Matěj Svatek a Jan Zavadil. Foto: www.kmfotokv.cz Matěj Svatek a Jan Zavadil. Foto: www.kmfotokv.cz
16. 9. 2019 1. liga (4) KOMENTÁŘŮ

Karlovy Vary, Kladno a brněnští Gullivers zapsali druhou výhru

 Když nebudeme počítat Ústí, které bude 2. kolo teprve dohrávat, zůstávají v 1. lize už jen tři týmy, jež po dvou zápasech udržely stoprocentní bilanci. Druhý triumf v sezoně si připsaly Karlovy Vary, které vyhrály v Jaroměři. Kladno 12 góly deklasovalo Slovan Havířov a skvěle si zatím vede nováček Gullivers Brno.

Gulliveři v 1. kole těsně zdolali českobudějovické Štíry a nyní si přivezly tři body z Petrovic. Dvěma góly se na tom podílel Václav Černoch. Brněnský útočník je se sedmi body nejproduktivnějším hráčem soutěže. Brno k triumfu nasměrovala úvodní část zápasu, kterou hosté ovládli 4:0. Ačkoliv Petrovice ve druhé třetině snížily, na dostřel se už dostat nedokázaly.

I přes komplikace z úvodu střetnutí nakonec Kladno smetlo domácí Slovan Havířov vysoko 12:4. Čtyři body zaznamenal Ondřej Riebauer. Kladenští jsou o skóre v čele 1. ligy. Stejný počet bodů mají Karlovy Vary. Západočeši zvítězili v Jaroměři, přičemž své první trefy v karlovarském dresu zaznamenaly letní posily Daniel Kalaš a Jakub Pecha. Útočník Michal Klápa se prezentoval dvěma zásahy.

Šest bodů má také Chomutov, ten už ovšem stihl předehrávat 3. kolo a nyní o víkendu prohrál na hřišti ex-superligových buldoků Brno. Chomutovským na bodový zisk nestačili ani dvě trefy Petra Pastora. 27letý freestylový specialista je se ziskem šesti bodů třetím nejproduktivnějším hráčem 1. ligy a má o bod méně než jeho spoluhráč Tadeáš Melíšek.

Na první body stále čekají České Budějovice, které po přestřelce doma padly se Startem 7:10. Vedle Budějovic ještě nemají ani bod oba havířovské celky. Dohrávka 2. kola mezi Torpedem a Ústím se bude hrát až na konci září.

Výsledky 2. kola:

TJ Sokol Jaroměř – FB Hurrican Karlovy Vary 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Bulldogs Brno – Florbal Chomutov 7:4 (1:1, 5:1, 1:2)
FBC Štíři České Budějovice –  Start98 Praha-Kunratice 7:10 (2:2, 2:4, 3:4)
Z.F.K. Petrovice – Sokol Brno I Gullivers 3:5 (1:4, 1:1, 1:0)
1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – TJ Znojmo 7:8 (2:1, 4:2, 1:4, 0:1) po prodl.
TJ Slovan Havířov – Kanonýři Kladno 4:12 (2:3, 1:5, 1:4)
Florbal Havířov – Florbal Ústí 27. 9.

Sestřihy ze zápasů:


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*