Jan Marvánek (24) se postaral o vítězný gól Sparty v derby s Bohemians. Foto: ACEMA Sparta Praha Jan Marvánek (24) se postaral o vítězný gól Sparty v derby s Bohemians. Foto: ACEMA Sparta Praha
7. 10. 2019 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Televizní utkání nakonec pro Spartu. V prodloužení rozhodl Marvánek

Dohrávku 5. kola ovládli florbalisté Sparty, kteří v pražském derby přetlačili Bohemians 7:6 v prodloužení. Hosté srovnali 12 vteřin před koncem, což jim zajistilo bod. V nastaveném čase přisoudil výhru sparťanům Jan Marvánek. To vše sledovalo na Podvinném mlýně 762 diváků.

Bohemians nejprve prohrávali 0:1, pak ale dvěma brankami skóre otočili. Následně zaúřadovala Sparta a do konce střetnutí už „klokany“ do vedení nepustila. Svěřenci trenéra Jedličky, který během zápasu opět horlivě diskutoval s rozhodčími, museli neustále dotahovat.

Ještě sedm minut před koncem ztráceli zelenobílí dva góly, pak se o kontaktní trefu postaral Marek Ďopan a 12 sekund před sirénou využil zaváhání brankáře Beneše Viktor Kopecký. Za stavu 6:6 se šlo do prodloužení. To rozhodl po 71 vteřinách nechytatelnou dělovkou Jan Marvánek, který tak zkompletoval hattrick.

Televizní dohrávka 5. kola:

Sparta Praha – FbŠ Bohemians 7:6 (1:1, 2:1, 3:4 – 1:0) po prodl.

Branky: 6. Marvánek (Kolstrunk), 29. Křenek (TS), 39. Kolstrunk, 43. Pruner (Čermák), 45. Marvánek (Čermák), 54. Pažák (Kolstrunk), 62. Marvánek (Bartoš) – 6. Buršík (Šárka), 22. Cabejšek (Růžek), 44. Krbec (Cabejšek), 48. Šárka, 54. Ďopan (Šebek), 60. Kopecký. Diváci: 762.