ten dokonal bleskový obrat. Rázem museli dotahovat domácí, ale na vyrovnání nedosáhli. Výhru hostů ještě zpečetil Tokoš. Boleslavští zvítězili 5:3 a i oni mají mečbol.

„Chodov dnes předvedl nejlepší výkon v sérii, díky tomu se hrál vyrovnaný zápas nejen výsledkově, ale i herně. V závěru zápasu jsme měli štěstí, což byla odměna za pracovitý a obětavý výkon pro náš tým po celou dobu utkání. Na zítřek potřebujeme dobře zregenerovat,“ vyzdvihl výkon soupeře kouč Boleslavi Jan Pazdera.

Výsledky 3. zápasů semifinále:

1. SC Vítkovice – Sparta Praha 4:3 (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0) po prodl.

Branky: 8. Delong (Besta), 35. Besta (Jastřembský), 42. Besta (Jastřembský), 70. Delong (Hájek) – 4. Ježek (Pažák), 33. Kareš, 47. Zouzal (Košir). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:0. Diváci: 506. Stav série: 3:0.

Florbal Chodov – Florbal Mladá Boleslav 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)

Branky: 9. Vošta (Švajný), 16. Krbec (Řezáč), 39. Pražan (M. Vávra) – 25. Curney (Tomašík), 40. Curney (Natov), 59. Natov (Krzyžanek), 60. Natov (Curney), 60. Tokoš (Novák). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 460. Stav série: 0:3.