Vítkovice slaví postup do Superfinále. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
3. 4. 2019 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

VÍTKOVICE JSOU V SUPERFINÁLE, úspěšnou první třetinu proměnily v postup

Florbalistky Chodova znají své soupeřky pro Superfinále 2019. Lvice vyzvou znovu po roce Rytířky z Vítkovic, které využily druhý mečbol a po povedené první třetině dovedly páté semifinále s Ivanti Tigers k výhře 6:3.

První minuty byly z obou stran hodně nervózní, na domácích hráčkách bylo znát, že v neděli dostaly nepříjemný direkt a další již nechtějí připustit, Pražanky zase za žádnou cenu nechtěly inkasovat jako první.

Přesto se tak stalo. Na začátku sedmé minuty se totiž ze závaru prosadila Šupáková. Za půl minuty navíc přesně mířila Novotná a bylo jasné, že Tigers to bude mít extrémně složité. Přesto ale nesložily zbraně a nadále hrály s Vítkovicemi vyrovnanou partii. Obě brankářky současně podávaly svůj nejlepší výkon v sérii.

Ostravanky ale do první sirény přidaly ještě dvě branky: nejprve se prosadila Theimerová a po ní individuálně Trošková. Za Ivanti Tigers se povedlo snížit Chudé, ale poslední slovo v první části měla nakonec Planková, která využila přesilovou hru.

Druhá třetina přinesla ofenzivní florbal, přesto pouze jednu jedinou branku. Aktivnější byly o něco Pražanky, které přeci jen věděly, že musí bezpodmínečně vyhrát. Na obou ýmech byla zjevná nervozita, nakonec se v přwsilové hře zaskvěla přesnou ranou Hyršlová. Další branka již ve druhé třetině nepadla, ačkoliv Vítkovice měly dvakrát možnost přesilové hry.

Ve třetí třetině si již domácí hráčky postup do Superfinále pohlídaly. Na rozdíl od prostřední třetiny nebyly tak svázané a dokázaly třetinu zkušeně kontrolovat. Opět jim pomohla několika zásahy Příleská, ve 52. minutě navíc brejkovou situaci zakončila Krzywak.

O dvě minuty později oživila naděje Ivanti Tigers Řezáčová, ale Pražanky již další branku – ani přes téměř pětiminutovou power play – nepřidaly. Vítkovice tak zvítězily 6:3 a po roce obhájily účast v Superfinále.