Vítkovice slaví cennou výhru nad Chodovem. Foto: Florbal Vítkovice
27. 10. 2019 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice porazily Chodov a jsou na čele, Brno patří Židenicím. Zabraly také Panthers na úkor Olomouce

Páteční sedmí kolo extraligy žen přineslo několik šlágrů a několik zajímavých výsledků. Bitvu o první místo vyhrály Vítkovice, které v první části ustály několik šancí Chodova, chopily se příležitosti a zápas dovedly do vítězného konce poměrem 7:2. Bitva o Brno pak dopadla výhrou Židenic, které porazily Bulldogs 6:1. Zabraly také florbalistky Panthers, které porazily Olomouc 6:2.

Vítkovice přitom do utkání nevstoupily ideálně a v první části čelily několika příležitostem soupeře. Brankářka Nikola Příleská ale míček za svá záda nepustila, naopak Vítkovicím se povedlo skórovat v první části hned dvakrát: v osmé minutě se prosadila Cholinská a v závěru třetiny ukázala důraz před brankou Šupáková.

Na Chodovu bylo vidět, že jím průběh zápasu otřásl a do poloviny duelu inkasoval ještě dvakrát. Šanci vrátit se do zápasu dostal ve 34. minutě, kdy přesilovou hru 5 na 3 využila Žůrková. Vítkovice ale ještě do druhé přestávky kontrovaly brankou Ferenčíkové a nerozhodilo je ani zranění Dominiky Buczek.

Ve třetí třetině utkání kontrolovaly a nakonec zvítězily 7:2. Na čele tabulky se tak osamostatnily. „Dnes od nás výborný zápas, odmakaný a uhraný nohama i hlavou. Aktivní do útoku, s mhoha šancemi i produktivitou. V obraně jsme soupeře nepouštěly do vyložených šancí, hodně toho holky odblokovaly a co ne, tak pochytala brankářka,“ uvedl kouč vítězů Tomáš Martiník.

Dařilo se také florbalistkám Panthers, které sehrály dvě třetiny vyrovnaného boje s Olomoucí, ale v poslední třetině rozhodly o vítězství 6:2, ke kterému přispěla hned pěti body Veronika Zittová. „Očekávali jsme náročný zápas už vzhledem k jeho důležitosti. V první třetině jsme bohužel spálili asi pět samostatných úniků a drželi domácí ve hře. Druhou třetinu nás bohužel brzdilo spoustu nepřesností a individuálních chyb. Třetí třetina už byla z naší strany odehraná dobře utkání jsme dohráli pod kontrolou,“ pochválil Pavel Skazko také juniorku Viktorii Novotnou, která v prvním extraligovém utkání dvakrát skórovala.

Bitva o Brno skončila výhrou zkušenějších Židenic. Ty utkání od začátku kontrolovaly, už po první třetině vedly 3:0 a po čtyřiceti minutách 5:0. Jediný úspěch Bulldogs zaznamenala Eva Smutná, utkání nakonec skončilo výhrou Židenic 6:1. Parádní atmosféra, skvělí diváci, myslím že první brněnské derby v extralize muselo bavit. Nám chvíli trvalo než jsme začali pořádně hrát, první gól nás ale uklidnil a v dalším průběhu jsme většinou zápas kontrolovali,“ poděkoval Jiří Starý 269 přítomným divákům.

Zbylé tři utkání se proměnily ve velké kanonády. Zaskvěl se Tatran, který v Liberci zvítězil 16:2. Sedmi body za šest branek a jednu asistenci se na výhře podílela juniorská reprezentantka Kateřina Seemannová. „Pomohl nám dobrý vstup do utkání, po kterém přišlo trochu uspokojení. Klid na hole nám vrátila dlouhá přesilovka a střelecká forma Kačky Seemannové. Pak už jsme utkání kontrolovali, přesto soupeř občas zahrozil z brejků,“ zhodnotil Marek Michálek.

Jičín sice poprvé v sezoně mohl využít dvě hráčky ze základní sestavy, nicméně přítomnost Nikoly Kuchařové se Zuzanou Svobodovou neodvrátila porážku od Ivanti Tigers poměrem 1:9. „Od začátku jsme hráli podle plánu. Dopláceli jsme jen na dobré blokování ze strany soupeře. Problém s produktivitou jsme ve druhé třetině zlomili a zápas kontrolovali,“ uvedl Marek Novák k utkání, ve kterém si hned pět bodů připsala Nikola Hermannová.

Páteční program zakončil duel FBC Ostrava a Bohemians. FBC se rozjíždělo pomalu a díky první inkasované brance prohrávalo, nakonec si ale duel bezpečně pohlídalo a zvítězilo 14:5, také díky pěti bodům dvojice Paulína Hudáková – Denisa Kotzurová. Konečně se můžeme pochválit za dobrý zápas, dobrý výkon a koukatelný florbal. „Takhle nás to baví a teď v tom potřebujeme pokračovat a ladit hru dál. Mrzí mě 5 obdržených branek, což je něco, na čem musíme pilně pracovat,“ řekl Jakub Robenek.

Přehled výsledků 7. kola Extraligy žen

Crazy girls FBC Liberec – Tatran Střešovice 2:16
branky: 10. Karolína Vlachová, 14. Pavla Bárková – 1. Kateřina Seemannová, 3. Denisa Billá, 7. Natálie Houžvičková, 7. Kateřina Seemannová, 17. Kateřina Seemannová, 18. Kateřina Seemannová, 25. Kateřina Seemannová, 33. Petra Malecká, 38. Kateřina Seemannová, 40. Katka Nádeníková, 48. Denisa Billá, 49. Karolína Vachušková, 50. Lucie Želízková, 57. Lucie Želízková, 57. Gabriela Horáková, 60. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 0 + Pavla Bárková (LIB) 5:1; využití: 0:2; diváků: 72; zásahy brankářů: Kateřina Dvořáková 35, Kateřina Dlouhá 18 – Markéta Antalová 13; po třetinách: 2:6, 0:4, 0:6;

FBS Olomouc – Panthers Praha 2:6
branky: 23. Kateřina Peterková, 58. Tereza Reimerová – 18. Viktorie Novotná, 40. Veronika Zittová, 46. Veronika Zittová, 50. Nela Havlíková, 51. Veronika Zittová, 56. Viktorie Novotná; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 74; zásahy brankářů: Pavla Lišková 16 – Kristýna Horňáková 22; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:4;

KM automatik FBK Jičín – Ivanti Tigers Jižní Město 1:9
branky: 38. Marcela Urbanová – 6. Nikola Hermannová, 14. Iveta Hyršlová, 25. Lucie Řezáčová, 27. Dominika Steinbachová, 33. Veronika Balejová, 35. Kateřina Kovaříková, 36. Nikola Hermannová, 44. Nikola Hermannová, 53. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Petr Herman – Daniel Nejedlo; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Veronika Samková 29 – Martina Franková 17; po třetinách: 0:2, 1:5, 0:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:7
branky: 34. Gabriela Žůrková, 49. Magdaléna Plášková – 8. Lucie Cholinská, 19. Ivana Šupáková, 23. Eliška Planková, 28. Magdaléna Plášková, 39. Denisa Ferenčíková, 46. Michaela Kubečková, 49. Barbora Husková; rozhodčí: David Kytler – Vojtěch Typl; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 161; zásahy brankářů: Jana Christianová 15 – Nikola Příleská 24; po třetinách: 0:2, 1:3, 1:2;

K1 Florbal Židenice – Bulldogs Brno 6:1
branky: 9. Eva Smutná, 14. Martina Indrová, 18. Andrea Dernerová, 33. Eva Urbášková, 37. Eva Smutná, 57. Eva Urbášková – 54. Eva Stará; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 269; zásahy brankářů: Lenka Remešová 30 – Sabina Dvořáčková 26; po třetinách: 3:0, 2:0, 1:1;

FBC ČPP OSTRAVA – FbŠ Bohemians 14:5
branky: 10. Michaela Mlejnková, 13. Denisa Kotzurová, 25. Markéta Vrlíková, 26. Paulína Hudáková, 32. Paulína Hudáková, 34. Kateřina Šromotová, 34. Denisa Kotzurová, 37. Kristína Hudáková, 41. Paulína Hudáková, 43. Viktória Grossová, 47. Andrea Pastušková, 50. Viktória Grossová, 53. Andrea Pastušková, 55. Michaela Mlejnková – 6. Hana Poláková, 23. Hana Poláková, 48. Eliška Reischlová, 57. Anna Marešová, 60. Adéla Bočanová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Daniela Kreisingerová 18, Martina Lerchová 1; po třetinách: 2:1, 6:1, 6:3;