Pravidlo o stejné omotávce a holi platit nebude. Foto: Martin FLOUSEK
9. 9. 2019 Vybavení (1) KOMENTÁŘŮ

ROZHODNUTÍ: Pravidlo o stejné značce hole a omotávky platit nebude

 Mezinárodní florbalová federace přehodnotila původní rozhodnutí a pravidlo o nutnosti mít stejnou značku hole a omotávky. Už v červnu vyhlásila po počáteční vlně negativních reakcí, že pravidlo přezkoumá a vybírá si „Time Out“, nyní je jasné, že platit vůbec nezačne.

Samotné pravidlo vyvolalo velkou diskusi a Mezinárodní florbalová federace nakonec slíbila, že jeho dopady ještě jednou zhodnotí. „Materiální komise Mezinárodní florbalové federace měla své druhé setkání v srpnu, po kterém dva její členové vyjádřili připomínky k rozhodnutí, že bude potřeba mít omotávku a hůl od stejného výrobce,“ uvádí Mezinárodní florbalová federace ve svém prohlášení.

Následně tedy došlo ke zrušení tohoto pravidla. „Materiální komise, která se přejmenovala na Poradní materiální komisi, následně analyzovala situaci a došla k jednohlasnému rozhodnutí, že toto pravidlo by mělo být zrušeno. Na základě tohoto doporučení pak Výkonný výbor Mezinárodní florbalové federace rozhodl o odstranění tohoto pravidla z materiální příručky pro rok 2020. Žádné podobné pravidlo tedy nebude uplatňováno,“ zní z helsinského ústředí.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*