Petri Kettunen, kouč českého národního týmu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Petri Kettunen, kouč českého národního týmu. Foto: Martin Flousek, Český florbal
13. 12. 2019 Mistrovství světa žen 2019 (8) KOMENTÁŘŮ

Nečekaný trumf na play off? Z tribuny radí Petri Kettunen: Semifinále rozhodne mentální stránka, říká

 Jeho přítomnost na Mistrovství světa 2019 se nečekala. Přesto do Švýcarska dorazil a hned se zapojil jako člen realizačního týmu. Řeč je o Petrim Kettunenovi, hlavním trenérovi české mužské reprezentace. Už utkání s Polskem sledoval po boku Brigitty Wegmann a na lavičku předával své impulsy. Pro úspěch českého ženského týmu udělám vše, přiznal finský lodivod.

Petri Kettunen dorazil do hlavní turnajové arény několik hodin před utkáním s Polskem. „Pomáhám tady českému národnímu týmu, jsem společně s Brigittou na triubně a předávám svoje postřehy, pokud mě budou potřebovat, tak jsem tady a pro úspěch českého národního týmu udělám vše, čeho budu schopen,“ slíbil po úspěšném čtvrtfinále, když dorazil do zóny pro novináře.

Finský stratég se zaměřuje výhradně na muže, ale florbal je prý pořád stejný. „Florbal je pořád stejná hra, ať už se jedná o muže nebo ženy, samozřejmě, že jejich fyzická konstituce je jiná, ale hra je hra. Je zajímavé vidět, jak hry probíhají samotné zápasy naživo,“ porovnával.

Navíc, u finské ženské reprezentace už jednou jako kouč na tribuně působil. „Už jsem to dělal ve finské reprezentaci v roce 2009, navíc hodně hráček finské reprezentace znám z instititutu a vím, jak trénují a co dělají,“ připomněl zkušenost jako člen realizačního týmu hlavního trenéra Mattiho Kaipia.

Aby bylo jasno, Kettunen nepřijel do Švýcarska nikoho nahrazovat. „Současný realizační tým je na skvělé úrovni, s kouči Saschou, Kubou a Briggitou. Samozřejmě, že zápas mohu vidět svýma očima z mužského florbalu trochu jinak, pak tedy předám nějaké poznatky a je na nich, jak s nimi naloží,“ soudí.

Jako Fin se pak vyjádřil také k prohře své země se Švýcarskem. „Viděl jsem skoro všechny zápasy tohoto šampionátu a můžu prozradit, že ve Finsku se teď semifinále se Švédskem hodně řeší,“ přiznal, že absence tradičního finále se v jeho domovině řeší.

Pro domácí tým měl ale slova chvály. „Bylo to od Švýcarska zasloužené vítězství, podalo skvělý výkon, Finsko zatím nehraje příliš dobře, ale zítra pořád může porazit Švédsko a udělat velký krok kupředu,“ řekl.

Co bude pro Švýcarsko v semifinále nejtěžší? „Pro Švýcarsko bude důležité zvládnout mentální stránku, vypořádat se s domácím prostředím, pokud se podívate na výsledky turnajů EFT, tak to zítra může dopadnout jakkoliv,“ říká.

Přesto, o tom, kdo vyhraje, rozhodne prý jedna podstatná věc. „Vyhraje ten, kdo zvládne mentální stránku,“ má jasno Petri Kettunen.

V minulých týdnech odpočíval od florbalového shonu při sledování biatlonu. „Musím pozorovat své studenty a byl jsem se tedy podívat na biatlonových závodech. Řeknu úplně upřímně, že Ti lidi nemají snadnou práci, co jsem tam byl, tak bylo nějakých mínus deset stupňů, pršelo, sněžilo… Inspirující…,“ vyjádřil se na adresu sportu, který v Česku proslavila například Gabriela Koukalová.

U biatlonu tak odpočíval také od reprezentace mužů. „O reprezentaci mužů nemůžu nic říct, protože nic nevím,“ zakončil Petri Kettunen.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  rozhovor zakončil opravdu zvláštní větou . která mi nejde do hlavy…k tomu bych přičetl jeho přítomnost na ženském šampionátu kde opravdu nemá co dělat a vychází mi z toho jakési neznámo, tajemno…že by čfbu něco tutlalo? pane Šumane, co před námi skrýváte?

 • Exit napsal:

  Tajemstvi? To se celkem verejne vi, ze mu asistenti namydlili schody a t techto dnech se rozhoduje o jeho konci..

  • Kerim napsal:

   Tak on si je dlouhodobě mydlil sám.

  • trener napsal:

   jestli je pravda, že mu asistenti namydlili schody, pak se z mého pohledu nejedná o maličkost a mělo by se o tom mluvit a psát. jinými slovy – vedení čfbu tutlá a drží oficiálně pod pokličkou, že došlo u mužské reprezentace k vážným krokům, které se bezprostředně dotýkají hlavního trenéra a jeho asistentů. potěš koště, tomu říkám management na správném místě, navíc mám pocit, že se zde zavádí moresy, které jsem přiřazoval spíše k fotbalu, k hokeji…jde v tomto případě ještě o sport nebo si někteří brání svá korýtka?

   • Petr napsal:

    Vy jste opravdu ve svých vývodech paranoidní. Bez znalosti informací vynášíte soudy, hned byste všechno řešil, nejlépe veřejně.
    O problémech v realizačním týmu poskytl informace pro tento server šéf reprezentační komise Unie Václav Culka, takže nic tutláno není, stačí číst a nedělat nesprávný závěr. Nicméně je to interní a citlivá záležitost, kterou si Unie musí vyřešit. A vzít v úvahu i podmínky v trenérských smlouvách. Je jasné, že se to bude muset vyřešit celkem rychle, protože už za rok je další mužské mistrovství. A také je jasné, že to nemohlo být řešeno před mistrovstvím žen. Takže počkejme a uvidíme, s čím přijdou.

    • trener napsal:

     nevím kdo je tady paranoidní a kde jste přišel na to, že nemám informace…vy jste jasnovidec a pokud považujete za dostatečné informace od culky a ještě to celé dáte do souvislosti s ms – tak potom opravdu nevím…jste pravděpodobně spokojen se způsobem jak se to řeší, bylo by dobré zeptat se taky těch asistentů nebo hráčů reprezentace co si myslí o celé věci a zda je třeba to tutlat nebo až skončí ms a pan šuman se vrátí z výletu…nebo chcete taky klid na práci, důslednou analýzu nebo bude pro vás opět jmenovat trenérem dalšího podivína v řadě…kettunen totiž nic jiného není než králík z klobouku nebyl, není a nebude

     • Petr napsal:

      Přečtěte si rozhovor s Culkou, kde uvádí, že mají informace od všech hráčů. Mají zpětnou vazbu a vědí, kde je problém.

      Takže své příspěvky začněte konečně psát na základě informací, ne na základě svých dojmů, dedukcí a z toho plynoucích závěrů. Zkuste si ty informace sehnat, přečíst a pak reagovat. A přiznat, když se mýlíte. Já to tak dělám a nesetrvávám na chybných závěrech. Mýlit se je lidské a vždy se cení chybu přiznat.

      Já se s Vámi nechci hádat, rád budu reagovat na smysluplné příspěvky, rád budu diskutovat i s rozdílnými názory, ale opravdu nemám rád obecnou bezúčelnou kritiku, navíc nepodloženou informacemi.

 • Fbc napsal:

  Komu on chce radit ??To je fakt šilené!

Napsat komentář

*