Florbalistky Bohemians slaví nečekané vítězství. Foto: FbŠ Bohemians
17. 11. 2019 Extraliga žen (15) KOMENTÁŘŮ

Bohemians mají skalp Tigers, Pekárková viděla červenou kartu. Cenné výhry pro Bulldogs a Tatran

Zbylými pěti zápasy pokračovalo o víkendu 11. kolo nejvyšší ženské soutěže. Přineslo překvapení v podobě výhry Bohemians nad Ivanti Tigers v poměru 7:6, přičemž univerzálka Tigers Nikol Pekárková viděla v utkání červenou kartu. Cenné výhry si připsaly týmy Tatranu a Bulldogs, další ztráta jde naopak na konto Panthers.

Prvotřídní senzaci ukázaly florbalistky Bohemians. Ty se totiž po prohře s Jičínem mohou utěšit skalpem Ivanti Tigers. Favorit utkání brzy vedl 3:1, ale ještě do první přestávky bylo srovnáno. V devatenácté minutě navíc zápas skončil pro Nikol Pekárkovou, která dohrála Hanu Polákovou a viděla červenou kartu.

Za Bohemians opět řádila Hana Poláková, autorka hattricku. Díky ní Bohemians vedly 4:3 a posléze 5:4, za Tigers srovnala do druhé přestávky Lucie Řezáčová.

Ve 44. minutě poslala Bohemians znovu do vedení Adéla Bočanová z trestného střílení, v 55. minutě vyrovnala Kovaříková. Poslední slovo ale měla opět Bočanová, která úspěšnou dorážkou překonala Frankovou a rozhodla o výhře klokanek 7:6.

Tomáš Grigar chválil, ale nezapomněl. „Od nás dneska zápas v pohybu. V první třetině jsme nedokázali proměnit šance. Druhá třetina vyrovnaná a ve třetí soupeř byl lepší. Dobrý týmový výkon od všech hráček. Škoda minulého týdne,“ řekl.

Poražený tým se snažil hledat pozitiva. „Zápas ve výborném tempu, dařilo se nám dodržovat taktiku celý zápas, nicméně neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek.I tak svůj tým chválím za výborný výkon,“ nemračila se Karolína Šatalíková.

Červená karta udělá hráčce není často vídaný jev. V březnu 2018 ji – následně dle rozhodnutí Českého Florbalu nesprávně – Lucie Kloutvorová za sabotáž hry, předtím v roce 2005 Květoslava Kolčová za nesportovní chování.

Přestřelku viděli diváci v Jičíně, kde se představil Tatran. Pražský tým se rychle dostal do vedení a když v polovině zápasu vedl 6:2, málokdo by možná čekal drama. Jenže domácí tým do konce druhé třetiny dvakrát skóroval, a to ještě Bachmaierová nestihla svůj projektil do sirény umístit. Ve třetí třetině už si Tatran výhru relativně pohlídal a zvítězil nakonec 9:6. „Přijeli jsme pro tři body a ty taky vezeme, ale je obdivuhodné, jak si dokážeme zápasy sami zkomplikovat. Soupeř ukázal, že má ve svém středu výborné individuality, ale my jim nemůžeme dát tolik prostoru,“ zhodnotil Marek Michálek.

Špatné výsledky Panthers pokračují. V utkání s Bulldogs Brno sice jejich Veronika Zittová vstřelila hattrick, více než jeden bod za prohru v nájezdech ale pražský tým nevybojoval. Po dvou třetinách sice vedl 4:2, ale dvojice Žáková – Dostálová dokázala srovnat a první jmenovaná si následně pro sebe a Brno podmanila také nájezdy. Dneska zlaté dva body, bohužel nás zasáhla marodka a náš výkon nebyl dobrý. Během zápasu, jsme se ale více dostávali do hry, kde náš výkon gradoval ve třetí třetině. Samozřejmě musím vyzdvihnout výkon golmanky, která nás v kritických okamžicích podržela,“ poděkoval Sabině Dvořáčkové Rudolf Škubal.

Židenice dovezly nejvyšší ženskou soutěž do Vsetína a uspěly. Už po první třetině vedly 3:0, v polovině utkání pak 7:1. Nakonec utkání dovedly do vítězného konce poměrem 9:3, především hatrricku Zuzany Hubáčkové. „Po většinu zápasu jsme měli utkání pod kontrolou a je jen škoda že jsme nebyli efektivnější v zakončení, zápas mohl být rozhodnutý mnohem dříve. Velké poděkovaní dnes patří skvělým vsetínským divákům a celému místnímu klubu za pomoc s pořádáním výjezdního utkání,“ řekl k zápasu Jiří Starý.

Stejně jako Židenice, splnil roli favorita také Chodov. Už po první třetině vedl 6:0, když soupeři dovolil pouze jednu střelu na branku, celé utkání nakonec vyhrál 18:2. Hned pět bodů si připsala Nela Jiráková hranici 300 bodů v nejvyšší soutěži pokořila Martina Řepková a první body v extralize žen pak šly na konto Hany Chaloupkové. „50 minut bylo celkem podle představ, pokud bychom byli trochu přesnější v nahrávkách, mohli jsme odskočit více, poslední desetiminutovka z naší strany už postrádala jakékoliv tempo, a i kvůli tomu přišlo celkem dost zbytečných chyb, škoda,“ zhodnotil zápas Lukáš Procházka.

Přehled víkendových výsledků 11. kola Extraligy žen

FBC ČPP OSTRAVA – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3p
branky: 11. Veronika Káčová, 27. Kristína Hudáková, 58. Kristína Hudáková, 65. Michaela Mlejnková – 11. Michaela Kubečková, 13. Vlaďka Maděrová, 48. Dominika Buczek; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 255; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 18 – Nikola Příleská 27; po třetinách: 1:2, 1:0, 1:1, 1:0;

Panthers Praha – Bulldogs Brno 4:5pn
branky: 10. Veronika Zittová, 19. Veronika Zittová, 35. Veronika Zittová, 36. Petra Šusterová – 9. Yvona Dostálová, 33. Nikola Domonkosová, 44. Michaela Žáková, 51. Yvona Dostálová, N Michaela Žáková; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 89; po třetinách: 2:1, 2:1, 0:2, 0:0;

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:18
branky: 52. Tereza Reimerová, 56. Veronika Divišová – 9. Martina Řepková, 9. Gabriela Tožičková, 13. Karolína Suchá, 15. Martina Řepková, 18. Martina Řepková, 20. Johana Vrbová, 21. Hana Chaloupková, 30. Adéla Jůzová, 30. Nela Jiráková, 30. Gabriela Žůrková, 36. Hana Chaloupková, 41. Karolína Suchá, 42. Nela Jiráková, 45. Martina Řepková, 46. Jana Vávrová, 49. Nela Jiráková, 50. Eva Preisslerová, 51. Marie Havlíčková; rozhodčí: Dalibor Jekielek – Dominik Pustówka; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Pavla Lišková 21, Lenka Kubíčková 21 – Jana Christianová 4; po třetinách: 0:6, 0:5, 2:7;

K1 Florbal Židenice – Crazy girls FBC Liberec 9:3
branky: 7. Lenka Novotná, 13. Zuzana Hubáčková, 20. Barbora Sedláčková, 25. Jitka Drápalová, 25. Zuzana Hubáčková, 29. Zuzana Hubáčková, 30. Lucie Romančáková, 47. Barbora Sedláčková, 57. Martina Indrová – 27. Gabriela Horáková, 37. Pavla Bárková, 38. Aneta Foffová; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 167; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 9 – Kateřina Dlouhá 27; po třetinách: 3:0, 4:3, 2:0;

Ivanti Tigers Jižní Město – FbŠ Bohemians 6:7
branky: 4. Iveta Hyršlová, 15. Kateřina Kovaříková, 17. Eliška Chudá, 29. Kateřina Kovaříková, 34. Lucie Řezáčová, 55. Kateřina Kovaříková – 9. Dominika Vatahová, 18. Anna Marešová, 18. Hana Poláková, 21. Hana Poláková, 33. Hana Poláková, 44. Adéla Bočanová, 58. Adéla Bočanová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0 + Nikol Pekárková (TIG) ČK1 + (TIG) 5:0; využití: 0:1; diváků: 115; zásahy brankářů: Martina Franková 14 – Daniela Kreisingerová 28; po třetinách: 3:3, 2:2, 1:2;

KM automatik FBK Jičín – Tatran Střešovice 6:9
branky: 3. Nikola Kuchařová, 29. Lucie Paulovičová, 34. Kristýna Bachmaierová, 38. Markéta Kosová, 56. Lucie Paulovičová, 59. Kristýna Bachmaierová – 2. Kateřina Seemannová, 4. Mariana Býčková, 15. Markéta Prontekerová, 24. Denisa Billá, 29. Denisa Billá, 30. Markéta Prontekerová, 42. Denisa Billá, 50. Barbora Zabavská, 59. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 85; zásahy brankářů: Veronika Samková 13, Marcela Velzelová 18 – Markéta Antalová 27; po třetinách: 1:3, 3:3, 2:3;