Po gólu Daniela Šebka ještě chtěli Češi vrhnout síly do útoku, ale další branku už nepřidali. Foto: Martin Flousek, Český florbal Zleva čeští reprezentanti Matěj Jendrišák, Marek Beneš, Daniel Šebek a Tom Ondrušek. Foto: Martin Flousek, Český florbal
13. 8. 2019 Reprezentace - Muži (1) KOMENTÁŘŮ

V kvalifikaci se Španělskem nebo Nizozemskem

 Česká reprezentace se v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2020 utká se Španělskem, Nizozemskem a Lichtenštenjskem. Určil to los, jehož výsledky Mezinárodní florbalová federace zveřejnila.

Češi se budou o postup snažit v lotyšském městě Liepaja. Vůbec poprvé v historii poměří síly se Španělskem (19. místo ve světovém žebříčku), podruhé se utkají s Nizozemskem (23.) a potřetí s Lichtenštenjskem (33.). V roce 2016 česká reprezentace porazila Lichtenštejnsko 35:0, což je dosud nejvyšší výhra národního týmu.

Hraje se o účast na světovém šampionátu, který se v prosinci 2020 uskuteční v Helsinkách. Domácí Finové mají postup jistý, kromě Seveřanů pak také Spojené státy americké a Kanada, a to kvůli blížícím se Světovým hrám, které se v roce 2021 uskuteční právě v USA.

O zbylých 13 míst se bude bojovat, přičemž hrací systém doznal úprav. Nejprve se ve skupině utká každý s každým, následovat budou duely o umístění. Protože jedno město bude hostit vždy dvě skupiny, utkají se vítězové skupin o první příčku na turnaji (už jistí účastníci MS) a o poslední postupové místo na šampionát se střetnou týmy ze druhých míst.

Došlo tedy k redukci počtu zápasů z původních pěti na maximálně čtyři. Vůbec poprvé v historii se kvalifikace zúčastní i tým z Afriky. Pobřeží slonoviny bylo jakožto jediný africký účastník nalosováno do druhé evropské skupiny, která se uskuteční v Popradu. Z asijské části kvalifikace postoupí na MS čtyři týmy z osmi.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*