Jana Christianová zaklekne do českého brankoviště na domácím turnaji EuroFloorball Tour. Foto: Martin Flousek / www.ceskyflorbal.cz Jana Christianová zaklekne do českého brankoviště na domácím turnaji EuroFloorball Tour. Foto: Martin Flousek / www.ceskyflorbal.cz
2. 10. 2019 Reprezentace žen (22) KOMENTÁŘŮ

Sázka na stejný tým. Rhyner věří pro domácí EFT výběru z Finska, vyměnil jen brankářky

 Už 18. října vypukne v Praze na Podvinném Mlýně v UNYP Aréně mezinárodní vrchol tohoto kalendářního roku a sice domácí turnaj série EuroFloorball Tour reprezentací žen a juniorek. Do seniorského týmu, pro který to bude zároveň poslední prověrka před světovým šampionátem ve Švýcarsku, dostalo pozvánku hned 19 florbalistek, které se zúčastnily také posledního turnaje ve Finsku. Pouze brankářku Kristýnu Horňákovou nahradila Jana Christianová.

Národní tým předvedl ve Finsku solidní výkony, reprezentantky jej navíc přesvědčily v ligových soutěžích, a tak hlavní trenér do nominace výrazněji nezasáhnul. „Sleduji zápasy reprezentantek v české Extralize žen i ve Švýcarsku a Švédsku a pozoruji, že jsou hráčky, které hrály na turnaji ve Finsku v dobré formě. Z tohoto pohledu tedy nejsou nutné žádné velké změny,“ vysvětlil v oficiální tiskové zprávě.

Jedinou změnou prošel brankářský post, když proti finské nominaci nahradila Jana Christianová Kristýnu Horňákovou. „Velmi obtížné rozhodování nastalo a pozici brankářek. Když jsem byl v průběhu září v Čechách, abych viděl čtyři extraligové zápasy, potkal jsem se taky s Romanem Vítkem, trenérem brankářek, a probrali jsme toto téma ze všech možných stran. Po těchto diskuzích jsme se rozhodli nominovat teď Janu Christianovou a Nikolu Příleskou,“ vysvětlil hlavní trenér.

Je jasné, že kostra týmu je v této chvíli již zřejmá, přesto ale minimální změny v nominaci všem automaticky nezaručují, že pojedou také na světový šampionát. „Máme silnou partu hráček, které spolu velmi dobře spolupracují, což jsme si v září ve Finsku ověřili. Nejen zápasy samotné, ale i mentalita je v této skupině velmi silná. Na tom tedy chceme stavět, ale zároveň víme, že máme řadu schopných adeptek, které právě teď nejsou v této skupině,“ ví Sascha Rhyner.

Nominace reprezentace žen na turnaj EuroFloorball Tour v Praze

Brankářky: Jana Christianová (Chodov) a Nikola Příleská (Vítkovice).

Obránkyně: Vendula Beránková (Ivanti Tigers), Nela Jiráková (Chodov), Hana Koníčková (Kloten-Dietlikon / SUI), Denisa Kotzurová (Ostrava), Kamila Paloncyová, Ivana Šupáková (obě Vítkovice) a Gabriela Tožičková (Chodov).

Útočnice: Adéla Bočanová (Bohemians), Veronika Enekelová (Vítkovice), Tereza Hanzlíková (Chodov), Nela Kapcová (Ostrava), Eliška Krupnová (Pixbo / SWE), Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon / SUI), Michaela Mlejnková (Ostrava), Magdalena Plášková (Chodov), Denisa Ratajová (Pixbo / SWE), Martina Řepková (Chodov) a Tereza Urbánková (Malmö / SWE).

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • bohemian rhapsody napsal:

  Kotzurová,Šupáková – pomalá a pomalejší.
  Bočanová – nejpomalejší,až líná.
  Enenkelová,Hanzlíková – špatné i v lize.
  Martináková – navzpíráno má (Rambo 5),ale v desáté minutě
  nemůže běhat.
  Mlejnková – v lize boduje,ale v repre neviditelná.

  • Pavel napsal:

   Nejsem odborník, ženskou extraligu sleduji okrajově, ale Kotzurovou považuji za nejlepší hráčku Ostravy a za jednu z nejlepších z celé extraligy. Je pravda, že není nejrychlejší, ale má úžasný přehled a velmi dobrou techniku. Jo a nejsem z ostravského regionu

   • realJan napsal:

    Pomalá, líná a arogantní. Na českou extraligu to samozřejmě stačí, tam by se prosadil i slepý. Ale v repre katastrofa, v rozehrávce stojí a nepomůže žádným pohybem. Třetí lajna je hrůza, a kdo viděl o víkendu hrát Ostravu, tak si ťuká na čelo i nad nominací Kapcové s Mlejnkovou. Antiflorbal.

 • mistr napsal:

  to by mě zajímalo, koho by mistr anonym nominoval;) trenér pracuje s tím co má a evidentně se tým akci od akce zvedá a zlepšuje:) a anonymní špinění hráček které zadarmo dávají spoustu energie aby reprezentovaly naši zemi je hodně ubohé
  LN

  • Br napsal:

   Pochybuji, že to některá z jmenovaných dělá úplně zadarmo :)Poměry už se změnily (jestli a jak moc to je dobře nebo ne neříkám) a třeba Mlejnková, Martináková či Bočanová hrají kde hrají vyloženě pro peníze.

   • Jan napsal:

    Jasně, pro peníze… bože taká kokotina.

    Bočanová dělá v Bohemians sekretáře, takže odtud má peníze, odpracované. Mlejnková dělá v bazénu FBC plaveckou instruktorku pro školy a školky, takže odtud má peníze ona, odpracované.

   • money napsal:

    Jasně, že to některé dělají pro peníze, zrovna třeba hvězdy ze Švajcu berou desetitisíce. Samozřejmě, neříkám, že je na tom něco špatného.

 • bohemian rhapsody napsal:

  to by mě zajímalo, co na tom není pravda, třeba to, že tomu Bočanová nedává žádnou energii a že Martináková běhá po deseti minutách jako že už néé.

  • realita napsal:

   neříkám že všechny tvoje body jsou špatně ale třeba Enenkelová mi přijde jako stálice, její výkony nestagnují jako třeba u Mlejnkové. Šupáková není zas až tak pomalá a navíc díky své postavě uhraje spoustu soubojů. a i k tomu více kontroverznímu – Martináková se od svých dob ve Vítkovicích kondičně zvedla tak o 100%. můj problém s nominací je spíš na postu golmanek, Týnka by si to zasloužila víc.

   • Arnost napsal:

    Souhlasim s tebou. I s postem golmanek, nemuzu se zbavit dojmu, ze je neco spatne. Superfinale katastrofa, pravdou je ,ze ted christi trosku chyta ale na druhou stranu nemela jeste ani jedna soupere aby se ukazala v soucastne forme. Take chybi hermanova a myslim, ze i huskovou mohl vyzkouset. Zatim ji to tam pada za pokus by to myslim stalo.

 • Kral napsal:

  spatni treneri, to je cele, dyt to nikdo ani nechce delat

 • bohemian rhapsody napsal:

  Martináková je strašně těžkopádná, co je platný, že má naposilováno. Když se dostane do souboje se švédkama, tak „želvy frnk“ a jsou pryč.

  • Váha napsal:

   Proto by se mělo v repre dělat vážení a tyhle rozbory. Buchta se 70kg tam nemá co dělat přece….

 • Fan2 napsal:

  Takže už víme, kdo v reprezentaci být nemá. A kdo tam má být misto nich?

 • bohemian rhapsody napsal:

  Třeba Hermoš s Tigers, Žůra z Chodova, Mach ze Střešovic ?

 • bohemian rhapsody napsal:

  A do útoku Líza Vrátná, nebo Kajče Vachušková

 • Lol napsal:

  XD XD XD vy spadli z višně, to jako chceme do B divize s těma jménama? XD vypatlanci

 • henry napsal:

  Husková? Další co neudělá krok navíc,další čtyři na ní musí makat,aby jí to tam padalo. Chtěl bych vidět její „rychlost“
  proti švédkám.

 • hehe napsal:

  Lol, ty jsi rumun?

 • bohemian rhapsody napsal:

  realJan, to podepíšu. A to je trénuje repre trenér

 • babička napsal:

  Už zase ta česká závist. Myslím,že každý má možnost. Umět hrát florbal a nějakou světovou řeč a může hrát ve Švýcarsku také.

Napsat komentář

*