Židenice překvapily vysokou výhrou nad Olomoucí. Foto: Florbal Židenice Židenice překvapily vysokou výhrou nad Olomoucí. Foto: Florbal Židenice
22. 9. 2019 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Kolo otevřených obran. Vítězové dali minimálně deset branek, překvapily Židenice, zklamaly Panthers

Pokud by existoval Fanklub defenzivního florbalu, třetí kolo extraligy žen v ročníku 2019/2020 by si za rámeček rozhodně nedal. Každý jeden ze šesti vítězů totiž ve svém utkání vstřelil minimálně deset branek, celkem jich padlo 94. Papírově nejzajímavější zápas kola skončil jednoznačnou výhrou Židenic 12:2 nad Olomoucí. Překvapily také florbalistky Tatranu, které skolily Bulldogs poměrem 15:6, naopak propadly hráčky Panthers, inkasující od Chodova direkt v poměru 1:16.

Papírově nejzajímavějším utkáním tohoto kola se zdálo být moravské derby mezi Židenicemi a Olomoucí. Brněnský tým nejprve sahal po bodech s Ostravou, aby ve druhém kole utrpěl vysokou porážku na hřišti Vítkovic, zjevně ale dokázal výsledek z Dubiny hodit bleskově za hlavu.

První třetinu získaly Židenice poměrem 2:0, od druhé části pak zápas patřil jen jednomu týmu. Po dvou třetinách hry to bylo 7:0 pro domácí a hostům nepomohl ani impuls v podobě změny brankářky. I za přispění čtyř bodů Evy Urbáškové nakonec Židenice porazily Olomouc 12:2.

Jiří Starý kvitoval, že jeho tým dokázal po slabším startu utkání zlomit. „První třetina nebyla z naší strany zrovna ideální, vstup do druhé třetiny nám vyšel a tempo zápasu jsme už udávali pouze my a jednalo se z naší strany o kvalitní výkon,“ pochvaloval si.

Alice Pavlíková na druhé straně sympaticky výmluvy nehledala. „Na začátku do zápasu naše holky vstoupily dobře. Vlastními chybami jsme ale umožnily soupeři vstoupit do vysokého vedení, 2. třetina byla kritická. Změna gólmanky a nové rozložení formací chvíli pomohlo, na konci už to byla bezmoc,“ přiznala.

Překvapením skončil také zápas mezi Tatranem Střešovice a Bulldogs Brno. Brněnský nováček soutěže se dvakrát prezentoval relativně sympatickým výkonem, proti Tatranu mu ale utkání vůbec nevyšlo. Přes dílčí úspěch v podobě vyhrané druhé třetiny nakonec inkasoval těžkou porážku v poměru 6:15, když si Denisa Billá připsala hned pět kanadských bodů. „Divácky atraktivní utkání. Z trenérského hlediska hlavně v druhé třetině ale naopak. V některých pasážích jsme předváděli až moc juniorský zbrklý florbal. Opět pomohlo stažení na dvě lajny a po odskočení na větší brankový rozdíl jsme se uklidnili,“ radoval se Marek Michálek z Tatranu.

Ani ve třetím kole nedokázaly bodovat florbalistky Panthers, když nyní na domácí palubovce v Rudné tvrdě narazily do Chodova, který je porazil 16:1, přičemž už v polovině utkání po brance Peštové vedl Chodov 12:0. Výkon ale hlavního trenéra Lukáše Procházku neuspokojil. „No, dnes tedy žádná hitparáda, pár pasáží bylo O.K., ale jinak pomalé na míčku, dost nepřesností, prachbídné tempo,“ žehral.

Chodov uštědřil těžký direkt také v pátek, kdy skolil Ivanti Tigers. Poražené z bitvy o Prahu 11 se ale rychle rehabilitovaly vysokou výhrou nad Libercem. Už první část vyhrály Pražanky 6:0 a celé utkání, ve kterém si pět bodů zapsala Nikola Hermannová, nakonec dovedly k výhře 15:3. „Přestože jsme hned na začátku vstřelili nějaké branky, tak jsme pak polevili a dlouho se dostávali do hry. Herní zlepšení přišlo až ve 3. třetině. Jsme rádi za góly,“ líbilo se Karolíně Šatalíkové.

Ostrava v utkání s Jičínem sice po čtyřech minutách vedla 4:0, nicméně utkání se nakonec zdramatizovalo a FBC získalo jistotu až v poslední části, ve které zaznamenala čistý hattrick Kristína Hudáková a nakonec tak oslavila se svým týmem výhru 10:4. „Nebýt odfláknuté druhé třetiny, mohli bychom zápas hodnotit kladně. Tahle je to pro nás znovu hodně důrazně zdvižený prst před těžkým příštím kolem,“ byl už Jakub Robenek myšlenkami na mači proti Ivanti Tigers.

Problémy neměly ani Vítkovice, které poprvé zamířily na hřiště soupeře. Nicméně, ve druhé minutě utkání s Bohemians vedly 2:0 a utkání dovedly koncentrovaným výkonem k výhře 10:0, čímž se brankářka Nikola Příleská stala první ženou s maskou, které se povedlo v této sezoně udržet čisté konto. „Od nás celkově nejpovedenější zápas z těch tří odehraných. Dnes jsme k aktivní hře a slušné produktivitě přidali i organizovanou hru dozadu. Jsme rádi za nulu vzadu a další desítku do útoku, ale chceme všechno ještě lépe,“ nepřestává být ale hlavní trenér Tomáš Martiník náročný.

Přehled výsledků 3. kola extraligy žen:

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:10
branky: 1. Barbora Husková, 2. Denisa Ferenčíková, 13. Veronika Enenkelová, 16. Barbora Husková, 21. Denisa Ferenčíková, 25. Sára Seevaldová, 25. Natálie Bartošová, 26. Eliška Planková, 39. Sára Seevaldová, 58. Veronika Enenkelová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 17, Martina Lerchová 10 – Nikola Příleská 10; po třetinách: 0:4, 0:5, 0:1;

Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 15:6
branky: 4. Markéta Prontekerová, 6. Tereza Bystrianská, 12. Denisa Billá, 17. Mariana Býčková, 26. Markéta Prontekerová, 31. Lucie Želízková, 36. Denisa Billá, 40. Markéta Prontekerová, 44. Markéta Prontekerová, 45. Lucie Želízková, 48. Denisa Billá, 50. Tereza Bystrianská, 55. Markéta Žbánková, 59. Veronika Kopecká, 60. Kateřina Seemannová – 21. Nikola Domonkosová, 31. Linda Hyksová, 33. Pavlína Bačová, 37. Pavlína Bačová, 39. Pavlína Bačová, 55. Pavlína Bačová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:4; využití: 3:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 23 – Markéta Marková 21; po třetinách: 4:0, 4:5, 7:1;

Crazy girls FBC Liberec – Ivanti Tigers Jižní Město 3:15
branky: 29. Julie Faťunová, 40. Kristýna Rondošová, 60. Pavla Bárková – 5. Nikol Pekárková, 9. Eliška Chudá, 12. Lucie Řezáčová, 13. Vendula Beránková, 17. Lucie Řezáčová, 19. Lucie Řezáčová, 23. Iveta Hyršlová, 25. Iveta Hyršlová, 35. Nikola Hermannová, 39. Simona Pálková, 47. Eliška Trojánková, 50. Natálie Balková, 54. Nikola Hermannová, 55. Eliška Chudá, 55. Kateřina Fousová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 4:1; využití: 0:3; diváků: 52; zásahy brankářů: Kateřina Dlouhá 31 – Kristýna Karli 16; po třetinách: 0:6, 2:4, 1:5;

FBC ČPP OSTRAVA – KM automatik FBK Jičín 10:4
branky: 1. Nela Kapcová, 3. Paulína Hudáková, 3. Denisa Kotzurová, 4. Kristína Hudáková, 9. Michaela Mlejnková, 18. Kateřina Šromotová, 41. Kristína Hudáková, 52. Kristína Hudáková, 56. Kristína Hudáková, 60. Michaela Mlejnková – 26. Lucie Paulovičová, 30. Kristýna Bachmaierová, 31. Lucie Paulovičová, 32. Lucie Paulovičová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 2 + Veronika Káčová (OST) 5:3; využití: 2:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 22 – Marcela Velzelová 28; po třetinách: 6:0, 0:4, 4:0;

K1 Florbal Židenice – FBS Olomouc 12:2
branky: 6. Lenka Novotná, 17. Natálie Janečková, 21. Lucie Romančáková, 22. Eva Urbášková, 25. Eva Urbášková, 33. Lenka Novotná, 38. Eva Urbášková, 52. Barbora Sedláčková, 55. Kamila Pravcová, 56. Barbora Sedláčková, 58. Martina Indrová, 60. Barbora Sedláčková – 47. Barbora Suchánková, 59. Petra Grufíková; rozhodčí: Václav Killar – Lukáš Minarčík; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Lenka Remešová 13, Karolína Krištofová 13 – Lenka Kubíčková 21, Pavla Lišková 5; po třetinách: 2:0, 5:0, 5:2;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:16
branky: 44. Anežka Viplerová – 4. Nela Jiráková, 6. Gabriela Tožičková, 10. Karolína Suchá, 15. Tereza Hanzlíková, 21. Karolína Suchá, 21. Gabriela Žůrková, 25. Magdaléna Plášková, 27. Jana Vávrová, 28. Martina Řepková, 29. Gabriela Tožičková, 30. Anet Jarolímová, 31. Tereza Peštová, 38. Anet Jarolímová, 41. Magdaléna Plášková, 51. Jana Vávrová, 52. Anet Jarolímová; rozhodčí: Jan Brejcha – Jiří Jelínek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 49 – Hana Ranochová 26; po třetinách: 0:4, 0:9, 1:3;