Karel Ševčík skončil jako trenér mužů FBC Ostrava. Foto: Panthers Otrokovice Karel Ševčík skončil jako trenér mužů FBC Ostrava. Foto: Panthers Otrokovice
17. 9. 2019 Superliga (33) KOMENTÁŘŮ

Konec po prvním kole. Karla Ševčíka střídá u mužů FBC Ostrava Tomáš Svačinka

 Tohle se vůbec nečekalo. Na lavičce superligových mužů FBC Ostrava končí po prvním kole Tipsport Superligy hlavní trenér Karel Ševčík. Na jeho místo angažovalo vedení ostravského klubu Tomáše Svačinku, který sice přichází z prvoligových Petrovic, ale prostředí v FBC dokonale zná z předchozích let.

Utkání 1. kola Tipsport Superligy v Liberci bylo pro Karla Ševčíka posledním v roli hlavního trenéra mužů FBC Ostrava. „Důvody pro odvolání Karla Ševčíka vedením klubu po letní přípravě a jednom odehraném kole neleží primárně ve sportovních výsledcích, ale především v rozdílném pohledu na komunikaci, organizaci a vedení mužstva mužů,“ uvedl oddíl ve své tiskové zprávě a dá se tedy usuzovat, že samotná porážka s Libercem Ševčíkovi vaz nezlomila.

Tomáš Svačinka přebírá muže FBC Ostrava. Foto: FBC Ostrava

Pro jedenapadesátiletého kouče se jednalo o třetí angažmá v nejvyšší soutěži. Do širokého povědomí se dostal jako hlavní trenér Otrokovic, po konci v jihomoravském klubu působil ve Vítkovicích a druhou superligovou štací v pozici hlavního trenéra byla právě Ostrava. Tomáš Svačinka dosud v FBC působil hlavně u mládežnických družstev, má ale také zkušenosti z nejvyšší ženské soutěže, kde pomáhal Jakubu Robenkovi.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • včelka napsal:

  Ostrava – klobouk dolů. Odvolat trenera hned po 1.kole, to je nářez ! ?

  Ale pokud jim to pomuze k titulu, tak proč ne.?

 • Fbc napsal:

  Toto trvalo než se ukázalo že Ševčík není trener ale jen si na to hraje a těm co leze do prdele se snad taky rozsvítí(no ale kdo ví ?)

 • Tom napsal:

  Jak v Rusku ?

 • kozinka napsal:

  Zoufalce střída zoufalec.

  • Josef napsal:

   Cokoliv lepšího než tupec Smeták s podrazákem Trnavským nebo krysou Koutným.

   • Kazatel napsal:

    To jsou dost ostrá slova.

    Pod panem Koutným jsem v FBC hrál a byl to kouč sice rázný, ale vzpomínám na něj, jako ostatní, které znám, v dobrém.

    • Josef napsal:

     To je dávno pryč :/
     Byl jsem svědkem toho, jak klukům od nás z Chodova teď v play-off před zápasem radil, jak mají hrát, aby Pepíno porazili. A že jim přeje postup. Na tribuně domácí haly.

 • Flektor napsal:

  Jednoho blbecka, vystrida ted pandulak, ktery tam je jen kvuli pokryti postu licenci. Jinak nema vubec co nabidnout, snad uz to FBC pomalu ale jiste odpadne. Spoustu penez se tam sype do hracu, kteri ani nejdou videt.

  • Matěj napsal:

   A co přesně z toho je důvod k tomu si přát, by FBC pomalu ale jistě odpadlo?

   Kvůli tomu, že se snaží vytvářet hráčům podmínky? (a je to sport, né vždy všechno vyjde)

   Nebo kvůli tomu, že trenérský trh zrovna nepraská kvalitními trenéry? Koho navrhujete jako kandidáta, aby to pro vás nebyl jen „pandulák pro licenci“?

   • fbc napsal:

    Tak třeba Komačka

   • Flektor napsal:

    Jde hlavne o to, ze ti dva joudove ve vedeni jsou uz relativne zoufali a snazi se vse lepit prachama. Veskere pseudoposily, ktere za posledni 3 sezony dorazily, nebyly prakticky vubec videt. Danis nulovy totalne, Bauer totalni trouba bez sebereflexe, Mendrek taky nebyl zadna slava. Tvrde jadro juniorky ktere tam par sezon zpet hral a melo celkem ambice a pocitalo se s nima jako s kostrou se vicemene rozuteklo a neni se cemu divit. Jde to proste s tim klubem z kopce a Franke se Simonem jen delaji kroky, ktere jsou uplne zbytecne a zoufale 🙂

  • prekvapko napsal:

   Bauer (ztráty, fauly, řvaní na rozhodčí), Daniš, částečně Juhaňákmají víc, než by měli, pak je tam ale většina, která hraje za proplacené dojíždění na tréninky 🙂

 • ??? napsal:

  Rosťa Kohút je bez angažmá

 • Arny28 napsal:

  Ševčík byl vždycky florbalový magor. Sice jsem dřív nadával, ale to co jsme měli po jeho odchodu bylo mnohem horší. S odstupem času musím uznat, že to mělo hlavu patu. Myslím, že dřív nebo později po něm někdo hrábne. Dnes už to není o oblíbenosti, ale o výsledcích a ty má relativně pořád. Na školení jsem se bavil s jedním hodně uznávaným trenérem a ten mi potvrdil, že v trenérské branži ho hodně respektují, byť prý zbytečně rýpe do svazu. Můj tip je, že ho brzy někde uvidíme…Něco jsem totiž už zaslechl…

  • HANSEL napsal:

   Florbal asi ok. Ale co to všechno ostatní? Nechodit na tréninky, organizační schopnosti nic, vymlouvat se a lhát, vyhýbat se práci, každému říkat něco jiného, neplnit své povinnosti. Bez toho je sportovní stránka k prdu. Naprostý amatérizmus. Potřebuje kolem sebe deset lidí, co se o něj starají jak o malého kluka. A které potom, co mu podrží hlavu nad vodou, stejně někde poplive a sám se prezentuje jako hvězda nad kterou není.

 • kudyztohoven napsal:

  Jsem tady nový a spíše po upozornění kluků. Ale trochu se chci Ševčíka zastat. Jednak trenérsky. Byť pod Kuťasem jsem hrál hodně a měl jsem ho rád, tak ten rozdíl pro mě jako hráče je obrovský. Kuťas hodně řval a moc mi to nedávalo smysl. Ševčík mi florbalově smyl dával a jako člověk byl taky v pohodě. Jestli tady kritizujete, tak jen pro upřesnění: Přes léto kvůli peňez nebyl u týmu ani asistent ani masér. LP měl sice Domin, ale Ševčík byl na vše organizačně sám. Řešil přestupy hráčů před CO, hotely, dopravy, teambuilding… to mu asi dávalo zabrat. Spíše byste tady měli řešit vedení FBC a kam to směřuje… hráči musejí vracet loňské hokejky a prý jdou ještě do prodeje… Před halou přitom dva elektromobily … A klub přišel o sekretáře, co věděl o organizaci florbalu asi vše. Hráči na odchodu… A vy řešíte Ševčíka, který ty věci asi kritizoval a dopadl jak dopadl. Píšou tady stejně lidi z Pepína, ale i tak se to bojíte říct. Trenér se tady mění každý rok a k čemu to je?

 • vim prd napsal:

  ševčík neševčík, dokud bude FBC v rukou takový morální kapacity, jako je Mgr. Šimon, bude to stejný pořád.

  • Pepino napsal:

   ty jdi pomalinku za roh a nafackuj si tam, pak se vrat…nikdo netvrdí, že Luboš a Rolf jsou nějací svatouškové , a o to právě jde, mají kule, vybudovali areál z ho…nabízejí hráčům nadstandardní podmínky a nějaký lulan ze Zlína ani nedojede na tréninky? a neumí se zorganizovat za plat, který přesahuje poměry města Ova…na rovinu, jiné kluby jim to musí závidět to prostředí…klima a atmosféra v klubu je věc jiná..mít všechny kluby tyto podmínky, tak je ten florbal zase dál, takto jsme školní sport a VŠ aktivita s totálnimi blbem v brněnské pobočce Unie a diletanty v Praze

   • Vim prd napsal:

    Ano, mají halu a zázemí. To samo o sobě zaslouží pochvalu, respekt a uznání.

    Nicméně to není, co jsem příspěvkem chtěl naznačit.

    Měl jsem na mysli chování (osobní zkušenost) k lidem, obyčejný vychování a slušnost, ne chování „reznickyho“ psa.

    S panem Frankem zkušenost nemam, nedokážu posoudit.

 • Rolf napsal:

  Zdravím, jsem tady taky nový.
  Nechci tady plakat ale možná někoho malinko pobavit, někomu otevřít oči a někomu zavřít hubu.
  Co se týká trenérů tak vše je v článku. Možná kdyby si trenéři plnili své povinnosti a dělali to na 100% i srdičkem možná by žabím šli i ti rozmazlení hráči kteří si hrají na profesionály. A tam bych možná začal, někteří hráči v superlize mají nadprůměrný měsíční plat, zaplacené ubytování a klubové auto. O oblečení a florbalovým vybavení se vůbec nebavím. A tihle sportovci trenuji většinou 3xtydne 1,5 hodiny

 • Rolf napsal:

  Jiné kolektivní sporty dvoufazovy trénink 5xtydne. A pak se na televizní obrazovce objeví florbalovy přenos kde pochoduje frajer s nadváhou 15kilo 🙂 srandovni. Ještě k těm trenérem Koutny řval a moc nemaloval na tabulku a sem tam výsledky měl, Ševčik neřval a taky nějaké výsledky měl. Každopádně tým jim už nevěřil a vedení došla trpělivost. V současné době česky florbal sotva poskládá repre tým aby to nebyla úplně ostuda a trenéry máme asi dva a z toho jednu holku. Takže se celkem špatně vybírá. A teď k tomu nenažranemu vedení. Já osobně jsem u florbalu od roku 1997 v té době jsem měl i auta za milion i dům v kterém bydlím i dnes. Můj společník Šimon byl na tom podobně.takže vedeme klub 22 let. Klub který patří v historických tabulkách k nejlepším. Ne vždy vše vyjde a podaří se ale poŕad to děláme pro vidinou vítězství a radosti z nich. Samozdrejme to neděláme zadarmo protože je to naše hlavní činost. Takových posledních mohykánu jako je Vaculik, Bauer bychom si měli vážit ale chápu že závisti je silnější . A úplně bych zapomněl na ty elektromobily které stojí na parkovišti sportovního areálů který patří FBC Ostrava. Nejsem soudní znalec ani odhadce ale myslím ze tak za 80 milionu. Areal v kterém denně sportuje 400 děti. Taky jsme mohli sedět v Lamborgini před pronajatou Sarezou a stejně by to mělo být všem u prdele. Florbal není jediná věc kterou děláme a z které žijeme. A do florbalu přinášíme jen z marketingu miliony ročně. Mimochodem audit už jsme měli, ( 7 lidi , 5 dni x 8 hodin v naši VIP zóně ) takže děkujeme našim konkurentům. Máme to za sebou a v pořádku. Florbal máme rádi a budeme ho dělat dokud nás bude bavit. ?

  • Zkrat napsal:

   Které jiné kolektivní sporty trénují přes sezonu 5x týdně dvoufázově?
   Florbal je na úrovni volejbalu nebo házené v českém prostředí – co se týče financí a rozhodně tyto sporty tak netrénují. Naopak je florbal co se týče nároků na hráče na hranici únosnosti, a pokud se bude náročnost stupnovat, spustí to ještě větší odliv hráčů po střední, po VŠ, po dítěti atp.

  • Tom napsal:

   Nejlepší jsou historické tabulky za Franty Koně a císaře pána ? Taková Dukla Jihlava by mohla povídat ?

  • Tomas napsal:

   Dávat miliony ročně do florbalu a bojovat o play off, tomu říkám investice…

 • Rolf napsal:

  A už těším na komentáře zakomplexovanych sportovců kteří mají problém trefit bránu z velkého brankoviště ?tak sportu zdar anonymní kolegové

 • včelka napsal:

  Rolfe – máš koule !
  Palec nahoru !!!

 • Vaclav dusek napsal:

  +1, diky za vyjádření

 • sedlo napsal:

  Pepíno je v morálním rozkladu… Robenek to pustil ve Vítkách už asi před čtrnácti dny, že má být Ševčík odstřelen. Pořád leze pár klukům z Vítek do prdele ten namistrovaný frajer a věděly to celé Vítky. Jen to chtěl vzít on… v tom je to jiné než to dopadlo. Taky letos před sezonou byli ve Vítkách žadonit o místo skalní Pepíňáci Daniš a Mendrek. Dovedete si představit, že by Slato šel za Rolfem a ptal se na fleka? Ševčík sice plno lidí nasral svým odchodem do FBC, tohle se prostě nedělá. Ale po dlouhé době jsme měli občas s Pepínem problémy viz pohár, bo je to zmrd a postavil to tak, že to nějak zmastili a vyklepli nás. Pro nás je určitě fajn, že tam Ševčík není. Bo Sváča nic proti němu, ale s MVILEM už sestoupil, tak má praxi a může ještě s Pepínem. Pak to může Krasavec koupit za babku a udělat z toho béčko. No a trénovat to může Robén a kapitán bude Daniš. Tím si oba splní sen. Takže vlastně všichni spokojení, ne? Dobrou noc přeji.

Napsat komentář

*