Lukáš Procházka nyní povede ženy Chodova jako hlavní trenér. Foto: Florbal Chodov
27. 5. 2019 Extraliga žen (8) KOMENTÁŘŮ

Chodov povede jako hlavní trenér Lukáš Procházka, tým přišel o brankářku Provázkovou

 Florbalistky Chodova oznámily první změny v kádru a především změnu na pozici hlavního trenéra. Tím se stala klubová legenda – Lukáš Procházka, který už v minulých letech u týmu působil společně s Michaelou Marešovou. Zároveň také prozradil první odchody, které se týkají Kristýny Provázkové a Magdaleny Klímové. Chodov zároveň prozradil zájem o některé kvalitní florbalistky.

Lukáš Procházka odtrénoval poslední dvě sezony u žen po boku Michaely Marešové, nyní tým povede jako hlavní trenér. „Hlavní změnou je jistě posun Lukáše Procházky do pozice hlavního trenéra ženského týmu, kde bude navazovat na poslední 2 sezóny své činnosti v realizačním týmu. Jinak chceme osu hráčského i realizačního týmu zachovat. O kondiční a tedy i nejbližší etapu přípravy se bude i nadále starat populární Petr Brabec. Věříme, že se nám společně s realizačním týmem povede kádr hráček ještě vhodně doplnit zejména tak, abychom tým posílili v celkové odolnosti a schopnosti zvládat klíčové okamžiky sezóny,“ uvedl v tiskovém prohlášení Chodova sportovní manažer Ondřej Neuman, svého času také bývalý trenér extraligových žen.

Jak bylo zřejmé už ze slov sportovního manažera, na Chodově stále rezonuje sezona, ve které byly tamní lvice velmi blízko zisku obou ženských trofejí, nicméně o ně přišly v závěrečných fázích jednotlivých zápasů. Přesto nelze sezonu nehodnotí neúspěšně. „I přesto, že se nám nepodařilo dotáhnout Superfinále k vysněnému cíli, můžu říct, že uplynulá sezóna byla velmi úspěšná. To, jak holky odehrály play-off bylo super a věřím, že máme na co navazovat. Přípravu začínáme v pondělí, bude znovu vydatná, jsem si jistý, že už se holky těší na tréninky s Petrem Brabcem, samozřejmě ale ani v kondičním období nevynecháváme tréninky na hokejce,“ popisuje nový hlavní trenér.

V brankovišti přijde Chodov o svou stálici v podobě Kristýny Provázkové, nicméně se mu vrátí Hana Ranochová. „Co se týká změn, tak delší dobu jsme věděli, že aktuální situace neumožní pokračování Kristýně Provázkové. Do přípravy s týmem se nezapojuje ani Majda Klímová. Složení kádru budeme řešit v průběhu přípravy, ale je téměř jisté, že pohyby v kádru budou ještě oběma směry. O šanci budou bojovat také juniorské hráčky, které už loni ukazovaly, že se s nimi musí počítat, konkurence bude ale ještě vyšší než v předchozích sezónách,“ slibuje Procházka.

Chodov má zájem na setrvání Jany Christianové. „Na straně příchodů pak určitě cílíme ještě na některé TOP hráčky, jsme velmi blízko finální dohodě a věřím, že v příštích dnech přineseme konkrétní informace,“ zůstal zatím Procházka tajemný.

Ve svých vizích se Procházka může opřít o podporu sportovního vedení Chodova. „S Lukym diskutujeme všechno možné a jsme v jednoznačné shodě v tom, jak chceme tým budovat. Balanc mezi dravým, perspektivním a navíc chodovským mládím a zkušeností, reprezentovanou příchody TOP hráček, je správná cesta. Patří k tomu i přirozená obměna kádru a fakt, že hráčky u nás musí znát a chápat svou roli, v níž jsou přínosem,“ popisuje Ondřej Neuman.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • fredie napsal:

  Tak holky z Jičína už byly na tréninku.

  • WT napsal:

   Tak Jarolímová s Žůrkovou jsou hotovou věcí. Ví to snad už všichni, těžko říct, proč ne autor, či proč se to ještě tají. Akorát co Jičín, končí?

 • fredie napsal:

  Jičín končí, stejně jako Liberec

  • venca napsal:

   A to jsi vzal kde ? Důkazy. Jinak je jasné, že tyto pražské týmy totálně likvidují regiony. Tatran a nyní i Chodov je tak vysávají,že ten konec se opravdu blíží, nebo už je. Každý chce mít super tým, tak mladou holku poblázní. Ona pak hraje vše , oslabí svůj mateřský klub, který se začne potýkat s problémy a hlavně nám pak do 25 roku končí, ne-li dřív.Ano, možná i díky tomu vyhrajeme medaile v ženských kategoriií, ale pak po nás potopa.

   • Quido napsal:

    Nechci to vztahovat na posily starších dam, ale co je špatného na tom, že hráčky či hráči jdou z menšího do většího? Pokud na to mají a chtějí se zlepšovat,tak těžko můžete po někom chtít, ať zabije svou kariéru a sedí pořád někde dole a jakože pomáhá.

   • Ance napsal:

    Co treba fakt, ze hracky jdou do prahy studovat a tim padem si tady hledaji i florbalove angazma…
    Krom toho co vim z prostredi extraligy, tak to je spise system souteze a vubec jednani unie, co prispiva k tomu, ze tyto kluby uvatuji o sve neucasti v teto soutezi

 • DEER napsal:

  Žurková samozrejme nemohla ostať v tom Ostravskom bordeli … Neprekvapuje ma to …

 • antiDEER napsal:

  Žurková v ostravskom bordeli ??? Nerozumím, myslíme tu stejnou Žurkovou

Napsat komentář

*