Kádr Kanonýrů Kladno pro sezonu 2019/2020. Foto: Kanonýři Kladno Kádr Kanonýrů Kladno pro sezonu 2019/2020. Foto: Kanonýři Kladno
4. 9. 2019 1. liga (6) KOMENTÁŘŮ

Na úvod změna loga a identity. Teď by kladenští Kanonýři rádi vybojovali změnu soutěže

 Po čtyřech letech Kanonýři Kladno významně upravují svou tvář. Zatímco v sezoně 2015/2016 změnili název, tentokrát se změny dotkly loga a vizuální identity. A kouč Jan Pazdera znova zopakoval hlavní výzvu – okamžitý postup do nejvyšší soutěže.

„Změna vizuální identity klubu je vždy citlivá věc. Jsme si vědomi toho, že členové i fanoušci Kanonýrů si k předešlému logu mohli vytvořit vztah. Naším cílem nebylo udělat změnu jen pro změnu samotnou, jak se to často děje, ale přiblížit naši tvář více tomu, kdo jsme,“ řekl předseda oddílu Zdeněk Jirák.

Kanonýři nyní vstoupí do nové sezony v 1. lize s jednoznačným plánem – postoupit do superligy. „Spousta lidí o ambicích nemluví, bojí se, my ale budeme jiní. Nechceme být alibisty, takže zvedáme prapor a říkáme: Chceme být úspěšní hned v prvním roce,“ přiznal trenér a sportovní ředitel středočeského klubu Jan Pazdera.

Oddíl přes léto prošel řadou proměn. V kádru se objevilo deset nových hráčů, za zmínku jistě stojí švédský obránce Joel Ahlin, jenž tři roky působil ve švédské lize, a Filip Ullmann, pro změnu čtyřnásobný mistr republiky s Tatranem Střešovice.

„Změn v kádru bylo víc, než jsem na začátku čekal, ale teď jsem za každou tu změnu rád, protože si stojím za tím, že každý člen týmu je tady pro to, aby odváděl dobrou práci pro Kanonýry. To je pro mě klíčová a nejdůležitější hodnota. Teď nemusím kluky přemlouvat, aby pracovali. Dokáží být dostatečně sebekritičtí. Ambice a cíle, které jsme vyhlásili, nevnímám jako prázdné floskule, ale cítím z celého týmu, že za nimi skutečně jde,“ tvrdí Pazdera.

„Samozřejmě to neznamená, že se to musí povést. Riziko je tam vždycky, ale je pro nás klíčové, abychom si na konci sezony mohli říct, že jsme udělali to nejlepší, co jsme mohli,“ doplnil zkušený trenér.

V kádru má celkem čtyři zahraniční hráče – dva Švédy a dva Rusy. O Ahlinovi již byla řeč, toho pak doplnil krajan Andersson, který si rovněž zahrál švédskou superligu. A na Kladně budou působit i Rusové Trofimov a Grebenšikov. Třeba Alexandr Trofimov si díky angažmá v Kladně splnil velký sen – do 17 let totiž hrával hokej za Omsk, a tak byl jeho velkým vzorem Jaromír Jágr.

Teď se s ním ve městě při jednom týmovém obědě setkal, což ho velmi dojalo. „Mít tolik cizinců není obvyklé, ale překvapilo mě, jak si to čeští hráči pochvalují. V kabině je díky tomu určitá profesionalita, pomáhá to lepší koncentraci. Musí se často mluvit v angličtině a kluci jsou pak víc koncentrovaní,“ okomentoval Pazdera situaci ohledně příchodu hráčů z ciziny.

„Co je klíčové, že jsme měli kliku, že kluci kromě herního přínosu i do týmu lidsky zapadli. Možná je to logické, protože jsme pořád 1. liga a nemůžeme hráčům nabídnout nesmyslné podmínky. Takže sem přišli primárně, aby si mohli v Česku zahrát florbal,“ dodal Pazdera, jenž sám musel vylepšit angličtinu.

Do prvoligové sezony vstoupí celek v sobotu 7. září domácím duelem proti Bulldogs Brno.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  „Naším cílem nebylo udělat změnu jen pro změnu samotnou, jak se to často děje, ale přiblížit naši tvář více tomu, kdo jsme.“

  Když přišel nový ředitel, vyměnil sekretářku, nábytek v kanceláři i často podřízené. Ale nikdy jsem neslyšel zdůvodnění tohoto kroku nějakým přibližováním nějaké tváře k něčemu či někomu. Spíš se to nazývalo udělat nově vše podle sebe a nechat zapomenout na vše minulé.

  Jestli to bude fungovat, to se uvidí. A třeba i tu ligu uhrají hned napoprvé. Rozhodně jsem zvědav na tento ambiciózní projekt.

 • Xxx napsal:

  Uvidíme jak jim to půjde, aby na sebe těma neustálýma prohlášeníma jak nic jinyho než postup neberou nevytvářeli zbytečný nátlak. Tým mají zajímavý, ale aby tam třeba nechybělo to kladenský srdíčko.

 • Miloš napsal:

  Tak nejdůležitější změnu neudělali, a to je zalepit díry ve střeše, aby při bouřkách neteklo do haly….

  Nepamatuji si ročník, že by Kladno nevyhlašovalo postup do Superligy. Když to nevyjde po roce, tak se překope všechno, a i proto si nemyslím, že teď by to pro změnu mělo vyjít. Neustále číst, jak Kladno nenabízí nesmyslné podmínky pro hráče je až úsměvné. 😉

 • včelka napsal:

  Nechceme být alibisty, zvedáme prapor, prázdné floskule a mluvíme anglicky…
  Působivá vyjádření.?

 • Honza napsal:

  Nechceme být alibisty. Sice jsme koupili každého, na koho jsem ukázal a udělali všechny změny, které jsem si naporoučel, všechno funguje fantasticky, ale pokud nám to nevyjde, tak si na konci sezony aspoň řekneme, že jsme všechno udělali dobře.
  Tak se mi zdá, že tady někdo neví co mluví. Hlavně dokud má přístup k ??..?‍♀️

  • Petr napsal:

   Takto, jak jste to popsal, to Pazdera rozhodně nemyslel. A pokud ho znáte, tak víte, že není alibista a s případným nepostupem bude rozhodně nespokojený.

   „Samozřejmě to neznamená, že se to musí povést. Riziko je tam vždycky, ale je pro nás klíčové, abychom si na konci sezony mohli říct, že jsme udělali to nejlepší, co jsme mohli.“

   Na tom prohlášení neshledávám nic alibistického, ale reálné konstatování, že se postup povést nemusí, i když budete hrát sakra dobře, ale soupeř bude prostě lepší nebo vstřelí o branku víc.

Napsat komentář

*