Juniorská reprezentace v přátelském utkání se Švýcarskem. Foto: Martin FLOUSEK / www.ceskyflorbal.cz
13. 4. 2019 Reprezentace - Junioři (9) KOMENTÁŘŮ

Nominaci na MS juniorů dominují zástupci pražských týmů

 Trenérský tým vedený Jiřím Jakoubkem zveřejnil finální nominaci na juniorské mistrovství světa v kanadském Halifaxu. Češi budou na turnaji obhajovat bronz z předchozích dvou šampionátů, zápasy ve skupině začínají již za necelý měsíc.

Trenérské vedení stejně jako před minulým mistrovstvím světa odtajnilo část nominace již v únoru. Podle trenéra Jiřího Jakoubka se hráči mohou více soustředit na závěrečné boje v play off a také lépe připravit na samotné mistrovství.

Český tým před mistrovstvím čeká závěrečné soustředění v Bystřici nad Pernštejnem, kde se budou ladit především detaily v jednotlivých herních situacích. V posledních týdnech a měsících se intenzivně pilovala mentální stránka týmu.

„Čeká nás monitoring, jak jsme na MS připraveni – zjištění aktuálního psychického rozpoložení hráčů v týmu a na základě toho nastavení plánu na MS, kdy už se řeší i soupeři na MS a fungování týmu v krizi,“ říkal v únoru pro web Českého florbalu trenér Jiří Jakoubek.

V nominací mají převahu zástupci pražských týmů, do výběru se jich dostalo hned čtrnáct. Počtu hráčů odpovídalo letošní složení semifinále juniorské ligy, kam se probojovaly čtyři pražské týmy.

Většina hráčů aktivně nastupuje i v Tipsport Superlize. Jediným legionářem v nominaci je Matěj Havlas, který působí ve finském Eräviikingitu.

ZÁPASY ČESKÉHO TÝMU:

8. května Švédsko – Česko
9. května Česko – Dánsko
10. května Česko – Slovensko


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • Xxx napsal:

  Aneb stačí být z Prahy a šance na nominaci okamžitě roste. Naopak někdo jiných týmu jako například Kuba Hasa, kterej nasbíral asi 135 bodů v KB lize, a není tam. Asi proto, že hraje jen za Otrokovice

  • Bob napsal:

   Až na to, že polovinu sezóny hrál proti soupeřům 13. – 24. a většinu elitních týmů potkal v opravách, které je zrovna moc netankují.. Myslím, že takový Pěnička se může vztekat víc..

   • Soudnost napsal:

    Naprosto souhlasím. Je tu ale otázka Beneše, který za poslední rok nehrál jediný zápas a Eremiáše( probíráno i na Bizáru i když na Eremiáše se tam zapomnělo), který sehrál celkem 15 zápasů a hraje necelé 2 měsíce. Na druhé straně jsou tu další otazníky – Pěnička – Nějproduktivnější hráč KB ligy, nejlepší střelec KB ligy…. a to všechno při výpadku cca 2 měsíce. Pokud se bude hrát MS na góly, měl by se hodit. Takhle to vypadá, že to ale na góly nebude 🙁

    • Bob napsal:

     Já bych teda úplně Eremiáše a Beneše nesrovnával. Jak píšeš, tak Eremiáš odehrál za 2 měsíce těch 15 zápasů, takže je asi zdráv a hraje. Pak je na trenérovi, zda je to dost na reprezentaci. Ale Beneš nehrál celý rok ani jeden zápas, takže je to čistý věštění z křišťálové koule.. A to vůbec nezpochybňuju, že když byl zdravý, tak do reprezentace jednoznačně patřil..

     • Soudnost napsal:

      No to sice ano, ale v jaké formě se po roční pauze vrátil?
      Produktivita u repre útočníka 2 body na zápas a to je v tom ještě série s týmem, který hrál „koš B“ mi připadá docela málo. Pro srovnání – Pěnička má skoro 4 body na zápas a na repre nějak nedosáhnul. Stále je třeba mít na paměti, že vyhrává tým který marná sláva vstřelí víc gólů…

     • Petr napsal:

      pro Soudnost
      Pěnička je ročník 2002, aktuálně je v repre U-17, jeho čas přijde v dalším reprecyklu. Ač je dost obratný, fyzicky silnější hráči mu dokáží hru znepříjemnit. Beneš je v tomto komplexnější, s holí to umí také. Co jsem slyšel, tak se připravoval individuálně kondičně a manko dohnal. I když je to od trenéra samozřejmě i tak trochu risk.

  • Petr napsal:

   Reprezentace nejsou krajské výběry. Reprecyklus je dvouletý a trenér pracuje nejlépe se stejnými hráči v celém cyklu. Poslední tři roky dominují v juniorské lize stále stejné čtyři pražské týmy, jejichž hráči tvoří základní kostru reprezentace. Téměř obdobné výsledky jsou i v dorostenecké lize. Mládežnická kvalita se prostě poslední roky soustřeďuje v Praze, což není žádný pragocentrismus, ale prostý fakt. Navíc výrazná většina nominovaných hráčů nejen že nastupuje pravidelně v Superlize, ale ve svých týmech jsou ne-li přímo nepostradatelnými hráči, tak aspoň důležitými, a to i přes své mládí.

   Kdyby šlo postavit dvě reprezentace, našlo by se dostatek dalších hráčů, kteří by soupisku naplnili. Ovšem nejde to.

   Vůbec mne netěší stav, kdy se síla koncentruje v Praze a obecně se přesouvá do Čech, zatímco Moravu úspěšně drží v podstatě jen FBC Ostrava (jako již tradičně), což je opravdu málo.

 • Pavel napsal:

  Jejda, nebrečte furt…

 • Karel napsal:

  Odborníci buďte trochu soudní. V semifinále juniorské KB ligy hrála Bohemka s Chodovem a Black Angels s Tatranem, finále hraje Bohemka s Tatranem, proto tam taky zaslouženě mají nejvíc hráčů. Kde jsou kluby z Moravy? Proč nebojují o příčky nejvyšší?

Napsat komentář

*