Matyáš Němec. Foto: Bulldogs Brno Matyáš Němec. Foto: Bulldogs Brno
15. 8. 2019 Český pohár (10) KOMENTÁŘŮ

Startuje další ročník poháru, opět se změnami. Bulldogs na úvod získali skalp obhájce

 Už v polovině srpna odstartoval 19. ročník českého poháru s lehce poupraveným hracím systémem. Vítěz bude znám v lednu, kdy je na programu finálový zápas v Karlových Varech. Kromě Vítkovic se do soutěže přihlásily všechny superligové týmy.

Před sezonou 2018/2019 doznal Pohár Českého florbalu velkých změn. Zrušeny byly neatraktivní osmifinálové skupiny, které se navíc odehrávaly ve velmi nahuštěné části ročníku. Osmifinálovou fázi nahradila tzv. „vrcholová část“.

Do ní se měly podle plánu hlásit elitní tuzemské celky. Loni ovšem dostaly superligové týmy na výběr, jestli se pokusí do závěrečného play off projít skrze vrcholovou nebo otevřenou část. Nyní už možnost výběru nemají. Superligové celky a nejlepší týmy z 1. ligy musejí do srpnové vrcholové fáze.

Z pěti skupin následně postoupí desítka nejlepších a připojí se k šesti postupujícím týmům z otevřené části. V osmifinále tak na sebe mohou narazit družstva z Tipsport Superligy, 1. ligy a nižších soutěží.

Hned zkraje se zrodily zajímavé výsledky. Největším překvapením byl triumf brněnských Bulldogs. Tým, který se v minulé sezoně nevyhnul sestupu ze superligy, si vyšlápl na obhájce titulu Sokol Pardubice. Výhru 4:3 dvěma góly režírovali Matyáš Němec a Tomáš Kadavý.

První tři body do skupinové tabulky si připsala také Česká Lípa. Českolipští v severočeském derby porazili Liberec 6:3, hattrickem se o to zasloužil Jan Hřebřina. Deseti góly se na úvod prezentovala Mladá Boleslav a Chodov i přes šest inkasovaných branek porazil superligové nováčka Black Angels 9:6.

Výsledky Poháru Českého florbalu:

Skupina A:

Florbal Chodov – Black Angels 9:6 (2:2, 3:2, 4:2)

Skupina C:

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Florbal Ústí – Florbal Mladá Boleslav 3:10 (1:2, 1:3, 1:5)

Skupina D:

Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Rozpis dalších zápasů Poháru České pojišťovny:

Skupina A:

pátek 18:30 Florbal Chomutov – TJ Sokol Královské Vinohrady

Skupina B:

pátek 19:00 Sparta Praha – Kanonýři Kladno
neděle 18:00 FB Hurrican Karlovy Vary – FbŠ Bohemians

Skupina D:

čtvrtek 20:30 Tatran Střešovice – FBŠ Hattrick Brno

Skupina E:

čtvrtek 18:00 FBC Ostrava – Florbal Havířov
neděle 17:00 TJ Znojmo – Panthers Otrokovice


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Arnold napsal:

  Proč se Vítkovice neúčastní poháru?

  • ??? napsal:

   Třeba proto, že finále poháru je naplánováno těsně po poháru mistru

   • xd galo napsal:

    9dní, těsné ? normálně se hráje třeba v superlize 2 zápasy v rozmezí dnů….no nevím přijde mi to jako trapná výmluva..a je to škoda mohlo to být s Vítkovicemi zajímavé

    • xd galo napsal:

     3 dnů*

    • ??? napsal:

     Ono je trochu rozdíl se připravovat na obyčejný zápas a na pohár mistrů. Nehledě k množství zápasu předtím než se do případného finále dostaneš a své v tom pochopitelně hraje i formát poháru, kdy prostě Vitkovice zvolily jiný způsob přípravy…..

   • JV napsal:

    Vítky pohár nehrají, protože jim vadí formát letní ligy. Měly by moc cestování v době letní přípravy. Aspoň tak to zdůvodňují.

 • Florbalfanda napsal:

  Bulldogs zase takový překvapení nejsou, dokud je v Pardubicích neschopný trenér, který staví jen na svých oblíbencích. Stejně ho beze manažer Zozulák vyhodí.

 • xd galo napsal:

  mimochodem: už se ví, kde se bude hrát finále poháru?

 • mira napsal:

  Celkově projít celý pohár je finančně nákladné, proto si myslím, že se někteří ani nepřihlásí.

Napsat komentář

*