Niklas Jihde v dresu Helsinborgu. Foto: Bildbyran
21. 12. 2019 Švédsko (7) KOMENTÁŘŮ

NÁVRAT LEGENDY: Niklas Jihde míří po charitativní aukci do Dalenu, hrát bude proti Kisugitemu

 Niklas Jihde se vrací na florbalovou hráčskou scénu. V průběhu charitativního galavečera, který měl pomoci lidem s cukrovkou totiž nabídl originální aukci: zahraje si zápas za tým, který pošle největší nabídku. A světe div se, byl to Dalen, jehož manažer Urban Karlsson rychle zareagoval. Jihde tak po deseti letech prožije comeback proti týmu Martina Kisugiteho – Höllvikens IBF.

Během charitativního večera se vybralo přes osm miliónů švédských korun (téměr 20 miliónů českých korun, pozn. aut.), a mimo jiné se dražilo také to, který tým bude mít v jednom zápase možnost nasadit Niklase Jihdeho. Mimochodem, organizátorem akce je Jihdeho starší bratr Peter.

Vyhrál Dalen a jeho manažer Urban Karlsson. „Noc předtím mi náhradní brankář John Stiglund říkal, abych nezapomněl, když jsem se předtím ptal kluků v týmu, tak si mysleli, že si dělám legraci, ale třeba sportovní manažer mi hned říkal, že bychom to měli zvážit a jít do toho,“ popisoval Karlsson pro innebandymagazinet.se.

Zkušený florbalový činovník se navíc nevzdává myšlenky že by Jihde, 10 let po ukončení kariéry, mohl Dalen posílit ve více zápase. „Ještě jsme s ním o tom neluvili, ale pokud bude jeho návrat úspěšný, tak se uvidí. Doufáme, že by nás posílit mohl,“ říká Karlsson.

Návrat třiačtyřicetiletého Jihdeho se uskuteční 5. března v utkání Dalenu s Höllvikens IBF. „Hrál jsem proti všem týmům v SSL, ale proti Höllvikens ne, bude to nová zkušenost,“ těší se pětinásobný mistr světa.

Niklas Jihde je po skončení aktivní florbalové kariéry sportovním novinářem a nebude to první podobná akce, do které se zapojí.

Před téměř čtyřmi lety totiž splnil sázku s legendárním švédským fotbalistou Henrikem Larssonem. Jihde se v roce 2009 totiž vyjádřil, že pokud Larsson ve švédské nejvyšší florbalové soutěži skóruje, rád obleče dres Helsinborgu, za který hrál.

Původně se mluvilo o tom, že by jeden zápas odehrál, nakonec ale zápas v dresu Helsinborgu strávil v rohu a rovnal mantinely.

Co přinese jeho návrat nyní?


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  je hezké, že nás informujete o tom pěkném klučinovi…přivítal bych však jiné informace, důležitější…rád bych například věděl něco o reakci bruse a richtra na zveřejnění oficiálního stanoviska unie k jejich rezignaci…ono to vypadá, že ti špatní jsou právě tihle dva a že oni jsou ti, co podrážejí stoličku kettunenovi…a rovněž nevvřím tomu, že nikdo z hráčů nemá tolik sebereflexe a cti v těle, že by se k tomu nikdo nevyjádřil. co např.dělá jendrišák? jako kapitánovi je mu to šumák? dál bude reprezentovat pod finským nýmandem? ono se opravdu nic neděje a kettunen hledá dva chudáky, aby zalepili díru? a co na to celé říká šuman? nic? repre se mu sype a vedení unie mlčí…já zapomněl, blíží se vánoce, pak Nový rok a je třeba trochu klidu, ms žen nás tak vyčerpalo, že si musíme trochu odfrknout…

  • Ferdinand Vanek napsal:

   Od tohoto serveru nechtejme nejakou hlubsi analyzu a novinarskou praci. Bohuzel. Akternativa neexistuje.

   • Gustav Ondrejčík napsal:

    60 článků během mistrovství světa žen se mi zdá jako slušná novinářská práce, mrzí mě, že věc takhle paušalizujete.

  • Dobrý den,

   o reprezentaci mužů se na Florbal.cz dočtete během příštích dnů, s aktéry jsme ve spojení.

   S pozdravem
   Michal Dannhofer

   • Ferdinand Vanek napsal:

    Prekvapte nas. Nicmene vase podcasty jsou skvele, to je urcite vyborny projekt. Pokracujte. Bohuzel ty se nedaji delat kazdy den.

   • Zkrat napsal:

    Tenhle matroš, co se upekl v posledních dnech musíte pořádně využít.
    Jestli ustojí fiňák i tohle, tak už vše.

 • Kokainovy kral napsal:

  Zjevne se projevuje ekonomicka provazanost florbal.cz se svazem. Jinak by tu uz byla kriticka investigativni reportaz o stavu repre. A na svazu se jak vime nesmi kritizovat. Nebo se snad pletu?

Napsat komentář

*