Jičín získal nečekanou výhru na úkor Bohemians. Foto: FBK Jičín
10. 11. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Jičín skolil Bohemians, ostatní favorité problém neměli. Robenek by přesto sám sebe odvolal

Desáté pokračování nejvyšší ženské soutěže nakonec přineslo jeden nečekaný výsledek. Florbalistky Jičína totiž dokázaly zvítězit na půdě Bohemians 4:3 a vrátily se na příčky zaručující play off. Ostatní favorité své role potvrdili, ačkoliv Chodov měl s Židenicemi problémy a kouč Ostravy Jakub Robenek se po výhře 8:3 v Liberci prohlásil, že by nejraději sám sebe odvolal.

Papírovým předpokladům se vzepřely florbalistky Jičína. V utkání s Bohemians nikdy neprohrávaly a nakonec zvítězily 4:3. Jičín opět vytěžil z příspěvku uzdravené hrající trenérky Marcely Urbanové, která vstřelila polovinu branek svého týmu. „Dnes poprvé zvládnuté taktické pokyny, a to především v obranné fázi. Brankářka opět podala výborný výkon. Pro nás velice důležité body. Vzhůru do dalších bojů,“ zhodnotila utkání.

Tomáš Grigar věděl, že jeho tým podal nejhorší výkon v sezoně. „Od nás dneska ostuda. Zklamalo nás především zpracování míčku, Jičín nás předčil v nasazení a obětavosti. Příští týden nás čeká další těžké utkání a my musíme hrát úplně jinak,“ kritizoval výkon klokanek.

Problémy měl také Chodov. V utkání s Židenicemi nikdy neprohrával, po devíti minutách vedl 3:1, nicméně dostal se do problému. Na začátku druhé třetiny totiž neproměnila Žůrková trestné střílení a Židenice kontrovaly gólem Nečasové. Ve 40. minutě se prosadila Plášková a vypadalo to, že Chodov nebude mít problém.

Nicméně v 54. minutě snížila Barbora Sedláčková a konečnou podobu výsledku tak výsledku dala až v 57. minutě Preisslerová. „Ubojované vítězství, chyběla lehkost, ochota podstupovat souboje, i tak jsme ale mohli a měli ve druhé třetině rozhodnout, šance jsme na to měli. jinak jsme potrénovali hru v oslabení, a to je jedno z mála plusů dnešního zápasu. Soupeř hrál ale velmi dobře, byl silnější v soubojích a ukázal velký progres,“ zhodnotil Lukáš Procházka zápas.

Vítkovice si poradily s Panthers, které postihly dopravní komplikace, přesto dokázaly první třetinu vzdorovat. Ve druhé části se ale favorit dostal do čtyřgólového vedení a nakonec zvítězil 9:4, přičemž se dvakrát prosadily Michaela Kubečková s Vlaďkou Maděrovou. Kouč Tomáš Martiník ale opět nebyl příliš spokojen. „Dnes od nás takový nevýrazný výkon, všemu tak nějak něco chybělo. Snad jen druhá třetina měla od nás parametry kvality, ale i tam něco chybělo, více gólů. Takže podtrženo a sečteno, jsme rádi za tři body a v pondělí musíme hrát lépe,“ uvedl.

Jeho trenérský protějšek Jakub Robenek zvažoval, že by snad derby už ani netrénoval. Po výhře 8:3 v Liberci totiž naznačil, že by mohl být odvolán. „Je ostuda, že tohle byl extraligový zápas. Obrovská nekvalita z obou stran. Náš výkon hodný odvolání trenéra. Víc asi nemá smysl hodnotit. Potřebujeme co nejdříve dojet domů a přepnout na jinou úroveň florbalu,“ uvedl k utkání, ve kterém prožily úspěšný extraligový debut brankářka Martina Schoupalová a čtyřbodová Nikola Chalupová.

Jeho protějšek Tomáš Jakubík byl rád, že skončila třízaposová série zápasů s elitními týmy. „Pro nás byli tyto 3 zápasy zkouškou hlavně po psychické stránce a musím pochválit holky s jakou bravurou to zvládli. Dnešní výsledek ale neberu podle toho, co jsme viděli na hřišti jsme mohli brát minimálně bod, ale nic se neděje jedeme dál a budeme lepší,“ věří.

Velmi jednoznačný byl zápas domácích Bulldogs Brno s Ivanti Tigers. Pražský tým se na konci první části dostal do vedení 5:1 a celý zápas diktoval tempo hry. Ivanti Tigers současně ukázaly, že jim může vyrůst zajímavá mladá generace, když devět z jedenácti branek vstřelilo trio Řezáčová – Chudá – Fousová. „Holky dnes měly většinu zápasu pod kontrolou, splnily bez mála všechny úkoly do hry a pohlídaly si nebezpečné situace soupeřek,“ zhodnotil výhru 11:4 Lukáš Netrefa.

Problémy neměl s Olomoucí ani Tatran, který mohl poprvé využít služeb Venduly Beránkové. Zvítězil 8:0 a nová posila se uvedla jednou brankou. „Dnes nám výrazně pomohla první třetina, kdy nám tam spadlo i pár lacinějších gólů. Soupeř se ale nepoložil a po zbytek zápasu hrozil hlavně z brejkových situací. Naše brankářka si svou první nulu musela pořádně odmakat. Máme radost, že jsme utkání zvládli,“ radoval se Marek Michálek.

Přehled výsledků 10. kola

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 9:4
branky: 6. Eliška Planková, 10. Vlaďka Maděrová, 19. Lucie Suchánková, 24. Denisa Ferenčíková, 36. Kamila Paloncyová, 36. Michaela Kubečková, 39. Michaela Kubečková, 44. Barbora Husková, 51. Vlaďka Maděrová – 11. Kristýna Lochmannová, 12. Tereza Pitterlingová, 19. Petra Šusterová, 45. Tereza Pitterlingová; rozhodčí: Radek Vybíhal – Roman Sasín; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Petra Klečková 13 – Kristýna Horňáková 24; po třetinách: 3:3, 4:0, 2:1;

Crazy girls FBC Liberec – FBC ČPP OSTRAVA 3:8
branky: 1. Barbora Knotková, 33. Gabriela Horáková, 46. Barbora Knotková – 3. Denisa Kotzurová, 7. Paulína Hudáková, 20. Nikola Chalupová, 23. Nikola Chalupová, 28. Markéta Vrlíková, 46. Paulína Hudáková, 50. Nela Škopková, 58. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Lukáš Kešner – Robert Kusek; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Kateřina Dlouhá 27 – Martina Schoupalová 21; po třetinách: 1:3, 1:2, 1:3;

Bulldogs Brno – Ivanti Tigers Jižní Město 4:11
branky: 3. Eva Stará, 19. Pavlína Bačová, 22. Yvona Dostálová, 43. Pavlína Bačová – 2. Lucie Řezáčová, 8. Kateřina Fousová, 10. Eliška Chudá, 11. Kateřina Fousová, 17. Dominika Steinbachová, 34. Kateřina Kovaříková, 38. Lucie Řezáčová, 40. Eliška Chudá, 48. Eliška Chudá, 48. Lucie Řezáčová, 51. Lucie Řezáčová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:5; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Markéta Marková 18 – Kristýna Karli 19; po třetinách: 2:5, 1:3, 1:3;

FbŠ Bohemians – KM automatik FBK Jičín 3:4
branky: 15. Hana Poláková, 51. Hana Poláková, 59. Eliška Reischlová – 6. Lucie Paulovičová, 17. Marcela Urbanová, 51. Marcela Urbanová, 53. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Martina Lerchová 11 – Marcela Velzelová 15; po třetinách: 1:2, 0:0, 2:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – K1 Florbal Židenice 5:3
branky: 5. Kristína Belicová, 8. Martina Řepková, 9. Magdaléna Plášková, 40. Magdaléna Plášková, 57. Eva Preisslerová – 5. Šárka Staňková, 25. Eva Nečasová, 54. Barbora Sedláčková; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Jana Christianová 17 – Lenka Remešová 18; po třetinách: 3:1, 1:1, 1:1;

Tatran Střešovice – FBS Olomouc 8:0
branky: 4. Kateřina Seemannová, 9. Tereza Bystrianská, 10. Eliška Machková, 11. Lucie Želízková, 17. Kateřina Seemannová, 26. Lucie Želízková, 30. Vendula Beránková, 47. Natálie Houžvičková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Markéta Antalová 13 – Pavla Lišková 25; po třetinách: 5:0, 2:0, 1:0;