Sascha Rhyner hodnotí zápas se Švýcarskem pro televizi. Foto: Fabian Trees www.imagepower.ch Sascha Rhyner hodnotí zápas se Švýcarskem pro televizi. Foto: Fabian Trees www.imagepower.ch
14. 12. 2019 Mistrovství světa žen (6) KOMENTÁŘŮ

Sascha Rhyner: Možná jsme jako trenéři měli udělat něco jinak, 58 minut bylo perfektních. Bronz chceme vyhrát!

Zažil jednu z nejtěžších trenérských porážek. Sascha Rhyner na české lavičce viděl, jak jeho tým bleskově ztratil vedení 6:2 a nakonec jej v prodloužení Michelle Wiki odsoudila k boji o bronz. Zase. Přitom tým měl zápas skvěle rozehraný, což sám hlavní trenér věděl. Po utkání řekl, že jeho tým chce vyhrát bronzové medaile.

Češky předvedly velký kolaps, Švýcarky jim nasázely potřebné čtyři góly za čas 1:19. Byl důvod v psychice nebo fyzičce? „Ani jedno, v šesti proti pěti hrály výborně. Měli jsme s tím po levé straně problémy,“ přiznal Sascha Rhyner.

V poslední minutě se podle něj Švýcarky nastartovaly. „Když se přiblížily na rozdíl dvou gólů, začaly tomu věřit.. Poslední byl šťastný, ale měli jsme bránit lépe,“ nevymlouval se na nepřízeň osudu.

Řeč přišla také na to, o čem hovořil s hráčkami během švýcarského oddechového času. „Hlavně jsme po nich chtěli, ať se uklidní, směřovali jsme dobře, chtělo to jen se soustředit a hrát jednoduše, podržet balonek. Byli jsme trochu netrpěliví, to jsme vyřešit o něco lépe,“ popisoval.

Co šlo v utkání udělat jinak? „Lépe blokovat, proměnit trestné střílení. Možná i jako trenéři jsme měli udělat něco jinak. vzít si time out…,“ přemítal nad důvody porážky.

Jak na tom bude psychicky jeho tým? „Každý šampionát je stejný, je to dvoudenní bláznivý roller coster. Když vyhrajete semifinále jste nahoře, když prohrajete, tak jste dole, navíc v prodloužení,“ popsal, že nálada samozřejmě nebude optimální.

Přitom bez dvou šílených minut se český tým nemá za co stydět. „Jo, rozhodně jsme spokojení s tím, jak to celou dobu probíhalo. 58 minut bylo perfektních, Švýcarky v zápase moc nebyly. ale nestačilo to,“ dobře věděl, že právě dvě chybějící minuty celou práci jeho týmu znehodnotily.

Jaký byl herní plán? „Věděli jsme, že se chtějí nasazením checking line soustředit na naší první formaci, tak jsme chtěli tlačit od začátku,“ popisoval taktiku.

Nehrál svou roli také rozdíl ve zkušenostech? „Možná, 20 minut po utkání je těžko něco takového říct, nemůžu zodpovědně říct, proč se to stalo, musíme si to analyzovat, nastartovat hlavu i nohy. Teď se musíme podívat na Finky, hrají jiným stylem, ale obecně chceme jít dopředu, útočit a vyhrát,“ plánoval.

Kdo dostane příležitost v brance ještě není jasné. „Uvidíme, jaké má soupeř kvality a jak se to bude nejlépe hodit. Rozhodneme se dnes večer,“ uvedl český hlavní trenér.