Pixbo má po Storvretě také skalp Falunu. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
22. 11. 2019 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Kisugite pomohl třemi body dotáhnout zápas proti Storvretě do prodloužení, Pixbo si vyšláplo na Falun

 Tabulka švédské Superligy je na prvních třech místech pořádně vyrovnaná. Storvreta využila prohry Falunu s Pixbem a po vydřené výhře nad Höllvikensem po prodloužení vede ligu o bod právě před Falunem. Cestu Storvrety za body zkomplikoval Martin Kisugite, který se zaskvěl asistencí a dvěma góly v závěru. Pixbo zůstává na třetím místě se ztrátou dvou bodů na Falun.

Dvanácté kolo příliš překvapení nepřineslo, z výhry se radovaly všechny tři týmy ze špičky Superligy. Storvreta si poradila s trápícím se Kalmarsundem, pro který šlo již o pátou prohru v řadě. Zpočátku vyrovnaný zápas rozhodla třetí třetina, ve které Storvreta dvakrát využila přesilovou hru a další dvě branky přidala ještě v závěru.

Dařilo se i Falunu, který deklasoval Warberg 13:2 a za svá poslední tři utkání nastřílel neuvěřitelných 47 gólů. U gólů nemohl chybět střelec Galante-Carlstrom, švédský útočník přidal na své konto hattrick a jednu asistenci. Ještě výrazněji se do zápisu zapsal Malte Lundmark svým gólem a čtyřmi asistencemi.

Své bodové povinnosti si splnilo rovněž Pixbo proti Linkopingu. V zápase proti dvěma českým reprezentantům bylo Pixbo od začátku ve vedení, kapitán Fritzell byl v první třetině hned u tří gólů. Lišky tak navázaly na povedený zápas proti Storvretě, kterou porazily v minulém kole po prodloužení.

Další kolo hrané uprostřed týdne přineslo překvapení o poznání více. Pixbo si po Storvretě vyšláplo i na Falun, který tentokrát obralo o tři body. Domácímu týmu vyšel fantasticky začátek utkání, když se poprvé prosadil už po třech vteřinách. Opařený Falun inkasoval během první třetiny ještě třikrát, především díky skvěle hrající první lajně.

Zahajující sestava byla v zápase téměř u všeho důležitého, dohromady si trojice Fritzell, Östholm a Nestorsson připsala třináct bodů. Poté, co Falun prohrával na začátku druhé třetiny už 5:0, bylo o vítezi utkání rozhodnuto. Falun se k většímu náporu nezmohl a prohrál 4:9.

Bodové ztrátě se v tomtě kole nevyhnula ani Strovreta, která zavítala na půdu Hollvikensu ze spodku tabulky. Tým s Martinem Kisugitem v sestavě srdnatě vzdoroval a po vyrovnaném průběhu měl dokonce blíže k výhře než favorizovaný soupeř. Právě český reprezentant poslal ve druhé minutě třetí části svým druhým gólem Hollvikens do vedení.

Vedení týmu, který má v sezoně zatím pouze dvě výhry, nevydrželo dlouho a Alexander Rudd o necelé dvě minuty poslal utkání do prodloužení. V něm už potvrdil roli favorita tým Storvrety, který se díky dvěma bodům dostal do čela soutěže.

Storvreta vede tabulku o bod před Falunem, o další dva body zpět je Pixbo. Další týmy už mají větší ztrátu, čtvrtý Dalen je za Pixbem o sedm bodů. Spodek tabulky zůstává také vyrovnaný, poslední Hollvikens s osmi body ztrácí na Sirius a Warberg jeden bod.

VÝSLEDKY 12. KOLA ŠVÉDSKÉ SUPERLIGY:

Falun – Warberg 13:2
Storvreta – Kalmarsund 8:3
Visby – Dalen 7:6
Jönköping – Höllvikens 6:3
Helsingborg – Mullsjö 4:7
Linköping – Pixbo 4:7
Växjö – Sirius 9:4

VÝSLEDKY 13. KOLA ŠVÉDSKÉ SUPERLIGY:

Mullsjö – Växjö 4:5
Pixbo – Falun 9:4
Warberg – Jönköping 5:3
Höllvikens – Storvreta 6:7p (za domácí KISUGITE 2+1)
Kalmarsund – Linköping 4:3 po sam. náj.
Dalen – Helsingborg 4:5p
Sirius – Visby 3:4

Tabulka:


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*