Florbalistky Chodova slaví jako první postup do Superfinále. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
31. 3. 2019 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

CHODOV JE V SUPERFINÁLE, Beránková dala gólem v prodloužení Ivanti Tigers naději

Florbalistky Ivanti Tigers v divokém čtvrtém semifinále odvrátily v prodloužení hrozbu konce sezony, když těžily především z povedené první třetiny, kterou vyhrály 4:0. Vítkovice se sice dokázaly dotáhnout, ale nakonec po střele Venduly Beránkové padly 5:6 v prodloužení a nevyužily tak první mečbol na postup do Superfinále. To se povedlo Chodovu, který naopak v prodloužení díky hattricku Martiny Řepkové porazil FBC Ostrava 5:4 a celou sérii získal v nejkratším možném čase.

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Stav série: 1:3

Vítkovice prožily opravdu špatný vstup do zápasu. Za patnáct minut inkasovaly postupně od Hermannové, Beránkové, Řezáčové a Kubišové a prohrávaly tak 0:4. Stejným poměrem skončila také celá první třetina, která sice nabídla také několik zajímavých vítkovických pokusů, ale gólová převaha Ivanti Tigers byla dominantní.

Dlužno podotknout, že Vítkovice se ve druhé třetině vzpamatovaly a začaly se postupně vracet do utkání. V čase 23:10 se prosadila Husková, následně hosté nevyužili přesilovou hru. Další snížení přišlo v čase 27:51 od Bol’ové a vyvolalo hodně emocí pro její údajný faul, je pravdou, že brankářka Karli musela na čas střídat.

Situace poznamenala další průběh utkání, bylo vidět, že Ivanti Tigers postupně ztrácejí svou komfortní zónu, nicméně nadále podávaly zdaleka nejlepší výkon v sérii. V dalším průběhu nervózní druhé třetiny již branka nepadla, ve 43. minutě dostala Vítkovice na dostřel Husková a dvanáct minut před koncem základní hrací doby vyrovnala Enenkelová, když využila vyloučení Hyršlové.

Za dvě minuty ale Pražanky opět vedly, z přesilové hry se prosadila Jelínková. Udržet vedení se jim ale nepovedlo, v čase 57:50 poslala zápas do prodloužení Paloncyová.

Nastavený čas přinesl několik střel na obou stranách, ale také žádnou vyloženou šanci. Ujala se až v čase 67:36 střela Beránkové, která tak odmítla konec sezony a snížila stav série na 1:3.

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:5p
branky: 9. Nikola Hermannová, 14. Vendula Beránková, 15. Lucie Řezáčová, 16. Dominika Kubišová, 51. Lucia Jelínková, 68. Vendula Beránková – 24. Barbora Husková, 28. Šárka Boľová, 42. Barbora Husková, 48. Veronika Enenkelová, 58. Kamila Paloncyová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 103; zásahy brankářů: Kristýna Karli 3, Lucie Špačková 2, Kristýna Karli 9 – Nikola Příleská 20; po třetinách: 4:0, 0:2, 1:3, 1:0;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Konečný stav série: 0:4

Jesliže Vítkovice začaly cestu za proměněním svého mečbolu velmi špatně, Chodov reagoval přesně opačně. Už v páté minutě totiž skóre otevřela Tožičková, prakticky vzápětí navíc Chodov ubránil oslabení Svačinové. Po dalších sedmi sekundách byla vyloučena Jiráková a tentokráte již Kapcová dokázala srovnat.

Ve 13. minutě byla vyloučena Kotzurová, ale Chodov šanci nevyužil, naopak v osmnácté minutě inkasoval z hole Káčové a Ostrava poprvé v utkání vedla, hned ve druhé minutě druhé třetiny ale srovnala Frantíková. Za další čtyři minuty Ostrava znovu vedla, díky zásahu kapitánky Kajfoszové,

Následně se hra na čas vyrovnala, ve 35. minutě srovnala také skóre svým prvním zásahem Řepková. Chodov přesto odcházel podruhé do šaten s hendikepem, v závěru třetiny se prosadila Paulína Hudáková.

Jedinou branku třetí třetiny vstřelila ve 45. minutě Martina Řepková. Chodov dostal na začátku poslední desetiminutovky možnost přesilové hry, kterou nevyužil a utkání tak muselo rozhodnout prodloužení.

To trvalo pouhých 73 vteřin: Řepková totiž získala míček na Kotzurové a individuálním zakončením poslala Chodov do Superfinále.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:5p
branky: 9. Nela Kapcová, 18. Veronika Káčová, 26. Pavla Kajfoszová, 40. Paulína Hudáková – 5. Tereza Hanzlíková, 22. Daniela Frantíková, 35. Martina Řepková, 45. Martina Řepková, 62. Martina Řepková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 157; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Kristýna Provázková 10; po třetinách: 2:1, 2:2, 0:1, 0:1;