Alexander Galante Carlström v duelu s Čechy znovu potvrdil svou extratřídu. Foto: Esa Jokinen Alexander Galante Carlström v duelu s Čechy znovu potvrdil svou extratřídu. Foto: Esa Jokinen
9. 11. 2019 Reprezentace - Muži (6) KOMENTÁŘŮ

Tři minuty ve třetí části, tři inkasované góly. Češi prohráli se Švédy 1:6

Česká florbalová reprezentace padla ve druhém utkání na turnaji Euro Floorball Tour ve finské Hämeenlinně se Švédskem 1:6. O nepříznivém výsledku rozhodla z pohledu Čechů nevydařená pasáž ve třetí třetině. Svěřenci kouče Kettunena během tří minut třikrát inkasovali a Švédové nakonec duel ovládli po výsledku 6:1.

Švédští reprezentanti udeřili hned z první vážnější akce. V páté minutě poslal míček ze vzduchu do sítě Robin Nislberth. Na úvodní trefu utkání ale dokázal zareagovat svým premiérovým gólem v národním týmu Ondřej Vítovce. Jeho pokus z otočky zaletěl až za brankovou čáru a bylo srovnáno.

Švédové si vzali vedení zpět ještě do přestávky. Pouhou vteřinu před koncem úvodního dějství se podruhé v utkání prosadil Nilsberth a po první části tak Češi prohrávali 1:2. V prostřední dvacetiminutovce diváci gól neviděli.

O osudu utkání se rozhodlo v polovině třetí třetině. V rychlém sledu se prosadili Alexander Galante Carlström, Alexander Rudd a Emil Johansson a Švédové šli do rozhodujícího trháku. Galante Carlström v utkání posbíral tři body (1+2) a byl jedním z hlavních strůjců švédského vítězství. Zítra budou Češi od 11 hodin bojovat se Švýcarskem o konečnou třetí příčku na turnaji.

Euro Floorball Tour 2019:

Česko – Švédsko 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)

Branky: 8. Vítovec (Němeček) – 7. Nilsberth (Rudd), 20. Nilsberth (Galante Carlström), 49. Galante Carlström (E. Johansson), 49. Rudd (Svahn), 51. E. Johansson (Galante Carlström), 56. Fritzell (Enström). Rozhodčí: Zurbuchenová, Wehingerová (obě Švýc.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 211.

Sestava Česka: Bauer – Pražan, Suchánek, Němeček, Vítovec, Šešulka, Šebesta, Kisugite – Šebek, Jendrišák, Tokoš – Ondrušek, Langer, Šindler – Bräuer, Besta, Rýpar – Matejčík, Krbec. Trenér: Petri Kettunen.

Autor: redakce