Dorostenecký B-tým Vítkovic, za který hrají mladí hrdinové. Foto: Florbal Vítkovice
10. 4. 2019 Ostatní (4) KOMENTÁŘŮ

Mladí hrdinové! Dorostenci Vítkovic zachránili mezi zápasy život zraněného seniora

 O florbale se zase jednou mluví v široké veřejnosti. A není to kvůli Superfinále, které se kvapem blíží, nýbrž kvůli záchraně lidského života. Trojice dorostenců Vítkovic, toho času na turnaji svého B-týmu v Opavě, totiž mezi zápasy zachránila lidský život. Mladí sportovci poskytli důležitou první pomoc zraněnému seniorovi, který utrpěl úraz hlavy.

Vítkovický B-dorost porazil domácí Opavu 4:2, před zápasem s Frýdkem-Místkem se pak hráči vydali pro jídlo do nedalekého obchodu. „V přestávce mezi zápasy, cestou z obchodu, zasahovali kluci, jmenovitě Vojta Gruszka, Adam Zoubek a Ondra Cuberek u zraněného staršího pána, který utrpěl úraz hlavy. Poskytli mu základní ošetření a zavolali sanitku,“ popsali situaci trenéři Jiří Gurkovský s Ondřejem Miklasem.

Jak potvrdil mluvčí Slezské nemocnice v Opavě, Jiří Krušina, zraněný senior nakonec přežil a už je v domácím léčení. „Starší muž byl do naší nemocnice převezen záchrannou službou. Lékaři mu sešili tržnou ránu na hlavě a nechali si ho v nemocnici na pozorování. Pána jsme z nemocnice již propustili domů ale ještě se k nám vrátí na kontrolu,“ řekl k jeho zdravotnímu stavu Jiří Krušina.

Poděkování Slezské nemocnice v Opavě florbalistům Vítkovic

Trojici florbalistů pochválil za správný přístup k neobvyklé situaci. „Vaši sportovci odvedli dobrý kus práce. Dobře vyhodnotili situaci, že má být pacient převezen k ošetření do nemocnice a přivolali mu pomoc,“ chválí Krušina.

Na závěr pak mluvčí Slezské nemocnice v Ostravě hráčům upřímně poděkoval. „Prosím, poděkujte svým dorostencům, jelikož se zachovali správně. Věřím, že právě jejich přístup a rychlá reakce snižila riziko dalšich zdravotních komplikací u této osoby,“ uvedl Jiří Krušina.

Nadšený z reakce svěřenců je také jejich trenér. „Myslím si, že takové činy nejsou ani v dnešní době úplnou samozřejmostí a kluci zaslouží obrovské díky. Kluci se zachovali příkladně, jak se na správné sportovce patří a prokázali i obrovský charakter,“ zakončil Jiří Gurkovský.

S Frýdkem-Místkem nakonec dorostenci Vítkovic prohráli 0:2, ten nejdůležitější souboj toho dne už ale pro zraněného seniora vyhráli předtím.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*