Pardubický Jan Kourek míří na libereckou bránu. Foto: Sokoli Pardubice, Český florbal Pardubický Jan Kourek míří na libereckou bránu. Foto: Sokoli Pardubice, Český florbal
10. 12. 2019 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Druhá nejvyšší návštěva sledovala triumf Pardubic

 Pardubice porazily v dohrávce 14. kola superligy Liberec 5:3. „School match“ v hokejové Enteria areně sledovalo 4850 diváků. Jedná se o druhou nejvyšší návštěvu na utkání základní části.

Jako první šli v utkání do vedení hosté, ale Pardubičtí pak vstřelili čtyři branky v řadě, což je nasměrovalo k výhře. Východočeši nakonec duel zvládli lépe a vyhráli 5:3. Dvěma trefami se na triumfu podílel Jan Kourek. Dva body zapsali z vítězného týmu Adam Šmíd, Patrik Petr a Přemek Pakosta.

„Jsem rád, že jsem nezapomněli vyhrát a že jsem si dokázali, že dobře rozjetý zápas umíme dotáhnout. Dnes to byl od nás koncentrovaný výkon. Je paráda hrát takové zápasy před fantastickou kulisou, kterou školáci vytvořili,“ hovořil po utkání spokojeně kouč Pardubic Ladislav Štancl.

„Domácí dneska mnohem více chtěli vyhrát. My jsme začali pořádně bojovat až v závěrečné třetině, a to nestačilo. Děkujeme za skvělý zážitek, hrát před tolika diváky se nám už nemusí poštěstit,“ řekl trenér Liberce Zdeněk Skružný a neopomněl vyzdvihnout dobrou kulisu.

Zaplněná Enteria arena v Pardubicích. Foto: Sokoli Pardubice, Český florbal

Zaplněná Enteria arena v Pardubicích. Foto: Sokoli Pardubice, Český florbal

Dohrávka 14. kola superligy:

Sokoli Pardubice – FBC Liberec 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky: 10. Kourek (Dlesk), 19. Šmíd (P. Pakosta), 32. Kourek (Teichman), 43. P. Pakosta (Petr), 60. Petr (Šmíd) – 1. Lhota (Baudisch), 47. Čermák (Valeš), 52. Kološ (Valeš). Diváci: 4850.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • Zbyšek napsal:

    Nevím, kdo organizuje Schoolmatche ale každopádně druhá největší návštěvnost… za to by se měli všichni poplácat po ramenou. Trapas.

Napsat komentář

*