Florbalistky Täby slaví nečekaný postup do Superfinále. Foto: innebandy.se
21. 4. 2019 Ženský florbal - Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Švédský šok na třetí! IKSU v semifinále končí, Superfinále nebude hrát ani Pixbo

Švédský florbalový svět zažil malý šok, když v semifinále švédské ženské Superligy skončil dosud dominantní celek IKSU. V rozhodujícím pátém zápase nestačil na Täby 5:4. Superfinále uniklo také dvojici Eliška Krupnová – Denisa Ratajová. Pixbo totiž podlehlo 0:3 na zápasy Moře.

Před semifinále držely florbalistky IKSU unikátní sérii 49 vítězství ve švédské ženské Superlize v řadě. O tu ale přišly hned v prvním semifinále, které prohrály 4:5 v prodloužení. Následně sice dokázaly zvítězit 9:4, ale ve třetím utkání jim opět nepřálo prodloužení, ve kterém tentokráte podlehly 5:6. Ve čtvrtém zápase zopakovaly výhru 9:4 a rozhodnout se tak muselo až v neděli večer.

V pátém utkání ale florbalistky IKSU nikdy nevedly a nakonec jej prohrály 4:5. Täby se tak v Superfinále postaví Moře, která v nejkratším možném čase vyřadila Pixbo. Švédský ženský superligový titul tak bohužel nezískají Eliška Krupnová s Denisou Ratajovou.