David Rytych Davidi Rytych má nové angažmá. Foto: Štěpán Tomš - Florbal Mladá Boleslav
27. 9. 2019 Švýcarsko (3) KOMENTÁŘŮ

Rytych má nové angažmá. Posílil Sarganserland ve druhé nejvyšší švýcarské soutěži

 Gólman David Rytych má nové angažmá. V průběhu léta sice vyjádřil přání vrátit se do Švédska, nakonec ale zůstal ve Švýcarsku. Po odchodu z Churu zamířil do druhé nejvyšší soutěže, kde hájí barvy UHC Sarganserland. Rytych tak prozatím nenavázal na své švédské působení v Helsinborgu.

Bývalý reprezentační gólman David Rytych má nové angažmá. Po odchodu z Churu našel angažmá ve druhé nejvyšší soutěži, v brankovišti celku UHC Sarganserland. Tým zatím v úvodních dvou zápasech nezvítězil a jednou bodoval, když ve druhém kole prohrál s Fribourgem 7:8 v prodloužení.

V prvním utkání se Rytychův tým postavil Gordole Aleše Zálesného a odešel poražen 5:7.

David Rytych má nepřeberné množství zkušeností. Kromě Churu chytal také za Josbu, SSV Helsinki nebo Helsinborg, což z něj dělá jediného brankáře, který dosud působil ve všech čtyřech elitních ligách. Nyní zahájil kapitolu v NLB.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  koho dnes zajímá průměrný brankář? zajímavější věci se dějí na naší vrcholové scéně, divoké výsledky a úpadek naší superligy jsem predikoval před týdnem a o tom ani čárka…trvá to, než sesmolíte pár řádek

  • Vim prd napsal:

   Vaše odborné analýzy pod články jsou jediným důvodem, proč sleduju tyto stránky.

   Kéž by bylo víc angažovaných expertů, jako jste, treno.

 • Bootham napsal:

  Chtěl bych se zeptat zda je v plánu psát sem i nějaké články o švédské superlize, info ze Švýcarska zde vidím, ale o SSL nic…nevím jestli někdy v minulosti nastalo, že by český hráč vedl bodovalni švédské superligy…sic jen po 2 odehraných kolech ale i tak 🙂

Napsat komentář

*