Reprezentace juniorů má za sebou skvělý vstup do šampionátu. Foto: Flickr IFF
9. 5. 2019 Reprezentace - Junioři (7) KOMENTÁŘŮ

Fantastický vstup! Junioři porazili Švédsko 5:1 a kanadskou misi začali úspěšně

Česká florbalová reprezentace juniorů skvěle vstoupila do světového šampionátu v kanadském Halifaxu. Za velkou louží totiž porazila Švédy 5:1 a poslala tak všem soupeřům jasnou vizitku. Čechům se povedl už vstup do zápasu, brankář Martin Haleš pak tým podržel sedmadvaceti úspěšnými zákroky.

Naši junioři předvedli skvělý vstup do zápasu a v čase 4.00 vedli již 2:0: nejprve totiž Juha našel volného Řezáče, aby vzápětí ukázal orientaci na velkém brankovišti Kreysa. Český tým tak rychle získal náskok, který v následujících minutách udržel.

Klíčovou roli hrál gólman Martin Haleš, který jen v první části zneškodnil několik velkých šancí Švédska. Ve 27. minutě navíc Češi vstřelili třetí branku, přesilovou hru využil umístěnou ranou Forman.

O osm minut později se poprvé a naposledy radovali Švédové, v signalizované výhodě našel recept na Haleše Malte Lundmark. Češi už si ale výhru vzít nenechali. Třetí třetinu odehráli skvěle takticky a v 54. minutě se backhandem zaskvěl Kreysa. Gólový účet zápasu pak sedm sekund před koncem uzavřel Řezáč.

Mistrovství světa juniorů 2019:

Švédsko U19 – Česko U19 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 35. Lundmark (Hedstål) – 3. Řezáč (Juha), 4. Kreysa (Langer), 27. Forman (Šebek), 54. Kreysa (Langer), 60. Řezáč (Beneš).

Sestava Česka: Haleš – Koláčný, Řezáč, Buršík, Malina, Sádlo, Langer – Eremiáš, Doubek, Juha – Forman, Šindler, Beneš – Kreysa, Sládeček, Šebek – Havlas, Boček a Švéda. Trenér: Jiří Jakoubek.