Tomáš Kafka slaví senzační titul s Trenčínem. Foto: Florbalový klub AS Trenčín
22. 4. 2019 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

KAFKA JE SLOVENSKÝM ŠAMPIONEM! Trenčínské zlato vychytal v nájezdech

 Slovensko sice ještě nezavedlo projekt „Superfinále“, přesto se tamní mužská nejvyšší soutěž dočkala pořádně emotivního vyvrcholení. V rozhodujícím pátém finále mezi Trenčínem a Záhorskou Bystricou totiž rozhodovaly nájezdy. A hlavní roli v nich hrál Tomáš Kafka, který zneškodnil čtyři bystrické pokusy a stal se tak s Trenčínem šampionem.

Je to velký trenčínský příběh, v realitách florbalu nevídaný. Osmý celek po základní části, Florbalový klub AS Trenčín, slaví titul. Poté, co v semifinále vyřadil vítěze základní části z Nižné, poradil si ve finále také s druhým týmem dlouhodobé soutěže – Záhorskou Bystricou. Hlavní roli v pátém finálovém utkání hrál český gólman Tomáš Kafka, který zneškodnil v rozhodujícím penaltovém rozstřelu všechny čtyři pokusy.

Ve finálové sérii měl Trenčín mečbol již v pátek, ale tehdy prohrál na domácí palubovce 2:6. Rozhodující pátý zápas skončil v základní hrací době 4:4, rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, a tak se muselo přistoupit k samostatným nájezdům.

Za Trenčín se hned v první sérii trefil Samuel Dávidek, na Kafkovi naopak ztroskotal jeho bývalý spoluhráč z Tatranu Martin Kubovič. Druhá série přinesla úspěch Petera Heleše, Kafka vychytal Grambličku.

Ve třetí a čtvrté sérii proti Tomáši Kafkovi neuspěli také Oliver Kubaský s Dávidem Gondekem a český brankářský doyen tak mohl přidat do své medailové sbírky titul s Trenčínem. V české extralize získal celkem 13 mistrovských titulů.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Petis Pajer napsal:

  Obrovská gratulace! Bolku, jsi démon!!! …doufám, žes jim neukázal jen to, jak se vychytávaj tituly, ale žes jim ukázal i to, jak se tituly slaví..! 🙂

 • H napsal:

  Je trošku smutné, že aktuální mistr druhé nejlepší ligy na světě a aktuální vítěz Poháru mistrů zmíněn v žádném článku na Florbal.cz není již více než 24h.
  Přitom včera vznikly 2 články (jeden o naší baráži a jeden o nevýznamné zahraniční lize), takže někdo mohl alespoň krátkou zprávu napsat.

 • Fanda napsal:

  Úroveň srovnatelná s českou divizí, né-li horší.

Napsat komentář

*