Jan Natov navázal na loňskou sezonu a opět táhl ofenzivu Mladé Boleslavi. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav Jan Natov navázal na loňskou sezonu a opět táhl ofenzivu Mladé Boleslavi. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
19. 9. 2019 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

První „school match“ sezony ovládla Boleslav. Vinohrady porazila 9:2

Dvanáct set školáků hnalo vpřed domácí Mladou Boleslav. Vicemistr nakročil do sezony úspěšně, sokoly z Královských Vinohrad porazil vysoko 9:2. Hattrickem se o to přičinil Jiří Curney, čtyřmi body načal sezonu jeho parťák z útoku Jan Natov.

Bude základní část opět patřit útočnému duu Jiří Curney & Jan Natov? První zápas sezony naznačil, že by to tak znovu mohlo být. Curney mezi 24. a 45. minutou zkompletoval hattrick, celkově zapsal čtyři body, tedy stejně jako jeho kolega Natov.

Jiří Curney zkompletoval proti SKV hattrick. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Favorit šel už na začátku čtvrté minuty do vedení a do šaten odcházel s dvoubrankovým náskokem. Vinohradští se ve druhé části střelecky probudili a na tři vstřelené branky domácích odpověděli trefami Hanáka a kapitána Ondřeje Stuchlíka.

Definitivně odpor soupeře Boleslavští zlomili v závěrečném dějství, ve kterém vstřelili do sítě SKV další čtyři branky. Vicemistr ovládl svůj první duel sezony 9:2. O víkendu se Středočeši představí na hřišti Hattricku Brno, naopak sokoly čeká domácí duel s Otrokovicemi.

Dohrávka 1. kola superligy:

Florbal Mladá Boleslav – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)

Branky: 4. Tokoš (Zakonov), 19. Natov (Curney), 24. Curney (Krzyžanek), 32. Tomašík (Šebek), 35. Curney (Tomašík), 45. Curney (Natov), 46. Natov (Bína), 49. Gruber (Natov), 51. Tomašík (Suchánek) – 27. Hanák (Kachnič), 38. O. Stuchlík (Otta). Diváci: 1235.