Mattias Samulesson, Storvreta. Foto: Per Wiklund Mattias Samuelsson a jeho Storvreta vykročili úspěšně do semifinálové série proti Dalenu. FOTO: Per Wiklund
11. 4. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Storvreta zahájila semifinále dvěma výhrami, Mullsjö srovnalo na 1:1

Obhajující mistr ze Storvrety vstoupil do semifinále play-off dvěma výhrami, Falun ve druhém utkání na Mullsjö nestačil a série se tak vrací na jeho hřiště za stavu 1:1.

Storvreta se v prvním utkání semifinále ve druhé třetině ujala vedení, které ještě ve třetí třetině navýšila, Dalen ale nejprve ve třetí třetině při vlastní hře bez brankáře nádhernou brankou Antona Åkerlunda vyrovnal, pak dokázal vstřelit vedoucí branku, načež Storvreta rovněž již při hře v šesti hráčích v poli vyrovnala střelou Robina Nilsbertha. V prodloužení pak rozhodl o vítězství loňského mistra Jimmie Pettersson. Druhé utkání už mělo jednoznačnější průběh, když hned první třetinu Storvreta vyhrála 3:0 a ve zbytku zápasu tento náskok zvládla udržet.

Falun začal první utkání svižně, už po 53 sekundách se prosadil Rasmus Enström. Důležitá pak byla především druhá třetina, ve které Falun odskočil svému soupeři a zajistil si tak první výhru v sérii. Do druhého zápasu ale vstoupilo mnohem lépe Mullsjö, když po první třetině vedlo 3:0. Pak sice z trestného střílení svým typickým způsobem snížil Galante Carlström, ale Mullsjö přidalo další tři branky v řadě a ve zbytku zápasu nepřipustilo spekulace. Série za stavu 1:1 pokračuje v sobotu.

1. zápasy semifinále play off SSL:

Storvreta IBK – IBK Dalen 7:6 po prodloužení (1:2, 3:1, 2:3 – 1:0), stav série 1:0
Branky: 5. Andersson, 22. a 62. Pettersson, 27. Rudd, 33. Winroth, 48. Berggren, 60. Nilsberth – 5. a 34. Sonidsson, 20. vlastní, 51. Kronberg, 59. Åkerlund, 60. Holmgren. Střely: 33:26 (9:10, 13:6, 10:9 – 1:1). Diváci: 1 686.

IBF Falun – Mullsjö AIS 5:3 (1:1, 3:0, 1:2), stav série 1:0
Branky: 1. Enström, 24. Larsson, 30. Galante Carlström, 37. a 48. Aldeeb – 5. Vestlund, 42. Nygårdh, 53. Palmqvist. Střely: 28:21 (10:8, 9:4, 9:9). Diváci: 1 549.

2. zápasy semifinále play off SSL:

IBK Dalen – Storvreta IBK 3:7 (0:3, 1:1, 2:3), stav série 0:2
Branky: 39. a 57. Sonidsson, 45. Svensson – 1. Rudd, 8. Nilsberth, 18. a 56. Pettersson, 25. Andersson, 57. Sjögren, 60. Samuelsson. Střely: 29:28 (12:9, 8:7, 9:12). Diváci: 1 687.

Mullsjö AIS – IBF Falun 8:3 (3:0, 3:2, 2:1), stav série 1:1
Branky: 5. Dagman, 8., 10. a 59. Eriksson, 29. Rosén, 31. Palmqvist, 38. a 57. Ganevik – 24. a 58. Galante Carlström, 39. Johansson. Střely: 23:20 (11:2, 7:6, 5:12). Diváci: 1 370.